Youtube Caddesi

Bu kanalın videoları hipnoz etkisi yapıyor bende. İzledikçe izliyorum. Hiç alakam olmayan şeyleri bile.:sweat_smile:

1 Beğeni

Sorma, grafiklerin artıp azalmasına bakmak anlamsız bir keyif veriyor :slight_smile:

1 Beğeni

Muhteşem bir seri olmuş. Özellikle yakın tarih hakkında hiçbir fikrim olmadığını gördüm. Ülkenin geleceği hakkında umudum azalıyordu, ancak Birand’ın her bölümün başında söylediği “Demokrasi dünyanın en narin çiçektir, onu yaşatan hoşgörüdür, uzlaşıdır diyalogdur.” sözünü ve değerini anladım. Neleri atlatmışız, şimdi yaşadıklarımız bunların yanında hiçbir şey diyorum.

Özellikle Celal Bayar’ın ilk tutuklanırken bile, “ben buraya seçimle geldim., zorla görevden alamazsınız” demesi intihar etmeye kalkışması, Hapisken videoya çekildiklerinde “Bize yeşilçam oyuncusu gibi videoya çektiler, bu yakışır mı bize” diyip tekrar intihara kalkışması onur ve gururu…

2 Beğeni

Bu kanalı keşfettikten sonra, 1 ay içinde bütün serilerini izledim. Ciddi anlamda oldukça kaliteli belgeseller. Keşke günümüzde de bunları yapabilecek nitelikte gazeteciler bulunsa.

1 Beğeni
2 Beğeni

:rofl::rofl::rofl:

Ekleme:

:rofl::rofl::rofl:

4 Beğeni

Matrix, bilimkurgu, sinema, Kahramanın Sonsuz Yolculuğu, Doğu ve Batı farkı, felsefe, sanat ve hayat ilişkisi, bir dönemin ve kuşağın ruhu, toplumsal tarih, sosyoloji, psikoloji,… uzar gider… Hepsinden var işte.

Kutlukhan Kutlu’nun bilgi birikimi ve enfes yorumlarıyla dolu bu programı muhakkak dinleyin:

3 Beğeni

Jedilıkta para yok, gelin geçin karanlık tarafa. :smiling_imp:

4 Beğeni

Türkiye Bilişim Derneği Bilimkurgu Öykü Yarışması yürütücüsü Özgür Tacer’le bilimkurgu öykü yarışması, yerli bilimkurgu edebiyatı ve bilimkurgu yayıncılığı üzerine gerçekleştirilen, iki bölümlük söyleşi. Bilimkurgu kısa öykülerinde karşılaşılan temel hatalara da yerli bilimkurgu yazının geçmişine ve geleceğine dair de ufak ama bilgilendirici notlara sahip:

5 Beğeni
1 Beğeni

Keyifli, doyurucu bir söyleşi olmuş. Daniel oldukça hızlı büyüyor, böylesi mühim yazarlarla söyleşi yapabilmesi harika. Brandon Sanderson hayranlarına (ingilizce bilmeniz mühim) tavsiyemdir.

1 Beğeni
1 Beğeni
3 Beğeni

Kutlukhan kutlu döktürmüş

1 Beğeni

Çok iyi konsept bu, sanırım seriye dönüştürecek.

2 Beğeni

The Stanley Parable veya bir quantic dream oyunu çok güzel olur aslında. Tek sıkıntısı karısı bir süre sonra non gamer değil gamer olacak.

2 Beğeni

Saruman Targeryan :kudur:

1 Beğeni