Yeni Kitap Haberleri

Argos’taki Kanopus Arşivleri 5 geliyor. :slight_smile:

4 Beğeni

Diskdünya’nın yaratıcısı Terry Pratchett’ın, 50 yıllık bir döneme yayılan yazılarının derlendiği “Klavye Sürçmesi” çok yakında raflarda. Diskdünya kitaplarının kamera arkaları, edebiyat ve hayat hakkında asi fikirler, çocukluğa açılan derin kapılar… Hepsi ve daha fazlası, bu özel kitapta!

“Fantezi, aşina olana yeni bir ışık tutmalıdır; benim Diskdünya’da yapmaya çalıştığım gibi. Fantezi, ‘o zamana’ ve ‘oraya’ değil, ‘bugüne’ ve ‘buraya’ bakmanın bir yoludur. Fantezi öncü-edebiyattır, her şey ondan doğar. Fantezi, en iyi hâliyle, gerçekten kaçış edebiyatıdır. Ama kaçış edebiyatının özelliği şudur: Bir şeyden kaçarken, aynı zamanda bir şeye doğru da koşmanız gerekir. Gitmeye değer bir yere gitmelisinizdir ve bu deneyim sizi daha iyi birine dönüştürmelidir…”

13 Beğeni

Yakında raflarda yerini alacakmış. :slight_smile:

8 Beğeni

Elif Şafak’ın yeni kitabı.

Yeni kitabı derken, Aşk’ın geçmişte geçen Mevlana-Şems kısmını kitap olarak basmışlar :smiley: İsmi de kitabın İngilizce (yani aslında orijinal) ismi The Forty Rules of Love’dan geliyor.

5 Beğeni

Aynen dediğin şekilde Aşk kitabından bir kitap daha çıkarmışlar. Sonuçta yeni oluyor. :smiley::smiley:

5 Beğeni

Lock In değil mi bu?

Sendrom şeklinde çevrilmesini beklemiyordum.

8 Beğeni

Kapak aynı Lock In ile, odur muhtemelen.

Kapak onun birde ’ Lock In’ sendromu var ondan mı öyle çevirdiler bilemiyorum.

1 Beğeni

Gözünüz aydın. Sandman 6 yolda. :slight_smile:

7 Beğeni

Bu hastalık için daha çarpıcı bir isim seçilebilirdi.

9 Beğeni

Eski basımı vardı bende, çok sevmiştim bu kitabı.

2 Beğeni

Bende de eski basım var. Henüz okuyamadım ve sanırım eski basımı okumayacağım. Eski basımda şu ünlü kısaltılmış versiyonlardan olabilir.

1 Beğeni

Ben de kısaltılmış versiyon diye biliyorum. Yeni çıkan tam metin sanırım.

1 Beğeni

15 sene önce sahaftan almıştım :slightly_smiling_face:
Sayfa sayısı 320

5 Beğeni

@narpal Muhtemelen öyle olur. Tabi eski basım kısaltılmış mı ondanda emin değiliz.

@midousuji İngilizce versiyonunun sayfa sayısı 480. Tabi kitap boyutu, puntoyuda hesaba katmak lazım.

Yaşlılık hali gençlik halinden daha karizmatik duran bir Steven Spielberg’i bir de Stephen King’i bilirim :sweat_smile:

3 Beğeni

!

:upside_down_face: :rofl:

Nedense aklıma geldi… :stuck_out_tongue_winking_eye:

8 Beğeni