Yordam Kitap Bir Solukta Klasikler Dizisi

Yordam Kitap’ın seriye dair duyurusu;

“Bir Solukta Klasikler” dizisine başlıyoruz!
80-160 sayfa aralığında, cebe sığacak boyutlarda, “bir solukta” okunabilecek klasikler. Hasan Âli Ediz, Salâh Birsel, Nuri Yıldırım, Ayşe Hacıhasanoğlu gibi yetkin çevirmenlerin Türkçesiyle.

Çıkan Kitaplar;
1- Nikolay Gogol - Palto
2- Nikolay Gogol - Portre
3- Anton Çehov - Hayatım
4- Anton Çehov - Düello
5- Anton Çehov - Üç Yıl
6- Anton Çehov - Step
7- Anton Çehov - Aşk Üzerine
8- Anton Çehov - Altıncı Koğuş
9- Maksim Gorki - Karşılıksız Bir Aşk
10- Maksim Gorki - Mavi Bir Yaşam
11- Aleksandr Puşkin - Biyelkin Hikâyeleri
12- Aleksandr Puşkin - Dubrovski
13- Aleksandr Puşkin - Maça Kızı-Mısır Geceleri
14- Panait Istrati - Baragan’ın Devedikenleri
15- Nikolay Gogol - Mayıs Gecesi
16- O. Henry - Son Yaprak
17- O. Henry - Katmerli Sahtekâr
18- Adelbert von Chamisso - Peter Schlemıhl’in Tuhaf Hikâyesi
19- E. T. A. Hoffmann - Duka İle Karısı
20- Stefan Zweig - Bir Kadının Yirmi Dört Saati

Kitap Kapakları;

Polish_20201119_191208644 Polish_20201119_191230027 Polish_20201119_191256418 Polish_20201119_191318987 Polish_20201119_191342497

7 Beğeni

Bu seriye dahil olan kitaplar Yordam Kitap’ın kendi sitesinde %50 indirimde. Kitaplar 8-10-12 ₺ aralığınıda, %50 indirim dahil olunca 13 kitabı 62₺’ye almış oluyorsunuz. Kaliteli çevirmenlerle, Yordam’ın güzel baskısı ile ve güzel kapak tasarım ve seçkileriyle toplanma değer bir dizi olarak izlenim uyandırıyor. Tek eleştirim şimdilik çıkan tüm kitapların Rus Edebiyatı’ndan olması, ilerleyen günlerde başka milletlerden de eserler gelecektir elbette.

4 Beğeni

Panait Istrati - Baragan’ın Devedikenleri kitabı da bu seriden. Salah Birsel çevirisi.

3 Beğeni

Yordam Kitap’ın sitesinde göremedim hocam. Bu görselde ben de görmüştüm. Gogol’ün Mayıs Gecesi’de eksik hatta. Maalesef kapak ve fiyat bilgisi yok, satışa da sunulmamış. Takip edeceğim, satışa açılınca eklerim. Şimdilik “satışa açılmayanlar” adında bir alt başlığa kapaklarını ekliyorum.

1 Beğeni

Yordam Kitap’ın Instagram yorumuna yanıtı, Kasım ayında 6 kitap daha eklenecek seriye. Belki Baragan’ın Devedikenleri’ni ve Mayıs Gecesi’ni önümüzdeki ay görebiliriz.

1 Beğeni

“Bir Solukta Klasikler” dizimizin yeni 6 kitabı büromuza ulaştı. Böylece dizideki kitap sayısı 20’ye çıktı. Özel kutusu içindeki 20 kitaplık "Bir Solukta Klasikler Seti"ni de Pazartesi günü satışa sunacağız.

1 Beğeni

Şu seriyi almak ve okumak istiyorum ancak yemin ederim Zweig’den yayınevleri yüzünden soğudum. Birisi artık basmasın Zweig.

2 Beğeni

Bu seride Zweig’ın Sahaf Mendel’i de basıldı. Ekler misiniz?

1 Beğeni

Yordamın kendi sitesinden 20 kitaplık seti %50 indirimle satın aldım.

Klasik okumaya yeni başladığım için yazarları biraz olsun tanımak için aldım. Puşkin - Maça Kızı ve Mısır Geceleriyle başladım. Biyelkin Hikayeleriyle devam ediyorum

1 Beğeni

Yordam çok iyi çevirmenlerle çalışıyor. Sırf Hasan Âli Ediz çevirisi diye Anna Karenina’yı aldım. Elimdeki Anna Karenina Fransızca çevirinin çevirisiymiş, sonradan öğrenmiştim. Orjinal dilden çeviri mi yoksa çevirinin çevirisi mi diye lütfen kitapları önceden araştırın.