Yeniden Uyarlanan Hayvan Mezarlığı'nın Çekimlerine Başlandı

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/yeniden-uyarlanan-hayvan-mezarliginin-cekimlerine-baslandi/

image

Korku denince akla gelen ilk eserlerden biri olan Hayvan Mezarlığı’nın yeniden uyarlanan filminin çekimleri başladı. (DEVAMI…)

3 Beğeni

Hikâyenin -öncül ve sonuç olmak üzere iki kısma ayrılan- kırılma anı, kitabın da 89 tarihli filmin de içimi en ürperten tarafıydı. Hikâye de zaten, jumpscare falan bulaşılmadan, hem yürekleri ürpertecek hem de hafızalara kazındıracak potansiyele sahip. O kitaptan kötü kötü film çıkartırsalar, bu ancak kendi kabahatleri olur.

Tamam, tamam. Biraz sert davrandım. Ortada fena sayılmayan bir uyarlaması varken, yeni uyarlamada çıtayı düşürmek, hiçte hayırlarına olmaz işte. Düşünün, sizden önceki film 6’lık, sizin filminizse 4’lük olsun; yerden yere vurulmanız kaçınılmaz.

Örnek, Dragon Ball uyarlamaları. 1991 tarihli Xin Qi Long Zhu ile 2009 tarihli Dragonball Evolution. İlk uyarlama prodüksiyon açısından çok geride olsa da, Amerikan versiyonundan daha çok beğenilmiştir.

1 Beğeni

Haberi yazarken bile tüylerim diken diken oldu. Çocukken nice kabuslara vesile olan fena bir filmdi ya…

4 Beğeni

Bende bugün kitabını okumaya başladım :smiley::smiley:

2 Beğeni

Çekimler tam gaz sürüyor. Kamera arkası ve önünden bazı kareler paylaşılmış. Şu pis pis bakan şey…

Kaynak: ScreenRant

2 Beğeni

Trailer…

1 Beğeni

Kitabı tam 13 yaşındayen okumuştum. Açıkçası ne zaman hatırlasam hala ürperirim. İlk uyarlamayı da pek sevmemiştim. Fragmana bakınca, sanıyorum pek de beklentilerimi karşılayacak bir film değil.