Yıldızınızın Barışmadığı Kelimeler

Gamora selam, ya tıp okuyorsun ya da seri katilsin sanırırım yoksa bu kelimeleri nereden bilebilirsin

2 Beğeni

:joy: :joy: Evet hastanede EMG ye bakıyorum…

2 Beğeni

Karı, manita. Çok kabalar yahu.
Ponçik ve de buna benzer sevimlilik yapmaya çalışırken çirkinleşen kelimeler var (bknz. Aşkito, babişko)

4 Beğeni

Kösnül. Bir kelime anlamına bu kadar mı uzak olur. Bu kelimeyi duyunca aklıma kös kös oturan dayılar teyzeler geliyor. Şehvetle, erotizmle alakası yok! İdam sehpasına “badibam” demek kadar alakasız. Kedi yavrusuna “gravfurter!” demek kadar saçma. Sözlüklerden silinesin kösnül. Boyun devrilsin kösnül!

7 Beğeni

Şu sıralar şu iki kelime sinirimi çok bozuyor; yerli ve milli.

4 Beğeni

ek olarak aşko, gacı, kelimelerini de ekliyim.

3 Beğeni

Yersen… kelimesi var ya böyle siyasilerin destekçileri kullanıyor özellikle bilmem ne bilmem ne sonuna da yerseni ekliyorlar çok irite edici ve özenti geliyor bana.
Öte yandan sosyal medyadaki kelime grupları da böyle moda olanlar oluyor ya bazen mesela:
Neyim ben en bilmem ne mi?
Şunu sevmeyen de gitsin şöyle yapsın
gibi cümleciklere de uyuzum.

6 Beğeni

Tabikide. Neresinden tutsan elinde kalıyor. :slight_smile:

1 Beğeni

“Hamarat” kelimesini bir nedeni olmaksızın çok itici buluyorum. Ayrıca “Ne yapıyorsun?” sorusuna verilen “Uzanıyorum.” cevabı da çok sinirimi bozuyor. “Uzanmak”. Çok rahatsız edici değil mi ya? :joy: Ayrıca büyük ihtimal bu forumdaki herkes gibi sosyal medyadaki “aşko, manita” vs. gibi kelimelerden de nefret ederim. Bir de tatlı olduğunu sanıp Gollum’a benzeyen bir kesim var, “göslerime inanamıyorm, bise mi gelceksinis” tarzı konuşup yazıyorlar ki gördükçe gözlerimi oymak istiyorum.
Edit: “Aga be” kalıbını da ekliyorum buraya.

4 Beğeni

@Soultake ve @ilydious gibi ben de genel sosyal medya kalıplarını her yerde görmekten çok sıkıldım. Onlardan en irite olduğum da birkaç ay önce ortaya çıkıp moda olan ve sonra insanların dilinin o şekilde alıştığı edilgen ve ettirgen yapılar. Her şey de edilgen ve ettirgen çatıyla anlatılmaz ki yahu. en sevilen, en iyi izlenen, en yapılan en edilen…

4 Beğeni

Bir kelime değil ama garabet var kulaklarımı tırlamalayan. Söyleyenin ağzına kürekle vurma isteği uyandıran ağız dolusu küfür ettiren. O garabet devamke. Bu garabeti ilk kim kullanmaya başladıysa bin belasını versin. Sanırım 2019 eylül ayında hayatımıza girdi bu garabet. Umarı en kısa sürede çıkar. Bazen yakın arkadaşlarım da kullanıyor bu kelimeyi. Arkadaşlığımı sorguluyorum, o derece.

Bir de eziyet çeken kelimeler bana da ızdırap veriyor. Eziyet çeken kelime her yer yerde olabilir. Ağzını yaya konuşan bir ergen veya şirin göründüğünü zanneden ve çocuk taklidi yaparak kelimelere işkence ettiren herhangi birinin söylediği her şeyden nefret ediyorum diyebilirim.

8 Beğeni

Başlığı görünce aklıma gelen ilk kelime bu oldu. Umarım yakın zamanda unutulur, defolup gider. :confounded:

5 Beğeni

TAKTİK
Sınava hazırlanıyorum ve karşıma pek çok yerde bu kelime çıkıyor. Artık midemi bulandırıyor. Önceleri sadece ders videolarında yada sosyal medyada kullanılıyordu ama artık kitapların kapaklarında içlerinde dışlarında kenarlarında her yerinde yer alıyor. İnsanlar sanki bunu kısa yoldan hedeflere ulaşmak anlamında kullanıyor. Yada kurnaz buldukları şeyler için… (kurnaz kelimesi de hiç hoş değil)
Benim için fazlasıyla nefret edilesi bir kelime haline geldi. Birkaç gündür ciddi ciddi hakkında düşünüyorum ama sevilir yanı yok.

4 Beğeni

Daha önce söylendi mi bilmiyorum ama kesinlikle en nefret ettiğim kelime FELAN :face_with_symbols_over_mouth:

2 Beğeni
  1. Baba
  2. Reis
    3.Dayı
    4.Bilim adamı
    5.Günah,cehennem,cennet,helal,haram,vs…
2 Beğeni

Alfa-beta tarzı muhabbetleri sevmiyorum. Aşırı itici geliyor.

4 Beğeni

~aygıt
~naber
~“hayin” (aslı hain olan haayiin diye gevşetilerek telaffuz edilen)
~öykü
~bro görmeye dahi tahammülüm yok

2 Beğeni

Nefret etmiyorum ancak söyleyen kişiye karşı olan hislerimi olumsuz etkiliyor bu kalıplar. Son derece bayağı buluyorum.

• Onu bunu bırak da,
  • Şaka maka
3 Beğeni

Leş atmak

2020202020

2 Beğeni

Kanka , kuzum ,bro …

2 Beğeni