Yerli Çizgi Roman

serveimage

Bu konu altında da yerli çizgi romanları tartışalım, önerelim, yorumlayalım, haberdar edelim isterim. Buyurun.

2 Beğeni

Manga okurum genelde, çizgiroman okumam. Ama şöyle bir tanesi ilgimi çekti:

images.jpeg

Okuyan kimse var mı? Nasıldır, merak ettim.

Nereden buldum, bilmiyorum. Belki ödüllü olduğundan bulmuşumdur, emin değilim.

1 Beğeni

Geçen gün okudum. Konusunu daha önce duymuştum ama hikaye beklemediğim bir yere evrilerek beni şaşırttı. Hikayedeki paranoya çok iyi işlenmiş. Diyaloglar genelde doğal ama bazıları gözüme batmadı diyemem. Çizimleri güzel, pek renkli sayılmaz ama kullanılan tonu beğendim. Biraz Chew’ün çizimlerin benziyor. Bence okuyun.

1 Beğeni

Çizgi romanla hiç aram yoktur, denk gelirse arada manga okurum. Tavsiyenizi dikkate alacağım, teşekkürler.

Deli Gücük serisini öneririm arkadaşlar. Osmanlı taşrasında korku, dehşet ve eşkiyalık öyküleri. Bir Levent Cantek (mustear adıyla Aziz Tuna C.) projesi. Ayrıca Şehzade Yangını da başarılı bir seri.

Yakında Baobab’dan çıkacakmış. Ege Avcı’dan, Bütün Ayazların Ortasında:

5 Beğeni

Yazar : Yigilante Kocagöz
Çizer : Deniz Ozan Çoşkun
İnstagram adresi :
@yigilantekocagoz
@thedocart

Çizimlerini, tarzını beğendiğim yeni çıkan çizgi roman okumaya yeni başladım bitince bilgilerimi düşüncelerimi aktarırım.

Kendine has çizim tarzı ile Deniz Ozan Çoşkun çok iyi iş çıkarmış. Yazar Yigilante Kocagöz farklı anlatımı çok hoşuma gitti. Hikayenin ana başlığı Otobüs muavini Şevki’nin hikayelerini anlatıyor. Güzel hikayeler barındırıyor.