Yeloğlan ile Perişah'ın Masalı

Öykü Seçkisi’nde okumak için: https://oykuseckisi.com/yeloglan-ile-perisahin-masali/Masalcı, değneğini üç kere hafifçe yere vurdu. Bu üç vuruştan etrafa sessizlik dalgaları yayıldı. Dinleyiciler yavaş yavaş sustular. Sözün büyüsüne yer açıldı. Masalcı anlatmaya başladı. Evvel zamanda ahir zamanda… Hava küreyle söz kürenin sınırında ancak sözün ve rüzgârın geçebileceği iğne deliği kadar bir boşluktan başka bir âleme geçilir ki işte cinlerin yaşadığı Kafdağı o âlemdedir.… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Merhabalar
Masalsı öyküyü sevdim, bizim kültürümüzle de iç içe. Okurken cümleler akıp gidiyor. Cinin macerasını, arayışını sevdim. Hayal gücüyle harmanlanmış bu kurguyu daha uzun görmek isterdim. Sonunda ne olacak diye merak ederken bir anda bitti. Yine de final farklı bir tat bıraktı. Ellerinize sağlık.

Merhaba,
Masallarımızdaki bildik motifi tersine çevirmeyi denedim. Aslında evet, daha uzun bir hikâyeye dönüştürmeyi istiyorum. Okuyup değerlendirdiğiniz için teşekkürler.

1 Beğeni

Sevgili @Refik

İlk öykülere çok değer veriyorum. Yeni yazarlar, hikayelerini seçkiyle paylaşmaya cesarte edenler ve bu tecrübenin ilk heyecanı. Bu yüzden genelde ilk yazarları okumaya çalışıyorum. Bazıları olay örgüsüne bazıları tekniğe bazıları ise aklına geleni yazmaya odaklı oluyor ki hepsi başımızın üzerinde. Yazmanın, bir gelişimsel bir süreç izlediği için bir macera olduğunu sık sık tekrar etmişliğim var. Burada sana naçizane olarak hikayendeki bazı teknik unsurlara dikkat çekebilirim ancak bunu yapmayacağım. Çünkü senin hikayende bir ruh var. Önemli olan da bu! Kalanı çokça yazmak…

Not: bu ayki seçkide rüzgara bu derece karakter yükleyen sanırım bir sen bir de ben varım. belki hikayemi ziyaret etmek istersin.

Eline ve düş gücüne sağlık
Sevgiler
Dipsiz.

Teşekkür ederim

Okunduğunu görmek güzel, bu değerlendirmeler, yorumlar çok kıymetli

Ruh, nefes, hava… ve çokça yazmak, kesinlikle çokça yazmak. Nefesi yazıya dönüştürebilmek için sıkı çalışmak gerekiyor.

Hikâyeni okudum, bir daha okuyup ilk fırsatta yorumumu yazacağım kardeşim