Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Antik Yunan Mitolojisi - Tanrıların Aşk Hayatı
Elinizdeki kitap çok iddialı! Serda Büyükkoyuncu’nun sihirli kalemi mitoloji gibi karmaşık ve entrika dolu bir dünyayı çok keyifli bir şekilde anlatıyor.
Satırların arasında kaybolurken hem çok şey öğrenecek hem de çok eğleneceksiniz.

Hikâye anlatmak zor iş… Hele ki içinde mitoloji varsa daha zor. Bunu 1980’lerden beri hikâye anlatan bir profesyonel rehber ve tarihçi kimliği ile söylüyorum.
Her aşamasına şahitlik ettiğim ve hikâye anlatıcılığının en güzel örneklerinden olan bu kitabın okurlarıyla buluşmasından çok mutluyum. Uzun zamandır Serda’nın birikiminin ve kalemindeki büyünün bir kitaba dönüşmesi gerektiğine inanıyordum. Defalarca “Hadi!” demem gerekti ama değdi. Sayfaları çevirdikçe ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.
Serda tanıdığım en kültürlü, bilgili, esprili ve hoş sohbet insanlardan biri. Bilgiyi hem kullanır hem de paylaşır ama kendini parlatmayı çok sevmez. Yıllardır Instagram hesabından takipçilerine eğlenceli ve eğitici bilgiler veriyor. Ve artık kitaplarıyla da okurlara ulaşacak.
“Tanrıların Aşk Hayatı” onun ilk kitabı ama devamı geliyor.
Bu bir kitap serisi ve elinizde tuttuğunuz da serinin ilk eseri.
Sadece Serda’nın dostu değil kitabın editörü olarak diyebilirim ki bu sayfalardan öğrendiklerinize çok gülecek, çok şaşıracak ve kitabı elinizden bırakamayacaksınız.
Önce antik dünyaya giriş yapacak, sonra dünya mitolojisine tadımlık bir bakış atacaksınız. Ardından en kapsamlı ve en eğlenceli kısma geçip Yunan mitolojisinin engin sularına açılacaksanız. Dünya tarihinde bugün bile izleri görünen olaylara sahne olan birbirinden renkli hikâyeler okuyacaksınız.
Kendinize keyifli bir alan açın, kitabı elinize alın ve bitmesini istemeyeceğiniz bir yolculuğa çıkın. Antik çağlardan günümüze kadar evrene dair sorgulanan ne varsa, hepsine mitoloji gözünden bakmaya hazır olun.
Tanrılar dünyasına hoş geldiniz!
Saffet Emre Tonguç

Sesler, İşitin Bizi de

Alman dilinin yirminci yüzyılın ikinci yarısındaki en sarp şairi Paul Celan kendisini –Büchner’in Lenz öyküsünden alıp yenilediği bir metaforla– “ellerinin üstünde yürüyen”, anlaşılmamış biri olarak tanımlıyordu:

O ellerinin üstünde yürüyenin
yazdığı şey bu: O
Isırgan-yazısını okumuş, Anla-
şıl(a)mamış, ama başkalarını
da tek anlayanın yazdığı.

Bir “herumgeworfener” (dünyaya fırlatılmış) olarak “kelimelerin eşliğinde” yaşayan Celan’ın karşılaşmalar doğuran dil meridyeni, nihayet elinizdeki şiir seçkisiyle her iki kutbu da boydan boya katedip tropikal kuşağı ve mecazları aşarak Türkçede de kendisine kavuşmuş oluyor. Sesler, İşitin Bizi de; Celan’ın şiir buzulundan süzülmüş, çoğu Türkçeye ilk kez çevrilen 150 soluk kristali barındırıyor.

2 Beğeni

Beklersen çıkmaz. Takibi bıraktığın an karşında biter. :joy:

1 Beğeni

Evet, o da devam kitabını beklediğimiz serilerden biri.

Yeni çıkanlardan dikkatimi çeken kitaplar bunlar. Meillassoux, son dönemde batıda oldukça ses getirmiş bir felsefeci, özellikle de Kant’ın transandantal felsefesiyle ilgili daha önce dile getirilmemiş taze fikirleri var. Manzotti de benzer bir şekilde nörobiyoloji alanında çarpıcı ve benzersiz argümanlar öne sürüyor. Belki de günümüzdeki en sıradışı ve şaşırtıcı düşünceler bu iki isimden çıkıyor.

1 Beğeni

9 Beğeni

3 Beğeni

Yeni gündem hayırlı olsun. İki ay “sen savundun, ben savunmadım” siyaseti göreceğiz.

4 Beğeni

Paylaşımı görünce Veba Geceleri vol:2 diye geçti aklımdan direkt olarak.

2 Beğeni
3 Beğeni
6 Beğeni

O zaman kanına giriyim biraz senin. :smile:

İdefix’te AVJIDE40 koduyla hediye kartı alıp, sonra sepette aynı kodu kullanırsan, +%7 sepet indirimi var. Şahname 285 liraya geliyor. Etiketi 600 lira.

Vüsat Bener’de aynı oluyor hemen hemen. :slight_smile:

4 Beğeni

https://www.ilknokta.com/boris-vian/kizil-ot.htm

https://www.ilknokta.com/boris-vian/citirlar-farkinda-degil.htm

6 Beğeni

Ben de dün bu kodu kullanarak 250/40 hediye kartı aldım. 250/50 indirim kodu ve %7 sepet indirimi ile birlikte bayağı uygun bir alışveriş yaptım İdefix’ten.

2 Beğeni

50 liralık kodlar 3 kez kullanılabiliyor. Ben onları tüketmiştim. Bu ara epey sipariş verdim İdefix’ten. Hem hızlı ve temiz geliyor hem de baya uygun oldu. :slight_smile:

1 Beğeni

Son zamanlarda İdefix’i ne zaman tercih ettiysem hep pişman oldum. Ürünler geç geliyor ve ellerinde olmayan ürünü listeliyorlar. Geçen tekrar Zaman Çarkı kitapları aldım ama içime kurt düştü ve müşteri hizmetlerini aradım. Dedim ki bunlar ciltli mi acaba? Bakıyoruz hemen lütfen bekleyin dediler ve dönüş yaptıklarında ciltsiz olduğunu söylediler… Ben üstüne düşüp aramasam ciltli parasına ciltsiz olanları gelecekti ve iade ile uğraşacaktım. Kim bilir iade politikaları nasıl işliyor.

Ben genel olarak güncel çıkan kitapları sipariş ediyorum. Son iki ayda belki 10 ayrı sipariş vermişimdir. Belki benim şansımdan hiç sıkıntı yaşamadım. Geçen yıl 1 tane hasarlı kitap gelmişti, Müşteri hizmetlerini aradım ve bir kod verip Yurtiçi kargoya yönlendirdiler. 3 gün içinde yenisi geldi.

Ben kitapları sipariş etmeden önce favori olarak ekliyorum. Orada stok durumu gösteriyorlar. Orada stokta var gözüküp sıkıntı yaratan hiç olmadı. Bir de bu AVJIDE40 kodu cidden çok işime yarıyor.

2 Beğeni

Demek ki bana denk geldi. Ancak denk gelen durum hiç hoş değildi. :grin:

1 Beğeni

Bu ara ben de İdefix’ten epey sipariş verdim. Bu indirim kodları gerçekten çok avantajlı oluyor. Arada bir hasarlı kitap gelse de çok memnunum İdefix’ten. İade/değişimde sorun çıkarmıyorlar. Geç gelen siparişim hiç olmadı. Dediğiniz gibi genelde yeni çıkan kitapları sipariş ettiğimizdendir.

1 Beğeni

4 Beğeni

Bundan emin miyiz? Bende kod geçerli değil diyor bu sipariş için. Bir defa kullandım kodu ama.