Yıllar İçinde En Çok Değişen 6 Harry Potter Karakteri

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: https://fantastikcanavarlar.com/dusunseli/pottermore/yillar-icinde-en-cok-degisen-6-harry-potter-karakteri/

image

Pottermore sizi 7 kitaplık Harry Potter serüveni süresince ilk yıldan son yıla dek en fazla değişime uğrayan karakterleri incelemeye davet ediyor. Hazır mısınız? “İŞİN SIRRI ÇOK ÖZLÜ İKSİR Mİ, YOKSA MUHTEŞEM BİR KARAKTER GELİŞİMİ Mİ?” Yedi yıl bir insanın büyüyüp değişmesi için oldukça uzun bir süreç, ve elbette ki hiçbir Harry Potter karakteri hikayenin başından… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Bence slughorn yerine draco malfoyu koymalıydınız yada liste 7 kişilik olmalıydı

1 Beğeni

Bence Ron u koymalıydınız… Abilerinin gölgesinde başlamıştı seriye ama en sonunda KRALIMIZ olmuştu :slight_smile: :smiley:

1 Beğeni

Luna Lovegood da olabilirdi. :heart: Ne de olsa birçok kişi için tuhaf bir kız olan Lunanın, Esrar odasındakı anlarını, odasının duvarına, arkadaşlarının resimlerinin altına “arkadaşlar” kelimesini yazmasını, Dobby’ye karşı hoş davranışını, Harry’ye zor anlarında destek olmasını kim unutabilir ki? Ama belki de bu, onun değil, etrafındakilerin ona davranışının değişmesinin göstericisidir.

Luna,Ron,Draco da listede olmalıydı. Ama bence en önemlileri de Severus Snape ve Albus Dumbledore’du. Kesinlikle listede olmalılardı çünkü Snape Ölüm Yiyen olduğu için pişman oldu ve bence bu çok önemli. Albus da Gellert ile “Çoğunluğun İyiliği” için çalışıyordu ama hatasını anladı ve bunu desteklemek yerine savaştı. Bence bu da önemli.

Harry ve Hermione kesinlikle en çok değişen iki karakter. Harry başta daha sakin ve daha uyumlu bir çocuktu. Seri ilerlemeye devam ettikçe -tabii ki yaşadıklarından dolayı- daha asabi ve saldırgan bir karaktere sahip oldu. Özellikle Zümrüdüanka Yoldaşlığı’nda arkadaşlarına ve Dumbledore’a karşı tavrı ve son kitapta Lupin’le olan çatışması bunun göstergesi.
Hermione ise ilk kitaplarda dersleriyle ilgili ve kurallara harfiyen uyan bir karakter iken seri ilerledikçe daha başına buyruk bir karaktere dönüştü.