Yazdığım Kitaplar

Umarım konuyu doğru yerde açıyorum. Adım Hakan. Yirmi yaşındayım. Yazarım, iki tane basılmış kitabım var. Üç ve dört bir seri halinde umarım yakında onlarda basılır ama zor gibi gözüküyor. Size kitaplarımı paylaşmak istedim.
1- Arayış(umutsuzluğun içindeki umut)
2- Yeniden doğuş

Konuları
Yeniden doğuş
Hayatının tamamını sirkte gösteri maymunu olarak geçiren Toben’ın en büyük hayali özgür olmaktı. Onun düşüncesine göre özgür olan tek şey insanlardı. Bu yüzden her zaman insan olmak istemişti.

Şiddet gören Toben bir sabah uyandığında insana dönüşmüştü. Eline geçen bu şans ile kendini sokağa atmış, insanları incelemeye koyulmuştu. Acaba insanlar Toben’ın düşündüğü gibi miydi? Onlara her zaman hayranlıkla bakmış, hatta bunca zamandır insanlara tapmıştı. Gün geçtikçe yavaş yavaş insan olmaya başlamıştı. Bu hikâyenin sonunda Toben’ın insanlar hakkındaki düşündükleri doğru muydu? Yoksa insanlar düşündüğünün tam tersi miydi?

Arayış

”İnsanlar neden sadece iyi bir şey olduğunda Tanrıya şükrediyor ve böyle bir kader verdiği için ona mutluluk duyuyor? Başımıza kötü bir şey geldiğinde ise o çok sevdiğimiz Tanrıdan uzaklaşıyor ona yakınıyoruz. Hayır Tanrının bir suçu yok. Seçimleri sen yaptın işte kader böyle ilerliyor.”

Dindar bir profesörün hayatı mutluluklar ile doluydu. İyi bir ailesi vardı ve Tanrıya inancı. Ama bu hep böyle kalmayacaktı. Başına kötü şeyler geldikçe o çok sevdiği Tanrısından uzaklaşıyordu ve durum o kadar ilerledi ki Tanrı artık onun tek düşmanıydı.

Hakan Kaya’nın Arayış kitabı sizin kader anlayışınızı değiştirecek. Kaderi belirleyenin Tanrı olmadığını insanların belirlediğini gösteren bu kitap Dindar bir profesörün senaryosudur.

Aynı zamanda youtube üzerinden mitoloji ve felsefe hakkında videolar çekiyorum, Bir uğrarsanız sevinirim.

2 Beğeni