Yüzüklerin Efendisi Dizisini Peter Jackson Yönetebilir

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: Yüzüklerin Efendisi Dizisini Peter Jackson Yönetebilir – Kayıp Rıhtım

image

Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisi için yönetmenler ve senaristlerle görüşmeler başladı. Listede Peter Jackson da var. (DEVAMI…)

5 Beğeni

Ciddi mi bu olay? O.o

1 Beğeni

Hobbit üçlemesi gibi hayal kırıklığı yaşatması, bizim yok böyle bir dizi diyebilme olasılığından daha yüksek. Zaman ne gösterecek bakalım bir.

Gelişmeler için palantirimize bakmaya devam edeceğiz.

Saruman buralara uğrar mıydı yahu? :open_mouth:

1 Beğeni

Ciddi :slight_smile:

https://twitter.com/straczynski/status/982770201136541696

Tercümesi:

“Belirtmek isterim ki Yüzüklerin Efendisi’ni her iki yılda bir tekrar okuyan, tüm filmlerini onlarca kez izlemiş ve üniversite tezini elfçe yazmış biri olarak bu diziyi yönetmek için bir akciğer feda edebilirim. Hatta kendiminkilerden birini bile.”

3 Beğeni

Tolkien: Ben buna pipo yakıyorum! O.o

Bense buna “insan değilsiniz” demek istiyorum zira tez yazmak zaten zorken bir de kurgusal bir dil öğrenip onu kullanarak tez yazmak nedir? Allah akıl fikir versin :smiley: Tolkien aşırıya kaçan okurlarını kaçık olarak nitelerken bence edepli davranmış :buyucu:

1 Beğeni

Hobbit’de yaptığı hataların farkında gibi duruyordu belgeselde. Bence dizinin başına geçerse muhteşem bir yapıt çıkarabilir. Gerçi Tauriel faciasıyla ilgili bir şey söylememişti mesela. Gene abuk sabuk eklemeler yapıp batırabilir de. Bilemedim şimdi.

Straczynski, iyi bir yönetmense dizinin başına onun geçmesi en iyisi. Tolkien’in mirasına saygılı birisi belli ki. Hollywood standartlarına uyduracağım diye hiç etmez hikayeyi.

Allah çektirmesin :smiley: ne peter a ne başka birine. bazı şeyler olduğu gibi güzel kalsın…

Yüzüklerin Efendisi üçlemesi benim gözümde bir baş yapıttır. Açar açar izlerim, her seferinde tüylerim diken diken olur. 15 yıllık filmler hala çiçek gibi gelir bana.

Hobbit’teki başarısızlık için Peter Jackson’ı doğrudan suçlamama taraftarıyım. Resmen kucağında buldu filmleri. Del Toro çekecekti ama bitmek bilmeyen sıkıntılar ve kişisel problemler nedeniyle çekildi. Vicdanı el vermedi Peter’ın, elini koydu taşın altına. Durum karışık, kreatif olarak bir çok şey havadayken yani ortada büyük bir kaos hakimken (Özellikle The Battle of the Five Armies için geçerli bu), sonucun kötü olacağını bile bile girmiştir bu işe. Neden yapmıştır bunu? Bence başkasının ellerinde tamamen bir felakete dönüşebilecek Hobbit filmlerini en azından vasat statüsünde tutabilmek için yapmıştır… Helal olsun ne diyeyim.

Bu vesileyle belirtmek isterim ki Peter Jackson’un Amazon’un dizi projesine el atması beni ziyadesiyle memnun eder. Koca evren başkasının elinde rezil olacağına, Peter’ın elinde olsun, en azından yabancıya gitmemiş olur…

1 Beğeni

Yaziklar olsun christopher babanin sana anlattigi masallari uc kurusa sattin ya j.r.r. in kemikleri sizliyo simdi, pipondan utan pis herif.

Yakinda o saf kardeslik, o epik kahramanlik, kendini feda etme, ufacik umuda tutunma hikayeleri yerine “Orta Dunyada” gecen seks, izleyiciyi sasirtmak icin anlamsiz ihanetler, bol bol buyulu efekt vs izleriz

Eru böyle bir şey göstermesin.

1 Beğeni

Christopher Tolkien’le alakası yok. Adam istifa etti. O gittikten sonra oldu zaten ne olduysa.

Bu noktada tartışmanıza bodoslama dalmak istiyorum. lotr 3 filmini beğenmeyip mahkemeye veren sonra hobbit filminin telif haklarını satan kişi kimdi …

İşte bu yüzden dizi mizi çekilmesin. Kitap okunsun!!!

Gunahini aldim adamin :smile: