Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Okuyamıyorum hocam yazılar çok küçük :sweat_smile:

Anladığım Haşhaş Savaşı bayramdan sonraya kalacak.

2 Beğeni

Türkiye İş Bankası Modern Türk Edebiyatı Klasikleri yenisi

3 Beğeni

@alper geliyor iki gözümün çiçeği.

2 Beğeni

Bu dizi benim için en prestijli dizi olmaya başladı.

2 Beğeni

6 Beğeni

Alfa grubu Türk Edebiyatı’nı toplamaya devam ediyor. YKY 'nin bir kaybı daha oldu: Vüsat O. Bener

4 Beğeni

İthaki dün bandrol alınan yeni kitapları muhtemelen bayramdan sonraya bıraktı.

5 Beğeni

24 Beğeni

Fiyatlar için yorum yapasım bile kalmadı artık.

Romalıların Kısa Tarihi

Romalıların Kısa Tarihi, dünyanın en önde gelen üniversitelerinde Roma tarihi ve kültürüne dair derslerde kullanılan bir rehberdir. M.T. Boatwright, D.J. Gargola, R.J.A. Talbert ve 2014 yılında kitabın genişletilmiş edisyonuyla birlikte bu isimlerin arasına dahil olan N. Lenski, bizlere Akdeniz dünyasının gelmiş geçmiş en büyük, en uzun ömürlü devletinin serüvenini adeta bir çırpıda anlatır. Bu dört usta isim sonuçta ortaya hem kullanışlı, okunması kolay ve bilgi dolu bir ders kitabı çıkarmış, hem de Roma tarihi ve medeniyetine dair temel bilgi edinmek isteyen herkesin rahatlıkla yararlanabileceği bir elkitabı hazırlamayı başarmışlardır. Kitapta dönemin ana kaynaklarından geniş alıntılar ile çok sayıda resim, harita ve bir de sözlükçe bulmak mümkündür. Bölüm sonlarındaki kitap önerileri de eserde anlatılan konulara dair bilgilerini derinleştirmek isteyenler için biçilmiş kaftandır.

“Bu eser şu anda Roma tarihine dair en iyi ders kitabıdır.”

–Walter Scheidel, Stanford Üniversitesi

Zafer Takı

“… Viyana’dan kahverengi gömleklilerin vahşetinden dolayı kaçtım. Şimdi siyah gömleklilerin cinnetinden İtalya’yı terk ettim. Başka bir yerde yeşil gömlekliler varmış. Amerika’da elbette gümüş renkliler… Yeryüzü bir gömlek çılgınlığı mı yaşıyor?
‘Öyle görünüyor. Ama bu durum kısa sürede değişecek. Hepsinin ortak rengi kırmızı olacak.’
‘Kırmızı mı?’
‘Evet, kan kırmızısı.’”

Yıl 1938. İkinci Dünya Savaşı patlak vermek üzeredir. Nazi zulmünden Paris’e kaçan Alman cerrah Ravic, sınır dışı edilme tehlikesine karşı mülteci otellerinde saklanmakta, çok düşük ücretler karşılığında iki Fransız doktorun hastalarını tedavi ederek hayata tutunmaya çalışmaktadır. Onun gibi bir mülteci olan şarkıcı Joan’la yaşadığı ilişki tüm karmaşasıyla devam ederken beklenmedik bir karşılaşma hayatının akışını bir anda değiştirir: Bir gün Paris sokaklarında dolaşırken Nazi hapishanesinde türlü işkencelerine maruz kaldığı Gestapo subayı Haake’yle karşılaşır ve önünde intikam hissiyle yüklü bambaşka bir yol açılır. Başkahramanın karmaşık ruhsal dünyasını büyük bir ustalıkla yansıtan Erich Maria Remarque, Zafer Takı’yla dönemin faşist terörüne başkaldıran edebi bir anıt inşa ediyor.

“Modern edebiyatta eşine az rastlanır türden tarihi bir tanıklık ve bir aşk rapsodisi.”
FRANKFURTER ALLGEMEINE ZEITUNG

10 Beğeni

Yazdım yazdım sildim. Fiyatlar artık üzerinde konuşulacak seviyeyi de geçtiler. Kitap almak artık eminim kitap okuyan kesimin yüzde 80’i için imkansız hale geldi. Kısacası kitap almak artık hiç olmadığı kadar zengin işi. Yeni kitapların çoğu imkansız gibi ama elde imkanı olan ve benim gibi basılı kitaptan asla vazgeçemeyecekler bir zam daha gelmeden stoklayabildiğı kadar kitap stoklasın. Sonradan pişmanlığı büyük oluyor.

9 Beğeni

Stok adedi koymuşlar. Yeni görüyorum. Ne kadardır var acaba?

Valla yüzde 50 ile dahi pahalı oluyorlar. Yine de yüzde 50 gelince haberleşelim. :smiley:

1 Beğeni

Lilith’in Dölü kitabına 60 lira verdim hâlâ sindiremedim. Bir süre de sindiremem gibi. Ben sindirmeye çalışırken bir daha zam gelir, azalarak yok olurum diye umuyorum. :slight_smile:

11 Beğeni

Ekran görüntüsü alınan site alfaekspres, kitabevleri için dağıtım sitesi olduğundan hep vardı o bilgi.

1 Beğeni

1 Beğeni
5 Beğeni

28 Beğeni

Tahmin ettiğim şey mi? @DamlaGol

1 Beğeni
8 Beğeni

Dilimize ilk kez çevriliyor sanırım.

2 Beğeni