Yerdeniz hakkında

Yerdeniz almak istiyorum ancak ciltli baskısını mı almak gerekli yoksa tek tek almak daha mı iyidir ? Tek tek alırsam yaklaşık 105TL tutuyor, ciltli baskı 92TL civarında.

Bence tek tek al ciltli tek kitap çok kalın oluyor.Bana okurken zor geliyor tutması :grin:

2 Beğeni

@frht45’e katılıyorum. Tek ciltler kitap rafında güzel; iş okumaya gelinceyse işkence.

2 Beğeni

Kesinlikle ciltli almayın, taşıması ve okuması gerçekten eziyet oluyor. Metis Kitap’ın kendi sitesinde 6 kitaplık setin fiyatı oldukça iyi, daha ucuzunu bulabileceğinizi de zannetmiyorum:

http://www.metiskitap.com/catalog/set/1107#5862

2 Beğeni

Ciltli olarak okumuştum, okuması cidden zor oluyor. Ha ben masa üstünde okuduğum için sıkıntı olmamıştı ancak elinde okuyacakların tek tek almasını tavsiye ederim.

Tekli kitaplarda harita var mıydı bu arada?

1 Beğeni

Tekli kitaplarda ciltliye göre bir eksik var mı peki , harita vb gibi ? Bu arada kitabı taşımayacağım evde okuyacağım. Taşımadan ziyade punto boyutu vb önemli. Yüzüklerin Efendisi ve Otostopçunun Galaksi Rehberi var elimde ciltli olarak gerçekten çok güzel duruyorlar.

Tek tek satılaların kapakları çok kötü. Ben ciltli almayı düşünüyordum.

1 Beğeni

Benim de kapaklar hoşuma gitmedi işin açığı. Renk uyumu falan da yok: Asimov kitapları çok güzel duruyor mesela rafta.

Taşıma sıkıntısı yapmazsanız bence almışken ciltli alın. Külçe misali kitapları dışarda okumaya çalışmadığımdan filan benim pek sıkıntım olmuyor ama sizi bilemeyeceğim. Bir de seri yarım bırakma huyu olan biriyseniz tekli daha mantıklı. (Ben bırakırım örneğin.)

Metis’in kendi sitesinden bir kere alışveriş yapmıştım ve memnun kalmadım bunu da not edeyim.

Kolay kolay seri yarım bırakmam. Ara vere vere okurum ama bu seriyi bitirmeden bırakacağımı düşünmüyorum. Türünde hayli övülüyor.

Yani, seri ne kadar iyi olursa olsun her zaman kişisel zevklerinize uymama ihtimali vardır.

Ama imrendim size. Birkaç yıldır seri okumalarım çok kötü benim, başladığım kalıyor. O yüzden çoğunu bitirmeme kararı aldım.

Kişiden kişiye değişecek bir şey ama ben keşke ciltli alsaymışım diyorum. Tek tek okudum ben. İçerik olarak aynı da, kütüphanede tek ciltlik kitaplar çok görkemli ve güzel duruyor ve benim de hoşuma gidiyor pek.
Otostopçunun galaksi rehberini 5’i bir yerde olarak okudum, ve masada ya da yatak/koltukta okudum yani elimle taşımayacak şekilde. Tek olumsuz yanı dışarıda ya da elde okuyamamak olur. Bence pek de sorun değil.
1Q84’ü de ayrı ayrı okumuştum, tek ciltlik versiyonu da çok güzel, ara sıra keşke onu alsaydım diyorum. Ama karar sana kalmış:slight_smile:

1 Beğeni

Dışarda kitap okuyan biri olmadığım için genelde tüm kitapların biraraya toplandığı ciltli bir versiyon varsa bunu tercih ediyorum. Yerdenizi ciltli olarak aldım. Tüm hikayenin iki kapak arasında olması hoşuma gidiyor. Zaten Stephen King - “O” veya Partick Rothfuss - “Bilge Adamın Korkusu” gibi 1000 sayfayı aştığı halde ciltli olmayan birçok kitap var. Bunları da yanınızda taşıyıp dışarda okumak eziyet. O yüzden kalınlığına inceliğine bakmadan ciltlisi var ise mutlaka ciltli tercih ederim.

1 Beğeni

Bende her ikisi de var. Daha doğrusu şöyle; ilk kitap bana kuzenimden geldi. Ben hepsini okumak istediğim için ciltli olanını aldım. Açıkcası ben okurken sorun yaşamadım. Çoğu fantastik kitap zaten kalın, bu sebeple ben gayet rahat okudum.

Tek tek alırsanız punto daha büyük fakat ciltli alırsanız punto bir miktar daha küçük bu da sayfa sayısında tasarrufa neden olduğu için hızlı okuyormuş havası veriyor ama ufak punto biraz olsun yoruyor.

1 Beğeni

Bende şu an ciltli okuyorum ilk kitabı bitirdim. Normal bir kitaba göre daha ufak evet o yüzden daha hızlı okunuyor fakat dediğiniz gibi küçük punto maalesef yoruyor.

1 Beğeni