Yeni Dune Filminin Gösterim Tarihi Belli Oldu

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/yeni-dune-filmi-gosterim-tarihi-jason-momoa/Ünlü yönetmen Denis Villeneuve’ün çekeceği yeni Dune filmi 2020 yılında gösterime girecek. En son Aquaman rolüyle izlediğimiz Jason Momoa ve Thanos’u canlandıran Josh Brolin de kadroya katıldı. İşte bütün detaylar… (DEVAMI…)

6 Beğeni

Vay be bu balık adamı tam da Duncan Idaho rolüne yakıştırmıştım olmuş zaten. Çocuk-adamı oynayacak arkadaşı otutturamadım biraz. Bandersnatch’te ki Fionn Whitehead (Stefan) daha iyi olur gibi geldi bana.

Sırf Ronon Dex için izlenir :slight_smile:

1 Beğeni

ben daha okumadım ya

1 Beğeni

İlginç bir film olacak o zaman :slight_smile:

Paul Atreides rolüne Timothée Chalamet’i yakıştıramayan bir ben miyim? :confused:

1 Beğeni

Bir iki kuşku dışında kadro şahane. Yönetmen koltuğu zaten emin ellerde orası açık. Dune hayranları için şimdilik her şey harika gidiyor. Bu kadar zor bir iş ancak böyle iyi haberlerle heyecanlandırabilirdi zaten. Hâlâ kuşkuda olmak çok doğal. Zira söz konusu seri inanılmaz katmanlı ve karışık.

2 Beğeni

Tarihin en iyi bilimkurgularından birisi, işin altından kalkma ihtimali oldukça yüksek aklı başında bir yönetmen, çok çok iyi oyuncu tercihleri…

Ben birinci sınıf biletimi alır, bu hype trenine binerim arkadaşlar. Bence siz de binin yoksa tren biletiniz için Manny Calavera ile anlaşmanız gerekir, o işin sonu nereye varır bilemem…

İlk görseller, fragmanlar, posterler gelsin de şöyle göğsümü kabarta kabarta “ben demiştim” deme keyfini yaşayayım, pişkin pişkin sırıtırken…

2 Beğeni

“Avengers: Infinity War” olmasın o.

Oyunculuk bakımından iyi oynar da ben Evan Peters olsun isterdim. Kafamdaki Paul Atreides’le uyuşmuyor pek benim de.

Oyunculuğuna bir şey söyleyemem ama kafamdaki Paul çok daha farklıydı. Evet tasvirlere uyuyor ama… işte uymayan bir şeyler var. :smile: Filmde göreceğiz artık, umarım rolünün hakkını verir.

Haydaaa… Ben Infinity War yazdığıma çok eminim halbuki, nasıl olmuş o anlamadım :smiley: Değiştirdim, teşekkürler.

Marvel filmleri o kadar çok çıkınca karıştırmak normal :slight_smile: Elimizi sallasak yeni bir süper kahraman filmine ya da dizisine denk geliyor artık.

Paul ve Chani castı için ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama bana biraz garip geldi.Timothee Chalamet’in nasıl bir oyuncu olduğunu bilmesem de severim çocuğu. Ancak övülmesinin tek sebebinin sırf eşçinsellerle alakalı bir filmde olmasından dolayı bu “Politik Doğruculuk” olayları yüzünden olabileceği konusunda bazı önyargılarım var. Neyse işte, yine de severim çocuğu. Zendaya ise yine aynı nedenden mi (Politik Doğruculuk) ve Spider-Man’de olduğu gibi orijinal karakterle hiçbir alakası olmayan sırf ten rengi yüzünden seçildiğinden şüpheleniyorum. Şimdi Dune hakkında benden daha çok bilgisi olan arkadaşlar var lütfen Chani’nin fiziksel özelliği konusunda beni aydınlatsınlar. Belki de sadece boş konuşuyorum kim bilir?

http://markmolnar.com/project-dune/

Ben bu arkadaşın sanat yönetmeni olmasını istiyorum.

2 Beğeni

Hatırladığım kadarıyla Chani Zendaya kadar esmer tenli (melez mi desek) betimlenmiyordu. Hatta açık tenli ama koyu renk saçlı diye hatırlıyorum, emin olanlar düzeltebilir.

Dune hakkında güzel konuşmuş.