Yeni Kitap Haberleri

Ne kadar konsantre olursanız olun anlamak mümkün değildi cidden. :joy: Hatta bir sayfada editörün “burası düzeltilecek” anlamında yazdığı not bile direkt olarak basılmıştı, bundan daha kötü kitap fiyaskosu görmedim. :sweat_smile:

1 Beğeni

Bugünki Hürriyet Kelebek gazetesinde buldum bu haberi

5 Beğeni

Greta kitap mı yazmış how dare you!

5 Beğeni

Büyük doğa ve iklimbilimci Greta kitap yazmayacak da kim yazacak!!! Tiksiniyorum bu yüzyıldan.

2 Beğeni

Napoleon Osprey Komutanlar serisinin yeni kitabı. Bekliyordum erken geldi iyi oldu.

14 Beğeni

Lightbringer 2 geliyor sonunda, güzel haber.

2 Beğeni

2021’de bitiricez demişlerdi seriyi, hadi bakalım İthaki bir daha hayal kırıklığına uğratacak mı?

1 Beğeni

Oh be şükür sonunda Lightbringer geliyor. Geriye Kadim Kanunlar kaldı. :slight_smile:

3 Beğeni

Yani bence seriye o çevirilerle yazık edildi, hiç gelmese daha iyi kanımca.

İlk 2 kitabı zaten var olan çevirileriyle bastılar diye hatırlıyorum. İthaki seriyi aldıktan sonra kendisi hiç çevirmedi. Böyle iyi yazarları alıp alıp öldürmelerinden yoruldum. Önce bir çıksın nasıl olmuşuna sonra bakarım. :confused:

Evet öyle bastılar malesef, kötü bir şeyi neden itina ile çoğaltırsın anlamış değilim.

Sonunda, çok sevindim :hugs:

1 Beğeni

Çevirmen neden değişti ?

Işık yaratan 2 yakında basılır umarım sepeti bekletiyorum bu yüzden.

1 Beğeni

Hiçbir fikrim yok. Belki mit’in programı doludur.

Mit’in validesi rahatsızlanmıştı doğru hatırlıyorsam, o yüzden ikinci kitabın çevirisi için yeni bir çevirmenle anlaşmıştı İthaki. Ekşide yeni çevirmen hakkında pek hoş olmayan bir yazı var yukarıda @Leingrad 'ın paylaştığı, umarım daha iyi bir iş çıkarır bu sefer.

2 Beğeni

Çevirmen değiştiği zaman pek iyi olmuyor. Bir de çevirmenin kötü şöhreti olunca insan ister istemez düşünüyor.

1 Beğeni

‘İlk’ kitabı da Pangea kitaplığından çıkıyor. Kapak görseli de hazır ama değişiklik olabilir diye paylaşamıyorum.

3 Beğeni

Umarım yeni bir akilcelen rezaleti gibi olmaz! Sonra uğraş dur.

1 Beğeni