Yazar Bibliyografileri (Bibliyografi listeleri başlığı)

Bu listeler yeterince tablolaştırılmış aslında. Foruma tablo olarak eklemek gerekiyor sadece imaj yerine. İstersen o hallerini yapabilirim. Ama o başlıkla atmam sağlıklı olmaz. Ben açtığım başlıkları wiki olarak açıyorum ve herkes düzenleyebiliyor. Oradaki başlıklar düzenlemeye kapalı. Yeni başlıklar açmam gerekecek yani. Listemde epey bir yazar var. Bunları tamamlayınca London ve Verne gibi büyük kitaplıklara sahip yazarlara dönmek daha uygun geliyor bana.

Listemdeki yazarlar;
Saramango
Orwell
Wells
Bradbury
Frank herbert
Michael Ende
J.k rowling
H.p Lovecraft
Robert jordan,
Borges
Saki
clive barker
Paulo coelho
Fernando Pessoa
Mark Twain

1 Beğeni

Ben açarım konularını müsait bir zamanda sıkıntı değil.

1 Beğeni

Philippa Gregory de eklenebilir diye düşünüyorum listelere.

Konu başında Allandre"nin verdiği bilgileri tablo halinde yapmıştım. Wiki olarak ayarlanabileceğini bilmiyordum. Öyle bir seçenek göremedim düzenle kısmında nasıl o hale getirebilirim konuyu.

Sanırım tayfa yetkisine sahip olmak gerekiyor wiki’ye çevirebilmek için. Belki denetmenler çevirebiliyordur ama sizinkini de. Başlığa bir tanesini etiketleyerek sorabilirseniz yaparlar sanırım.

@Ozgurce @Alladierre
Konuyu Wiki’ye dönüştürüldü. Yayınevleri kısmını çok fazla yayınevi bastığı için çıkartmıştım konudaki tablodan.

https://forum.kayiprihtim.com/t/jack-london-kitapligi

2 Beğeni

İyi olmuş uğraşmama gerek kalmadı benimde. Elinize sağlık.

1 Beğeni

Agatha Christie’nin Türkçe kitap listesini tutan var mıdır acaba? İngilizce listem bitti Türkçe özellikle derleme kitaplardaki öykü listelerini atacak biri çok işe yarardı :blush:

İşine yararsa Hercule Poirot romanlarının listesi var. Wiki den aldım ama orada 3 kitap farklı isimle geçiyor. İstersen sadece o üçünün ismini vereyim.

Olur. Özel mesajla atarsan sevinirim. Aslında asıl istediğim şey tam metin olanları ayrıca belirtmek (tam metinleri okuyacağım bir ara, taaa lisede okuduğumla duruyor Agathalar.) Onun ayrı bir listesi var mı?

Malesef başka listem yok. Ben de orta okul zamanlarımda 5-6 kitabını okumuştum, yazılma sırasına göre okumaya niyetim var. Gönderiyorum.

1 Beğeni

Bende de bir liste var yarın atayım belki yardımı dokunur.

Valla bir ucundan başladım aslında. bu gece Hercule Poirot serisini bitirirsem geriye kalanlar kolay. Tek sıkıntım var. Altının isimlendirmeleri. Neyse ama değer Agatha’ya. Bu listeleri yapmaya başladığımdan beri aklımdaydı zaten. Kendim için istiyordum her şeyden önce. Liste varsa alırım :smiley:

1 Beğeni

ben seriyi biriktirmete başlamadan önce bayağı bir araştirmistim kitap isimlerinde türkçeye çeviride birhayli değişiklik olmuş.
Liste şirket bilgisayarımda yarın gidince gönderirim👍

1 Beğeni

Bibliyografiyi ekledim ben. Sizden gelen liste ve diğer geribildirimlerle düzenleme yaparız üzerinde.

1 Beğeni

Ben de 1 kitap hariç tüm kitaplar mevcut. Okuduğum kitaplarını ingilizce isimleriyle kaydettim hep. Türkçelerini de ekler gönderebilirim dilerseniz. Öykü derlemelerinde bulunan öykülerin listeleri de var.

Valla özel mesajla gönderirseniz harika olur. Ben başlığı açtım bu arada öncesinde incelemenizi de rica ederim. Varolan kısımları göndermezseniz çok daha kısa sürer muhtemelen

1 Beğeni

Agatha Christie ve Zweig eklenmiştir.

8 Beğeni


Jules Verne için bibliyografi başlığını açmıştım, söz verdiğim Mark Twain bibliyografisi başlığını da bugün açtım. Yakında yeni bibliyografiler ve Jack London bibliyografisi güncellemesi yapacağım.

1 Beğeni

Anaïs Nin bibliyografisi hazır :writing_hand:

3 Beğeni