Yüzüklerin Efendisi Dizisinin İkinci Çağ'da Geçeceği Kesinleşti

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: Yüzüklerin Efendisi Dizisinin İkinci Çağ'da Geçeceği Kesinleşti – Kayıp Rıhtım

image

Yüzüklerin Efendisi dizisinin haritası tüm ayrıntılarıyla paylaşıldı, Numenor Adası göründü! Dizinin İkinci Çağ’da, yani güç yüzüklerinin dövüldüğü dönemde geçeceği kesinleşti. (DEVAMI…)

6 Beğeni

Tolkien’in yazdığı her şeyi okudum ama nedense bu dizi için en ufak bir heyecan ya da merak hissetmiyorum. Çıktığında izleyeceğimi bile sanmıyorum. Bunun sebebi kötü çekileceğini düşünmem değil. Ben şahsen hem Yüzüklerin Efendisi hem de Hobbit filmlerini kitaplarından daha iyi bulurum. (kendi kişisel görüşüm sadece.) Çekilecek olan dizi muhtemelen filmlerden daha dolu dolu daha efektli olacak. Benim ilgimi çekmemesinin sebebi artık hikayenin bitmiş olması. Kitapları var, filmleri var. Oyunları var. Aynı bütçeyle çekilebilecek bir sürü alternatif varken sırf popüleritesinden faydalanıp daha fazla para kazanmak için bir başka Yüzüklerin Efendisi yapımı çok mu gerekli ki? Yeni Pokemon filmi gibi, sırf popüler diye bir yapımı tekrar tekrar bu kadar göze sokmak bir noktadan sonra baya itici geliyor.

Dizi 3. Çağda geçse size aynen katılırdım ama 2. Çağda geçecek olması sebebiyle hiç katılmıyorum. Böyle de uçlarda yaşayan bir insanım :smile:

Ben heyecandan kafayı yiyeceğim. Kaç tane efsanevi karakter göreceğiz bir düşünsenize… Sauron diyorum hatta… of ki ne of.

3 Beğeni

Dizinin adı Akallabêth olursa şaşırmam.

1 Beğeni

Ben büyük bir heyecanla bekliyorum. En ufak bilgi kırıntısı üzerinde kafa yormak, ne planladıklarına dair ipucu yakalamak acayip hoşuma gidiyor. Ortaya çıkacak yapımdan da ziyadesiyle memnun kalacağımı düşünüyorum.

Ortada Game of Thrones gibi bir dizi başarısı varken, şu ana kadarki keyifli pazarlama hamleleri, doğru zaman/mekan tercihleri -en azından ilk sezon için-, hakkını verebilmek için gerekecek bütçenin verilmiş olması ve Jeff Bezos’un bireysel Tolkein çılgınlığı gibi işaretler düşünülünce bence başarılı olacak olan dizidir.

Başarısız olursa da olsundur. Bu başarısızlık daha sonra Yüzüklerin Efendisi üzerine yatırım yapacak ve dizi/film/oyun yapacak birilerine yol gösterir ve doğru yapım ortaya çıkarsa, bu bile bu dizinin varlığı için yeterli bir sebep olur.

3 Beğeni

Harika bir haber :open_mouth: Olağanüstü güzellikte bir konu çeşitliliği var, umarım konuyu iyi işlerler ve oyunculuklar güzel olur. Benim açımdan, eğer LOTR serisi filmler gibi kurgu ve teknik yönden benzer şekilde çekilirse harika olur. Fakat, Hobbit seri filmlerinde olduğu gibi saniyede 48 kare kameralarla ve olmadık hareketlerle çekilirse izlenmez. Umarım tekrar aynı hataya düşmeden, özlerine dönerler ve keyfini çıkararak izleme şansımız olur.