Yeni Kitap Haberleri

Kapak gözükmüş , 20 Eylül’de geliyor :smiling_face_with_three_hearts:

18 Beğeni

18 Beğeni

11 Beğeni

Acaba 4 cildi aynı anda mı yayınlayacaklar?

Edit: kendi sorumu kendim cevaplayayım:

10 Beğeni

ÖLMESİ GEREKEN KIZ - MILLENNIUM SERİSİ 6 & DAVID LAGERCRANTZ

Pegasus N11 mağazası dışındaki sitelerde göremedim.

9 Beğeni

resim

17 Beğeni

Alfanın en iyi PKD kapağı.

3 Beğeni

Geber Aşkım kitabının Seda Ersavcı tarafından çevrildiğini görünce bende akan sular durdu :slight_smile: Hiç aklımda yokken bir de baktım sepetime girmiş bile.

Konu da oldukça ilgi çekici. Hatta 2018’de Man Booker Ödülü’nde Su Kürü ile birlikte aday olduklarını görünce iyice meraklandım.

Bu arada 2018’in kazananı Milkman’i İthaki’den göreceğiz diye biliyorum.

5 Beğeni

Kitabın satışa açıldığı siteler var, şu an en uygun fiyat kitapyurdu 32.99 TL

2 Beğeni

15 Beğeni

Savaş ve Barış iki cilt halinde çıkar diye düşünüyordum.

1 Beğeni

resim

6 Beğeni

image

https://kidega.com/kitap/jules-verne-in-osmanlisi-inatci-keraban-322264/detay

Fransa’da 1883’te yayımlanan İnatçı Keraban, konusu Osmanlı coğrafyasında geçen ve kahramanları Osmanlı halkından seçilen bir roman. “İmparatorluğun en uzun yüzyılı”nda; Boğaz’dan geçiş vergisine yönelik bir itirazla İstanbul’da başlayan olaylar, serüvenlerle dolu ilgi çekici bir Karadeniz turunun ardından yine İstanbul’da sona eriyor. Ali Emre, “Doğu’nun Bir Jules Verne’i Yoktu” başlıklı bir giriş yazısından sonra, romanı olay örgüsü, mekan, zaman ve kahramanlar yönünden ayrıntılı bir incelemeye tabi tutuyor.
Kitabı resimleyen Leon Benett’in çizimlerinin ve eserin “bir Osmanlı hicvi” sayılıp sayılamayacağının da tartışıldığı inceleme, çok sayıda görsel malzeme de içeriyor. Ünlü Fransız yazarın, bizden söz eden tek romanı hakkındaki bu ilk kitap; sadece Jules Verne tutkunlarına değil, farklı bilim dalı ve disiplinlere de göz açıcı tespit ve yorumlar sunuyor.

2 Beğeni

29 Beğeni

21 Beğeni

Kapaklar ateş ediyor.

(Artık söyleyebilirim. Bu serinin gelişinden 1 senedir haberdardım. Bana güvenip bu sırrı veren kişilere de teşekkür ederim. Yüzünüzü kara çıkartmadım :slight_smile: )

19 Beğeni

Şahane bir haber gerçekten. Kapakları filan olağanüstü duruyor bayıldım. Umarım en kısa zamanda okuyabiliriz.

1 Beğeni

Karanlık kitaplar ve İthaki Modern serilerinin başlamasından önce İrbis’in bahsettiği ama ne olduğunu yazmadığı serilerden birisi buymuş.

İthakinin Fantastik kitaplardan oluşan bir seri çıkarması beklentim vardı. Ama ben BKK ya da karanlık kitaplar gibi türün öne çıkan kitaplarından bir seri olur diye bekliyordum,

Bu tarz serilerin hazırlanması kitapların basılması sevindirici oluyor ama küçük bir de hoşnutsuzluk oluyor bende. Bu kitaplar ciltli olarak da basılmalı. Karton kapak yanı sıra örneğin tek baskı ciltli baskılar da olmalı.

19 Beğeni

Konumuzu da açtık. Artık daha sade bir şekilde konuyu takip edebiliriz.

İthaki Yayınları Unutulmuş Fantastik Klasikler Serisi

11 Beğeni

15 Beğeni