Yordam Kitap

Yayınevi hakkında görüş ve önerilerinizi, yayınevinden çıkmasını beklediğiniz/istediğiniz kitaplar hakkında görüşlerinizi, çıkan kitaplar hakkında fikirlerinizi/eleştirilerinizi uygun bir dille belirtebilir ve ilgili yayınevinin açıklamalarını/haberlerini bu başlık altında belirtebilir veya tartışabilirsiniz.

Dikkat: Başlıkta genel forum kuralları geçerli olup itham eden, hakaret içeren, alay veya küçümseyici mesajlar uyarılmaksızın silinecek ve tekrar etmesi halinde cezalandırılmalar olacaktır. Ayrıca başlığın amacından sapması durumunda da mesajlar silinecektir. Lütfen başka konularda konuşmak için forum içerisinde belirlenmiş ilgili konuları tercih ediniz.

Konu içerisinde kişisel tartışmalar sürdürmek veya konuyu kişiselleştirmek başlığı amacı dışında kullanmak olarak değerlendirilecektir.

1 Beğeni

Severiz. Özellikle sol içerik arıyorsanız çok sıkı bir yayınevi olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca başta Klasik Rus Edebiyatı olsun, edebiyat alanında da harikulade çevirileri mevcut. Özellikle Gorki’nin seçme öykülerini basarak beni çok hassas bir yerimden vurdunuz:) İyi de yaptınız.

3 Beğeni

Stefan Heym’in Lenz Belgelerini basıyorlardı. Haçlılar’ın da bandrolünü almışlar. Ayrıca Asturias’ın baskısı tükenen Yeşil Papa eseri de 2. baskıyı yaptı.

Hoş benden başka ilgilenen var mı bilmiyorum ama işte insan haber vermek istiyor :smiley:

1 Beğeni
1 Beğeni

Yordam ajanda tamam da, birkaç aydır kitap basmıyorlar. Hayırdır inşallah.

2 Beğeni

Karl Marx biyografi geliyor yeni olarak.

2 Beğeni

Bugün eklemişler. Güzel bir çalışma. Sert kapak olarak alırım diye düşünüyorum. @alper de alır.

2 Beğeni

Ben de alırım büyük ihtimal :slight_smile:

2 Beğeni

Sen “birkaç aydır kitap basmıyorlar” demişsin diye hazırda olanı satışa açmışlar. :slight_smile:

2 Beğeni

Birkaç tane lazım ya. Biyografi ilaç gibi geldi kabul ama Asturias tarzı, Sinclair tarzı edebi eserler de bekliyoruz. Ben eskiden haftada bir sitelerini yenilerdim Sel,Yordam, Ayrıntı yayınlarının. Hepsi yavaşladı ama Yordam komple kontak kapattı.

2 Beğeni

Özellikle Ayrıntı her ay 4-5 kitap yayınlardı

Muhtemelen bu ay 2023 yayın programı listesini duyurur Yordam ama Yordam Edebiyat olmuyor o listede nedense.

1 Beğeni

Aynen. Yordam edebiyat hariç ilan ediyorlar. Ben de edebiyat kısmıyla ilgilendiğimden, işime yaramıyor.

Her neyse. Beklemeye devam.

1 Beğeni

Zola’nın kitaplarını basmaya başladıklarında Rougon-Macquart serisinin Türkçe’ye hiç çevrilmemiş olan kitaplarını basarlar diye beklemiştim. Birini de bastılar ama devamı gelmedi.
Dört gözle ve umutla beklemeye devam ediyorum.

1 Beğeni

Mail ile sorduğumda sıradaki basılacak Kitabı meyhane olduğunu yazdılar.

1 Beğeni

Çok uzun ara verdiler ya. Beklemekten harap olduk Yordam kitap bassın diye. Edebiyat kısmına aylardır eser gelmiyor.

1 Beğeni

Aylar önce “Ve çeliğe su verildi” için bandrol almışlardı ama basmadılar hala. Rusça aslından Ayşe Hacıhasanoğlu çevirisi ile gelecekti ama gözümüz yollarda kaldı.

1 Beğeni

Başka bir başlıkta yazmıştım. Nisan’da son okumadaymış. Bandrol alınalı da oluyor. Yakında gelir bence artık.

2 Beğeni

Zola Serisi: Meyhane, Toprak ve Emek baskıya hazırlanıyor.

3 Beğeni

La Ventre de Paris de basılsaymış iyiymiş Zola’da.

Tamamlaya tamamlaya gitmiyorlar da, bu bahsettiğiniz üç kitap çıkıyorsa son derece olumlu yine de.

1 Beğeni

Ben Zola’dan özellikle “son excellence eugene rougon” kitabını bekliyorum. Bugüne kadar hiç çevrilmemiş. Umarım bunu da çevirip rougon-macquart serisini tamamlarlar.

1 Beğeni