Yeni Çizgi Roman/Manga Haberleri

4 Beğeni

Swamp Thing’i amazon indirimde bulup ilk ikisini yaklaşık 50-60₺ ye almıştım. Şimdi çıkacak fiyatlardan korkuyorum.

4 Beğeni

Monster’ın 5 cildi kaldı. Bu gidişle son cilt 300 TL olursa şaşırmam.

3 Beğeni

300 az, ben son cilt için 500 diyorum.

1 Beğeni

monster 18 tane değil mi?

1 Beğeni

bizdekiler perfect edition 2in1 9 cilt olacak

4 Beğeni

Ben 3. Cilt 160 TL olunca almayı bırakmıştım. İlk 2 cildi ikinci elden sattım. Bir ara animesini seyrederim artık.

1 Beğeni
3 Beğeni

Athica Book altında webtoon* basılmaya başlanmış. Bu seriler nasıl bilmiyorum ama eğer sevdiğim webtoon serileri çıkarsa alabilirim.

*Webtoon kısaca Güney Kore kökenli çizgi romanlar oluyor. Dijital olarak çizilip internette bölüm bölüm yayınlanıyor, sonra kitaplaştırılıyor.

Webtoonlar nasıl mangalardan daha fazla etiket fiyatına sahip merak ediyorum.

Sayfalar renkli olduğu için olabilir. Bir de orjinalleri kuşe kağıt ama bunlar nasıl bilmiyorum. İnternet sayfasında bilgi yazmıyor.

3 Beğeni

Bunlar da kuşe kağıt diye hatırlıyorum. Umarım serinin devamını getirebilirler.

Eplison, Something is Killing The Children‘ın ilk cildini basmış. Daha önce bu yayınevinin bastığı çizgi romanları almadığım için baskı kalitesi nasıldır bilmiyorum. Sadece kendi sitelerinde satışta

https://kurumsal.epsilonyayinevi.com/urun.php?Idd=79669

Sanırım 2 sene oluyor telifini alalı. (başka yayınevine bunu basar mısınız diye sorduğumuzda onun telifi alınmış diyordu.) Epsilon ilk bastıklarının kalitesi iyi gibiydi sonradan kağıt değiştirmişlerdi 2.baskıda bunun kağıdı baskısı nasıldır bilmiyorum. Ama fiyatı çok tuzlu geldi.

Geçen sen kuşe basıyordu. Sonradan tüm çizgiromanlarda kitap kağıdına döndü. Fiyatları da çok yüksek.

Bu da kitap kağıdına basıldıysa almayacağım.

Screenshot_2
2.Hamur denilen kitap kağıdı diye biliyorum ama 3. Hamuru ilk kez duydum.

var eskiden öyle çıkardı…o kadar düşüldü artık.

1. Hamur Kağıt: Bileşimindeki odun miktarı selüloz miktarından fazla olan bu kağıt, günlük yaşamda saman kağıdı olarak adlandırılır. Düşük fiyatlı olmasına rağmen kaliteli baskı yapılamadığı için tercih edilmeyen bu kağıt türünün 54 ve 60 g/m2’lik gramajları vardır.
8 Beğeni

Athica’nın baskısını kuşe diye hatırlayarak bu yorumu yapıyorum. Athica belki yeni çıktığı için yüksek fiyat çekememiş olabilir ama saman kağıdının kuşeyle böyle yarışabilmesi gerçekten korkunç.

1 Beğeni