Yüzüklerin Efendisi’ni Okuyacaklar Cemiyeti 📖

Mesajı gönderdikten sonra farkettim resimleri. :sweat_smile:

2 Beğeni

Vrak… Vr… Vraa…
:frog:

1 Beğeni

Küçük kurbağa, küçük kurbağa…

1 Beğeni

@Hermione8Granger Yüzüklerin Efendisi’ni daha okumadığım ( daha sadece Hobbit deneyimim var ) için bu soruya cevap vermem doğru olmaz. Harry Potter’ın ise tüm kitaplarını okudum ama bende büyük bir etki bırakmadı.
Ama Shire’da ( nasıl okunuyor?) hobbit oyuğu mu yoksa Hogwarts’ta öğrencilik mi diye sorarsan, cevabım Hogwarts olacaktır.

3 Beğeni

Onun ne olduğu konusunda hiç bir fikrim yok ama ben de Hogwarts’ı seçerdim. :grin:

3 Beğeni

Bugün pek bir dedektifim galiba… O aslında çayır sözcüğünün İngilizce’ye uyarlanmış hali(@mit Abi beni kesecek) (komplo teorim, gerçekle alakası yoktur)
Şâyır olduğunu düşünüyorum diye cevaplamış olayım

3 Beğeni

Ben okumaya başlamıştım ama daha ilk kitapta sıkılıp bıraktım. Sonrasında kitapları eski işyerinde bir arkadaşa verdim. Fantastik kurgu bana göre değil.
Bu arada kızım Yüzüklerin Efendisi’ni isteyip duruyor. :slight_smile:

3 Beğeni

Listeye ekleyeyim mi?

2 Beğeni

images (8)

4 Beğeni

Sayımızın arttığını görüyoruz burada… :grinning:
Bir meme bırakırım madem akşam olunca. :smiling_imp:
Düzenleme: o biri birkaç yapalım :smiling_imp:

4 Beğeni

3 Beğeni

tenor (1)

2 Beğeni
2 Beğeni

“Falanca kitabı okumamışlar cemiyeti” fikri güzelmiş aslında. Belli başlı serilerin (mesela kendi adıma Yerdeniz) cemiyeti olsa ve kitabı okuyanlar o başlığa iştah kabartan küçük incelemeler yazsa…

3 Beğeni

Yerdeniz okumaya başlamışken ona cemiyet açabilirim aslında :joy:
@Agape, ne dersiniz.
(Dalar ) bu başlığı açarken hiç umudum yoktu, ama şimdi dönüp geriye baktığımda sayısız ani var… (Uyanır)
Ehm… Bir şey mi demiştim? Sadece üç kişi falanız biz burada yahu :yum:

2 Beğeni

Tabi, tabi, kesinlikle öyle

2 Beğeni

@Agape , @mit, @nonphixion (Senle alakalı olanı yapmama sebep olan bir mesaj vardı ama bulamadım bulursam buraya alıntılarım)
Umarım az da olsa tebessüm etmişsinizdir.

12 Beğeni

Ellerine sağlık:) Aldınız yürüdünüz cemiyet olarak, helal olsun valla. Bence okuyup beğenmeyenleri de aranıza katarsınız bu ivme daha da büyür:)

2 Beğeni

Kapımız herkese açık efendim (kapı yok yani o kadar açık :smile: )(kimseyi banlamıyoruz da)(öyle bir yetkim yok zaten)
Bir de Rıhtım paylaşmış buraya da yazalım, Andy Serkis yarın saat 12’de başlayıp, baştan sona Hobbit’i okuyacakmış. Sağlık çalışanlarına da yardım toplayacaklarmış bu yayın sırasında. İngilizce tecrübe etmek isteyenler için güzel bir fırsat olabilir.

Teşekkür ederim(z).

3 Beğeni

Bu başlığı her okuduğumda aklıma gelen galiba başlık yanlış olmuş diyorum. Başlığı her gördüğümde aklıma gelen “Yüzüklerin Efendisi Okuyamamışlar Cemiyeti”. Ben de tekli kitapların arkasında yazan ifadeye katılıyorum: “İnsanlar ikiye ayrılır; Yüzüklerin Efendisi okuyanlar ve okuyacak olanlar.”

3 Beğeni