Zaman Çarkı Dizisi Yaklaşırken Yapım Hakkında Bildiğimiz Her Şey

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/zaman-carki-dizisi-hakkinda-her-sey/Amazon Prime’ın en büyük projelerinden birisi olan epik fantezi türündeki Zaman Çarkı dizi uyarlaması giderek yaklaşıyor. Peki yapım hakkında neler biliyoruz, beklentilerimiz ne yönde? (DEVAMI…)

3 Beğeni

Lews Therin Telamon karanlık varlığı hapsettikten sonra delirmiş çünkü karanlık varlığa karşı yapılan son saldırı sırasında, karanlık varlık gücün eril yarısı olan Saidin’i lekelemiştir. bu sebeple güç kullanan erkekler zamanla delirip dünyayı paramparça etmeye başlamıştır.
Moiraine Damodred ise yeniden doğan ejderin iki nehirde doğacağı kehanetini falan duymamıştır. Ejder doğduğu zaman beyaz kulede çömezdi. Gitara Moroso ejderin doğduğu anda transa girip ‘‘Ejder yeniden nefes alıyor. Ejder, ejder dağında yeniden doğdu’’ diye haber verdikten sonra ölüyor. Moiraine buna tanık oluyor ve son savaşta karanlık varlığın karşısında dursun diye ejderi bulup eğitmek veya yardım etmek için, o gün ejder dağı yakınlarında doğan çocukları arıyor. Bu arayış 20 yıl sürüyor ve en son İki Nehire gelip tarife uyan 3 delikanlıyı buluyor. Aralarından biri Yeniden Doğan Ejder.