Yazar Bibliyografileri (Bibliyografi listeleri başlığı)

Kurt Vonnegut Kitaplığı

Kitaplık olarak mevcut sitede. @nymeria

2 Beğeni

Bu başlığı incelemiştim fakat bu listede sadece Türkçeye çevrilen eserleri yer alıyor, ben külliyatının listelendiği bir başlık arıyordum. @fortknoxt

3 Beğeni

Külliyatlar konusunda @Ozgur yardımcı olabilir.

2 Beğeni

Not aldım hazırlarım birkaç gün içinde.

2 Beğeni

Şu an 30 başlık olduğu için uğraşmamıştım ama haklısınız şimdiden alfabetik sıralamak daha doğru olacak, halledeceğim.

2 Beğeni

Güncelleme: Doris Lessing Kitaplığı / Bibliyografisi

Türkçe de iki kitabı var ama Cormac McCarthy için de yapılabilir. Şu bağlantı fikir verebilir.

2-3 yıl önce duyurulan ama henüz çıkmamış The Passenger basılır mı Türkçe baskısı olur mu bilmiyorum ama belki diğer kitapları özellikle zor bir okuma deneyimi olacağı söylenen Blood Meridian belki İthaki Modern içerisinden basılabilir, en azından öyle bir beklentim var. :slight_smile:

1 Beğeni

Yaparım bu listeyi ama o linkteki bibliyografi gibi olmaz, o daha çok yazarın tüm eserleri ve incelemeleri, detayları gibi. Benim o kadar detaylı inceleyebileceğim yazar sayısı çok az :sweat_smile: Ben o kadar iyi değilim valla. Keşke o kadar bilgili olabilsem :pleading_face:

@KubilayK eklemeyi atlamışım, alfabetik sıralama yaptıktan sonra ekleyeceğim. Kusura bakmayın bu arada.

2 Beğeni

İlk iletideki listeyi alfabetik olacak şekilde güncelledim. @KubilayK’nın Doris Lessing çalışmasını da ekledim.

3 Beğeni

Jack London ve Jules Verne için forumda paylaştığım detaylı bibliyografileri vardı. Son güncelleştirmeleri yaptığım bir zaman bende kendi konularını paylaşırım ulaşması kolay olur ilgilileri için.

Ek; Yanlış hatırlamıyorsam Michael Crichton, Graham Greene, Hans Fallada da olması lazım bilgisayarımdaki excelde. Eklenmemiş olurlarsa açabilirim. Mark Twain’e de başlamıştım ama hangi aşamada kaldığımı unuttum.

2 Beğeni

Jules Verne iyi olur. Ben yaptım ama tamamlayamadım. Jack London yapacağım ama 2000 sonrası yayınevleri olacak sanırım sadece. Çünkü çok karışık o. Yaparsanız listeyi oluşturma vesairde herhangi bir sıkıntı olursanız yazın destek olmak isterim :blush:

Her ikisini de forumda yazar sayfalarında paylaşmıştım. İkisinde de bildiğim bir eksiğim yok sadece son çıkan kitapları eklemem gerek o kadar. Türkçe basımını bulamadığım bir kitap bulursanız paylaşırsanız sevinirim. Dediğiniz gibi toparlaması zor yazarlar ben yıllardır kitapçılardan inceleyerek topladım bu bilgileri. Yakında kendilerine ait konularını da açarım.

Jules Verne

Jack London

3 Beğeni

Bu listeler yeterince tablolaştırılmış aslında. Foruma tablo olarak eklemek gerekiyor sadece imaj yerine. İstersen o hallerini yapabilirim. Ama o başlıkla atmam sağlıklı olmaz. Ben açtığım başlıkları wiki olarak açıyorum ve herkes düzenleyebiliyor. Oradaki başlıklar düzenlemeye kapalı. Yeni başlıklar açmam gerekecek yani. Listemde epey bir yazar var. Bunları tamamlayınca London ve Verne gibi büyük kitaplıklara sahip yazarlara dönmek daha uygun geliyor bana.

Listemdeki yazarlar;
Saramango
Orwell
Wells
Bradbury
Frank herbert
Michael Ende
J.k rowling
H.p Lovecraft
Robert jordan,
Borges
Saki
clive barker
Paulo coelho
Fernando Pessoa
Mark Twain

1 Beğeni

Ben açarım konularını müsait bir zamanda sıkıntı değil.

1 Beğeni

Philippa Gregory de eklenebilir diye düşünüyorum listelere.

Konu başında Allandre"nin verdiği bilgileri tablo halinde yapmıştım. Wiki olarak ayarlanabileceğini bilmiyordum. Öyle bir seçenek göremedim düzenle kısmında nasıl o hale getirebilirim konuyu.

Sanırım tayfa yetkisine sahip olmak gerekiyor wiki’ye çevirebilmek için. Belki denetmenler çevirebiliyordur ama sizinkini de. Başlığa bir tanesini etiketleyerek sorabilirseniz yaparlar sanırım.

@Ozgurce @Alladierre
Konuyu Wiki’ye dönüştürüldü. Yayınevleri kısmını çok fazla yayınevi bastığı için çıkartmıştım konudaki tablodan.

https://forum.kayiprihtim.com/t/jack-london-kitapligi

2 Beğeni

İyi olmuş uğraşmama gerek kalmadı benimde. Elinize sağlık.

1 Beğeni