Yeni Çizgi Roman/Manga Haberleri

Monster 4 geliyor mutlu oldum. Acaba kaç yılda bitecek merak etmiyor değilim :,)

1 Beğeni

Perfect Edition olarak basıldığı için toplamda 9 cilt. Yarısı bittiğine göre diğer yarısı için 3-4 yılı vardır.

2 Beğeni

300 TL olur diyordum. Fazla iyimser davranmışım :rofl:

Kayıp Kıta on Instagram: "Kuma Kuma Kuma Bear 2’yi şimdi profilimizdeki linkten sipariş edebilirsiniz. Bu hafta tüm kitapçılarda! #kumakumakumabear #kayıpkıtaçizgi #manga"

3 Beğeni

Yeni Baskılar:

Tekrar Baskılar:

Setler:

2 Beğeni

200 etiket

4 Beğeni

4 Beğeni

Bir kitapçıya giriyorsun, Türk Lirasına ait en yüksek kağıt para olan 200 TL’yi veriyorsun ve sadece bir kitap alıp çıkıyorsun. Vay be!

4 Beğeni

Şahsen kitapçıdan kitap almayı bırakalı çok oldu. Sadece limitli ve etiket fiyatından başka fiyata satılmayan işleri dükkandan ve fuardan alıyorum. Öbür türlü para yetişmez. :grimacing:

1. Cildi 200 tl ise 9. yani son cilde gelince fiyat 1000 tl’yi görür herhalde

Southern Bastardsın kalan iki cildini hatırlamışlar sonunda. Ama monstress’a şimdi başlasalar bitirmek beş sene sürer heralde.

2 Beğeni

%50 indirim olsun 100 tl gibi büyük bir banknota gazete kağıdının bir üst seviyesi olan kağıda basılmış bir manga alınıyor, bu çok sinir bozucu.

6 Beğeni

Yayınevleri eskiden zam yapacakları zaman haber verirlerdi. Şimdi tenezzül etmiyorlar.

2 Beğeni

İyice küstürdüler herkesi zaten. Hükümet bir yandan ekonomiyle vuruyor, diğer yanda yayınevlerinin çoğu okuyucusunu insan yerine koymuyor. Bazı sitelere önden haber veriyorlar da orada çalışan tanıdık varsa ondan alıyoruz zam haberini.

3 Beğeni

Çıkmasını beklediğim çok sayıda çizgi roman var ama mangalar bu fiyatlardan satılmaya başlandıysa o çizgi romanlar da çıkmasa daha iyi sanırım. Bu fiyatlarla alıp okuyabilmek cidden çok zor.

2 Beğeni

Yani karşılaştırmak istemiyorum da Eylül civarı Identity Crisis cildini 200’e aldım İngilizce güzel bir baskıya sahip. Kimlik Buhranı olarak çevirisi yaklaşık o fiyata çıktı diyecek bir şey bulamadım.

1 Beğeni

Fiyatları savunmak gibi olmasın ama 200’e aldım dediğiniz İngilizce TPB’nin güncel fiyatı 400 civarı.

Türkçe baskısıysa indirimli haliyle yarısından aza denk geliyor:

Bunlar benim sırf bir dükkandan baktıklarım. İllaki daha çok indirimlisi kampanyalısı vs. olacaktır.

TC’nin en büyük banknotu ve onun bi küçüğüneyse zaten giderek daha az şey alınabiliyor. 1 hafta arayla yapılan tıpatıp aynı iki market alışverişinde bile 50-100 lira fiyat farkı oluyor. Tutum-tavır için bir şey diyemem ama kağıdın bile ithal olduğu bir sektörden bahsediyoruz. Bunun boyası var
ciltlemesi var, matbaa baskı ücreti var, hepsi dolar-euro üzerinden. Maalesef ama maalesef zamlar konusunda kimseyi haksız görmüyorum. Alabildiğimi alıyorum, alamadığımı alamıyorum. Yapacak bir şey yok.

Bu ülke kirada oturan asgari ücretlilerin sular seller gibi 0 km arabalar aldıklarını da gördü. O zaman çocuktum, şimdi buna denk geldik.

2 Beğeni

Ben ekonomi için yayınevlerini suçlamıyorum zaten sadece bu durumun çok sinir bozucu olduğunu belirtiyorum. Bu konu için tepki göstereceğimiz yer belli.

1 Beğeni

9 Beğeni

Allah’ım Swamp Thing görüyorum hem de 2 cilt görüyorum gözlerime inanamıyorum.

7 Beğeni