YKY Red Kit Serisi

|1| DALTONLAR EVLENİYOR
|2| PONY EXPRESS
|3| DALTONLAR FİRARDA
|4| YARGIÇ
|5| DOKTOR DOXEY’İN İKSİRİ
|6| PAT POKER’E KARŞI
|7| TEKSAS POSTASI
|8| DALTONKENT
|9| BATI SİRKİ
|10 |DALTONLAR MEKSİKA’DA
|11| DALTONLAR KANADA’DA
|12| 20. SÜVARİ ALAYI
|13| KERVANA HÜCUM
|14| HAYALET KASABA
|15| BİLLY THE KİD
|16| DİKENLİ TELLER
|17| WASHİNGTON’UN ADAMI
|18| OKLAHOMA ÇÖLÜ’NDE
|19| MİSSİSİPPİ KUMARBAZI
|20| PETROLE HÜCUM
|21| DÜŞMAN AİLELER
|22| KARA TEPELER
|23| MAVİ AYAKLARA KARŞI
|24| PAPATYA KASABASI
|25| JESSE JAMES
|26| KANUNSUZLAR
|27| ÖRÜMCEK AYAK
|28| DALTONLARIN NAMUS SÖZÜ
|29| BİLLY THE KİD’İN MAHKEMESİ
|30| DEMİRYOLU HAYDUTLARI
|31| JOSS JAMON’A KARŞI
|32| DALTONLARIN YEĞENİ
|33| TEHLİKELİ GEÇİT
|34| DİCK DİGGER’IN MADENİ
|35| TEK KOLLU HAYDUT
|36| DARAĞACI
|37| RODEO
|38| RED KİT PİNKERTON’A KARŞI
|39| ŞERİF OKULU
|40| ARİZONA
|41| DÜLDÜL KAYIP
|42| TETİK JOE
|43| HAYALET AVI
|44| DALTONLARIN İZİNDE
|45| DALTONLARIN KAÇIŞI
|46| POSTA ARABASI
|47| LORD BADİ
|48| APAÇİ KANYONU
|49| PERİLİ ÇİFTLİK
|50| DALTONLAR DÜĞÜNDE
|51| RED’İN ÇOCUKLUĞU
|52| MİSSİSİPPİ KÖPRÜSÜ
|53| DALTONLARIN UNUTKANLIĞI
|54| OKLAHOMA JİM
|55| HAYDUT ANA
|56| MEZARTAŞI KASABASI
|57| DALTONLARIN BANKASI
|58| ALTINA HÜCUM
|59| KOVBOY ÇIRAĞI
|60| SAHTE PEYGAMBER
|61| DALTON ANA
|62| SARAH BERNHARDT
|63| YALNIZ ATLI
|64| ŞARKI SÖYLEYEN TEL
|65| BARUT FIÇISI
|66| İMPARATOR
|67| RESSAM
|68| ÖDÜL AVCISI
|69| VAHŞİ BATI EFSANESİ
|70| BEYAZ ATLI
|71| CALAMİTY JANE
|72| RİNTİNTİN’İN MİRASI
|73| RED KİT’İN NİŞANLISI
|74| DALTONLAR DEFİNE PEŞİNDE
|75| BÜYÜK DÜK
|76| DALTONLARIN TEDAVİSİ
|77| TAŞRA GÜZELİ
|78| YAMAN YUMURCAK
|79| SİHİRLİ PARMAKLAR
|80| DALTON AMCALAR
|81| YENİ DÜNYA

MORRİS
Red Kit’in babası 1923 yılında Belçika’nın Courtrai şehrinde dünyaya geldi. Çizgi film stüdyolarında çalışmakla işe başladı. Daha sonra, Red Kit’i, Red Kit’in dünyasını ve dizinin belli başlı kişilerini yarattı. Dizinin ilk serüveni 1947’de Spirou Almanağı’nda yayımlandı. Arkadaşları André Franquin ve Josephe Gillain ile birlikte uzun yıllar ABD’de kaldı. Ayrıca satirik dergi "Mad"in Kurtzman, Davis ve Wood gibi ünlü sanatçılarıyla çalıştı. Bu arada “Red Kit”, yaratıcısının yalın, canlı ve bir o kadar da etkili çizgileri sayesinde çizgi filmin vazgeçilmezleri arasına hızla yerleşti. “Gölgesinden hızlı silah çeken kovboy” ve “dokuzuncu sanat” gibi kalıplar, Morris’in söz yaratma yeteneğinin birer ürünüydü.

Morris, René Goscinny ile karşılaşınca macera senaryolarını Goscinny yazmaya başladı. Albümler albümleri izledi ve Morris’in yarattığı yalnız kovboy destanı bugün 90 albüme ulaştı. Morris, ilk yıllardan itibaren sinema ve çizgi film için doymak bilmez bir tutku besliyordu içinde. Eserinin birçok uyarlamasıyla da yakından ilgilenmişti.

Çizgi filmlerin son 52 bölümü, “Red Kit’in Yeni Serüvenleri” derken Morris 16 Temmuz 2001’de dünyamıza veda etti. Ama o çizgi filmin (ya da çizgi romanın) devlerinden biri olarak sonsuza kadar yaşayacak, yarattığı kişiler ve dünyalar hiç unutulmayacak.

6 Beğeni

Ben de deliler gibi 23. sayı "Mavi Ayaklara Karşı"yı ve 4. boş kutuyu arıyorum. Elinde olan varsa ben de bunlara talibim.

Tekrar baskıları olacak mı?

1 Beğeni

Pandemi öncesi 24. sayıya kadar karton kapaklıları bastılar. Zor bulunan bir sayı olan "59 Kovboy Çırağıda " mayıs 2021 basmaları beni şaşırttı.
|35| TEK KOLLU HAYDUT
|38| RED KİT PİNKERTON’A KARŞI
|43| HAYALET AVI
|49| PERİLİ ÇİFTLİK
|63| YALNIZ ATLI
|80| DALTON AMCALAR
bendeki eksikler birdekoleksiyon kutuları 4-5- 7-8 tekrar bassalar ne kadar güzel olur.
Pek umudum yok ama belki bizlerin sesini duyan olur …

2 Beğeni

Tesadüf oldu belki bilmiyorum. Yky aşağıda verdiğim sayıları tekrar satışa sunmuş durumda kısa süre zarfında diğer kitap satış sitelerine de düşer.
27-Örümcek Ayak
30-Demiryolu Haydutları
37-Rodeo
39- Şerif okulu
36-Darağacı
35-Tek kollu Haydut
33-tehlikeli geçit
43-Hayalet avı
49-Perili Çiftlik
51-Red’in çocukluğu

Özellikle:35 43-49 basılmasına şahsım adına çok sevindim.
Büyük ihtimalle yakın bir zamanda
32- Daltonların yeğeni
38-Pinkkerton’a karşı
44-Daltonların izinden
50-Daltonlar düğünde
53-Daltonların unutkanlığı
63-yalnız atlı
76-Daltonların Tedavisi
80-Dalton Amcalar
Belki buraya yazmadığım 3-5 sayının da baskısı gelir diye düşünüyorum. Bunu da şu mantık doğrultusunda söylüyorum. Sona yazdığım sayıların en 2-3 yıldır baskısı yok belki daha da uzun bir süre (3 yıldır ben bulamıyorum kitap satış sitelerinde bazı yerlerde var onlarda insafsız bir şekilde 70-80 abartıp 120- 150 tl isteyen var.
Ya arkadaş aldığın fiyat 8-10 tl bandında çoğu için daha da düşük 80tl 120-150 tl istemek nedir.
Ben 2 ay önce elimde ki fazlalık 38 adet sayı artı 4 koleksiyon kutusunu 600 tl ye verdim. Ortalama 15 TL den. Ki o fiyat bile bazısı için yüksek di…
Neyse
Lafın özü yky özellikle uzun süredir baskısı olmayan karton kapaklı ları basmaya başladı.
Geçen ay da Ciltlilerde gerek 6. Sayıyı gerek 9-10-11. Sayıları ve yeni baskı olarak da 16. Ciltli sayıyı bastı.
Umarım aynı hızla devam ederler. Pek umudum yok ama birde koleksiyon kutularından uzun süredir bulunamayan 4-5-7-8 basarlarsa!!

!!! "Yok artık deyip "
Nirvanaya ulaşmış bir kişiolarak rüzgarı saç uçlarımda hissederim artık :blush::blush:

1 Beğeni

Red Kit’e yeni girecek birisi sırayla hangi kitapları almalı? Toplu Albümler diye bir şey gördüm bir de aşağıda paylaşıyorum.

https://www.amazon.com.tr/Red-Kit-Toplu-Albümler-11/dp/9750831969/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=Red+Kit&qid=1621603924&sr=8-1

https://www.amazon.com.tr/RED-DALTONLAR-FİRARDA-Rene-Goscinny/dp/9750812395/ref=sr_1_2?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=Red+Kit&qid=1621603924&sr=8-2

Toplu albümler dediği Hard cover kapak şeklinde(Ciltli) çıkan sayılar. Bu albümler son çıkanla bereber 16 oldu.
Her kitap da 3 sayı var ve Red kit ilk ortaya çıktığı yıldan başlayarak kronolojik bir sıra ile ilerliyor.
Fakat şöyle bir durum var yeni başlayan birisi için her halükarda sıkıntılı oan bir süreç var. Çünkü yky yeni başladığı bir seri değil Red kit ler karton kapaklılara 82 sayı basılmış ve bitmiş bir durumda arada bazı sayıları anlattığım şekilde basıyor.
Ciltlilerde ise yine baskılar tükenmiş di (3-.4sayılar hariç) kitap yurdunda var bu sayılar. Şu 1-2aylık sürede 6. Sayıyı 9-10-11. Sayıları bastılar. Ve yeni olarak 16. Sayı geldi. Tahminen 12-13-14-15 de tekrar baskıya girecektir. Diğer sayamadığım sayılar ne olacak???
Yeni başlayan biri için en mantıklı durum bu aşama da Ciltli lerle başlaması hali hazırda 16 sayıdan 6-7 tanesini bulabilirsiniz. Diğerleri için de biraz beklemeniz gerekecektir.

2 Beğeni

Hangi sitede satışta dostum.

Şu an sadece kendi sitesinde satışta görünüyor. Diğer sitelerde elbet satışa sunulur

1 Beğeni

Çok teşekkürler. Çok az eksiğim kaldı, inceleyim hemen. :pray:

Siteye yeni baskılar eklendi, bilginiz olsun.

2 Beğeni

Teşekkürler. takip ediyorum. 38 i ve 50. Sayıları bekliyorum onlarda da çıktığında eksiklerimi tamamlamış olacağım. Gelirse Ciltli lerden de bazı eksiklerin var. Onlarıda alırım.
Çok mutluyum :blush::blush:

1 Beğeni

Ben ciltlileri almayı düşünüyorum. Okumak için sırayla toplamamıza gerek var mı? Hikayeler birbirinden bağımsız mı?

1 Beğeni

Karton kapaklı olsun Ciltli olsun Red kit ler hepsi sonlu macera.kronololojik sıralama ile ilerlemesi haricinde farklı bir durum yok.seri toplama düşünceniz yoksa bağımsız bir şekilde alınıp okunabilir

1 Beğeni

Buyrun arkadaşlar, Kütüphaneme kronolojik sırasına göre dizdiğim, YKY Red Kit’in albüm albüm tüm serisi. Size tavsiyem benim gibi albüm olarak alın, tek tek okumak daha zevkli ve üstelik de o dönemde basılan orijinal sayfa ve dizgi boyutunda. Ciltli basım ise ebadı daha küçük. Ben o dönemde basıldığı ve okunduğu gibi elime almak istedim, o yüzden tek tek albüm halinde aldım.
Son olarak şunu söyleyeyim, ne üzücüdür ki YKY bu serii’de bir tek 50.sayı olan ‘‘Silahşörler Silahşörü’’ adlı albümü yayınlamadı, yani 49’dan 51’e atlayacaksınız maalesef. Ben de bu eksiği kapatmak için 80’li yıllarda Milliyet Gazetesinin ek olarak verdiği bu albümü sahaftan edinip seriye ekledim. Hepinize keyifli okumalar…

9 Beğeni

Evet böyle bir sayı yok ama seri sırt numaraları 49-50-51diye gidiyor.Yky Bilmediğimiz bu sayıyı da keşke 83 olarak bassa. Bilgilendirme için teşekkürler

3 Beğeni

Rica ederim Göksel. Dikkat edersen sırt numaralarının altına kırmızı CD kalemiyle bir de kendi yazdığım sırt numaralarını görebilirsin, bu numaralar wikipedia’ya bakıp orada verilen bilgilere göre yazmış olduğum kronolojik numaralardır, wikipedia’ya göre 50. sırada Silahşörler Silâhşörü var ama işte durum ortada…

1 Beğeni

Red kit Koleksiyon kutuları için yayınevine talep de bulunabilir miyiz arkadaşlar. Koleksiyon kutuları sayesinde çok daha iyi duruyor ve saklanabilir. Malum kutuların bulunması çok zor.
Bu arada 38. Ve 50. Sayıların da baskısı geldi.

1 Beğeni

50.sayı hangi adla basıldı GOKSELT ?

Toplu Albümlerde 12. cilt çok uzun süredir yok. Tek eksiğim o ama yeni baskı yapmıyorlar bir türlü :slight_smile: