Yıldızlarla Birlikte Ağladım

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Yıldızlarla Birlikte Ağladım – Aylık Öykü Seçkisi

Tentira’daydım. Pluto’nun en kuzey ucundaki bir insomniak şehrinde. Yorgundu, ıssızdı ve tükenmişti şehir. Buraya yalnızca uyumak isteyenler gelirdi. Elbetteki kalıcı bir çare sunmuyordu, yine de hiç yoktan iyiydi. Uyumaya gitmiştim ben de, diğer tüm uykusuzlar gibi. Yaşamaya bir hafta için mola vermiştim. Oysa gelip geçiciydi uykumuz. Yaşam bizi hep geri çağırırdı. Başka dünyalarda güneş vardır…

2 Beğeni

Tuğrul selam,

İlk okumamda gece geçti. Üç okuma yapacaktım. Senin öykün uzun olduğu için sonraya bıraktım. Ama biraz fazla çok oldu.

Yine de ikinci yorumlamam da ilk seni okudum. Hatta sadece seni okuyacağım bugün. Kusuruma bakma.

Öyküye gelince, senin tasvir, metafor ve tamlamaların yerli yerinde olmak üzere, bir süredir devam eden olay örgüsüne ağırlık verme ve anlaşılırlık daha da ilerlemiş. Bu öyle ya da böyle olmak zorunda değil, ancak senin bunu hedeflediğini bildiğim için sevindirici.

Ayrıca diyalogların ağırlığını da artmış buldum. Fiziksel tasvirleri de beğendim. Özellikle denize ilk girdiği sekansı bu açıdan çok başarılı buldum.

Evren de elle tutulur şekilde detaylandırılmıştı.

Ellerine sağlık.
Görüşmek dileğiyle…