Yeni Kitap Haberleri

Zima Mavisi ve Aquila Yarığı’nın Ötesi öykü derlemeleri. Kitapların öyle isimlendirilmesinin sebebi sanıyorum ki netflix dizisi yüzünden bilinir olmaları. Sonunda bir yayınevinin Reynolds basması güzel oldu. Yazar uzun yıllardır bilimkurgu türünde yazıyor, çok muazzam serileri var. Eğitimi de Astronomi üzerine. O yüzden çok iyi oturtuyor hikayelerinde bilim ve kurgu arasındaki ayarı. Ben Revelation üçlemesini yıllar önce okumuştum, umarım serilerini de basmaya yeltenirler. Scalzi beklemekten çürüdüm zira. Soru hattında şakasını yapmıştım ama Yaşlı Adamın Savaşı serisi basılana kadar yaşlanacağım bu gidişle.

10 Beğeni

Aaaa, şimdi baktım bölüme. Güzel bölümdü. Sanırım pişman olmayacağım.

2 Beğeni

Insanı tedirgin eden bölümlerdendi. Beğendiğim ilk 3 bölüm arasına girer.

@_restlessness Netflix animasyonun her bölümü bu yazarın öykülerinden mi?

2 Beğeni

Yok sanırım 18’de 2 bölüm ondandı. Ama neredeyse tüm bölümler büyük yazarların kısa hikayelerinden uyarlama, john scalzi’den de bir bölüm vardı.

2 Beğeni

@Agape ve @Ufuk siz Zima mavisi ve Aquila yarığı öykü derlemelerini almışsınız. Zorda değilse içindekiler kısmını paylaşır mısınız? Hangi kitapta hangi öyküler var bilsek sizin sayenizde.

2 Beğeni

Şöyle paylaşayım.

11 Beğeni

Fuarda ithaki standında öğrendim. Malazan haklarını en kısa zamanda ithaki alıyor. Ve önümüzdeki yılın ortalarına doğru ilk kitap basılacak. Çevirmenin ismimi bile söylediler ama inanın unuttum. Bayan adı olduğunu hatırlıyorum sadece. Kesin bilgidir…

4 Beğeni

images%20(60)
Şaka maka, harbiden İthaki mi basıyor?

4 Beğeni

Yemin ediyorum. Adamlar bunu söylediler. Yalan neden söylesinler ki durup dururken. Çok net ve inandırıcıydı. Kesin konuştu. Hatta ciddi isiniz diye defalarca sordum.

2 Beğeni

O zaman seri bitmeyecek demektir :slight_smile:

@Son.of.Yona yani genelde seriler bitmiyor İthaki’de. O bakımdan söyledim :slight_smile: umarım biter bu kez

10 Beğeni

O zaman dans millet!

Ahanda içime kurt düştü.

1 Beğeni

Niye öyle dedin anlamadım

Üstteki yoruma cevaben öyle demiştim :slight_smile:

  1. kitapta iptal ederler Malazan’ı :confused:

İthaki yakında basacağız derse mantıklı da haklarını zaten bir yayınevi almıştı. Hatta @mit haberi çıtlatmış sonra projenin bir süre ertelendiğini söylemişti. Ne ara telifi düştü de İthaki kapacak oldu.

2 Beğeni

İlki basılsında onada razıyım. :grinning:

Şimdi hem sevindim, hem sevinemedim. Serinin çıkacak olması sevindirici, fakat İthaki seriyi iptal ederse çok üzücü olur. Şahsen İthaki’den çıkmasını istemezdim, biraz çeşitlilik olmasından yanayım, her seri İthaki’de :slight_smile:

2 Beğeni

1 Beğeni

İthaki bunu basarsa. Yayınevinin kapısına kadar çıplak koşacağım. :grinning::grinning:

2 Beğeni

Tövbeee… :joy: Arkadaşlar çıldırmayın gece gece. :joy::sweat_smile:

2 Beğeni