Yeni Kitap Haberleri

Oblomov’un iş bankası baskını alacaktım,bunun görmem çok iyi oldu.Koridor harika gidiyor,böyle devam etmeli… :drooling_face:

2 Beğeni

Rebecca’ya çok sevindiniz. Biraz inceleyince genç yetişkin aşk romanları gibi geldi bana. Sorumu yanlış anlamayın ama neden bu kadar sevindiniz açıklayabilir misiniz?

1 Beğeni

Ben eldeki iş bankası türk klasiklerini çıkarıp bu baskılara geçicem. Baskılar, fiyatlar çeviri şahane daha ne olsun :heart_eyes:

1 Beğeni

Dünya çapında eleştirmenlerce takdir edilen ve tarihsel öneme sahip bir klasik. Dünya çapında çok bilinen bir eser ama nedense Türkçe’ye yeni kazandırıldı.

• Netflix’te filmi/dizisi çıkacak yakında.
4 Beğeni

1938 yılında yazılmış, 1940 yılında da Alfred Hitchcock tarafından filme uyarlanmış. Belki dediğinizde siz haklı olacaksınız, okumadığımızdan dolayı bilmiyoruz ama kitap için yapılan yorumlar çok ilgi çekici. Goodreads ortalama puanı oldukça yüksek ve aşk romanından çok daha fazlası olduğunu söyleyen yorumlar çoğunlukta. Aşk romanı olsa bile gotik bir aşk romanı olacağından ve günümüz aşkları gibi olmayacağından dolayı buna katlanabileceğimi düşünüyorum. :sweat_smile:

5 Beğeni

Ah, sebebi şimdi belli oldu… Netflix olayını bilmiyordum.

1 Beğeni
4 Beğeni

Netflix sponsorlu basıldığını tahmin etmek gerekiyordu zaten :slight_smile:

Koridor’un fiyatlarını görünce, kendi kendime diğer yayınevleri bizi kazıklıyor mu acaba demeden edemiyorum.

14 Beğeni

İnka bu kez Türkçe’de ilk yaz yayınlanan Roald Dahl öyküsü basmış.

https://kidega.com/kitap/sahaf-375915/detay

Londra… Trafalgar Meydanı… Charing Cross Yolu… Bir sahaf dükkânı ve iki “tuhaf” insan; dükkân sahibi William Buggage ve yardımcısı Bayan Tottle. Tuhaflar, çünkü ikisi de kitap satışıyla ilgilenmek yerine her gün bir yandan gazetelerde çıkan ölüm ilanlarını okuyor, bir yandan da en sevdikleri kitabı, Kim Kimdir’i karıştırıyorlar. Niçin?

Sahaf, soyluların, milyonerlerin, kahramanların ve saygın din adamlarının başrolde olduğu; akıl ve zekâ, erdem ve sapkınlık, fayda ve ilke karşıtlıkları üzerine “tuhaf” ve çarpıcı bir hikâye…

Türkçede ilk kez yayınlanan Sahaf, Roald Dahl’ın en parlak hikâyelerinden biridir ve ilk olarak 1987 yılında yayınlanmıştır. Dahl’ın tüm eserlerinde olduğu gibi, bu hikâyenin sonunda da sizi büyük bir sürpriz bekliyor!

“Roald Dahl, Poe ve Hawthorne geleneğinden bir hikâye anlatıcısı… Olay örgüsüne ve karakterlerine geçmişin büyük yazarları kadar hâkim ve ustalığı, kendine has keskinliği ve kıvraklığıyla birleşince ortaya mükemmel bir eser çıkıyor.”

Los Angeles Times

sahafe39a7bd124c828d30bc64df621386ccf tatf330b73f4d62c8096e408e23ce31807f

10 Beğeni

O nasıl kapak resmidir öyle :grin:

12 Beğeni

30 Beğeni

İthaki modern gerçekten şahane. Şuan bilimkurgu ve karanlık kitaplıktan daha çok ilgimi çekiyor.

4 Beğeni

Kitap içindeki çizimlerden olabilir diye büyük görsel bulmaya çalıştım.

İnka böyle tek öykülük içinde çizimlerin de olduğu kitaplar basıyor.

Rebecca’nın kapağı muazzam olmuş.

Rebecca için seriye başlayacağım resmen :face_with_hand_over_mouth:

Ölümün Sonu serinin 3. kitabı mı?

Renklendirme, çizim falan güzel sadece biraz tuhaf geldi 1.kapak, başka bir resim koysalarmış daha iyi olurdu sanki

@Okuryorum bende de sonrası için bu görsel canlandı

1 Beğeni

Ölümün Sonu… Uzun zamandır bekliyordum, harika oldu.

2 Beğeni