Zaman Çarkı Dizisinin Senaryosu Ufaktan Göründü

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: Zaman Çarkı Dizisinin Senaryosu Ufaktan Göründü – Kayıp Rıhtım

image

Zaman Çarkı’nın senaryosundan ufak bir kesit paylaşıldı, dizide yer alacak karakterlerden bazıları ortaya çıktı. (DEVAMI…)

6 Beğeni

Kötü yapacaklarını düşünmeme rağmen heyecanlanmadan edemiyorum.

4 Beğeni

Ne kadar kötü veya iyi olursa olsun o 15 kitabı mutlaka okuyacam, dizi veya film o tadı hiç bir zaman veremiyor :grin:

3 Beğeni

Heycanlanmamak mukunmu .Rand la mat i televizyonda göreceğiz varmı ötesi.

Acaba Rand ı kim oynayacak ? Çok merak ediyorum.

1 Beğeni

Ben bildiğin heveslendim yahu, çıksa da izlesek, eleştirsek, tartışsak!..

2 Beğeni

Acaba Lews Therin ve Ishamel’i göstermeyecekler mi girişte :thinking:
Öyleyse şimdiden 3 puan gerideler benim için.

Ama yine de aşırı heyecanlanmamak elde değil :star_struck:

2 Beğeni

Göstermezler ölürüm . Çünkü o sahne deliliği çok iyi anlatıyordu .

O sahne yüzünden 3 defa kitaba başlayıp geri bıraktım bence göstermesinler. O sahnenin değeri birkaç kitaptan sonra anlaşılıyor. Yoksa yönlendirmeydi veya konuşmalardı filan anlaşılmaz oluyor. Ama Rand sahneleri açıklayıcı.

3 Beğeni

Ne diyorsun sen @Ishamael . o sahne benim en sevdiğim sahnelerden biri . özellikle lewis Therinin yaraticiya yalvarmasi , yaraticiya denk olabilme düşüncesi , bölümün en sonunda tar valon un oluşması ejder dağının yükselmesi hepsi harikaydı.

Haklısın ama ilk bölümde vermeleri kafa karıştırıcı olur sonradan veerilmesi daha iyi bence.

1 Beğeni

Tüm seriyi okuyan sensin sen daha iyi bilirsin üstat.

1 Beğeni

Nasıl yedirebilirler ki kurguya? Hikaye olarak anlattırsak desek Sedailerden birine, onlar ancak deliliği ve dağın oluşumundan bahsedebilirler. Lews Therin ve Elan Morin arasındaki konuşmayı başka kimse bilmiyor. Tekil, bağımsız bir sahne olarak vermeleri lazım. Bunu da ileride vermeleri zaman açısından daha büyük karmaşaya yol açabilir kanısındayım.

3 Beğeni

Aslında sahnede savaşa dair bir kaç küçük flashback gösterilerek konu seyirceye ufaktan da olsa açıklana bilir. Mesela Ishamael, Lews Therin’i iyileştirdiğinde yeniden gelen anılar silsilesinde savaş da verilirse konu bir nebze de olsun açıklanır belki.

Aynı bölüm yüzünden ben de defalarca ertelemiştim kitabı ama Muhammed Değer’in dediği gibi deliliği ve Çark’ın sistemini başta açıklamak için büyük bir fırsat.

1 Beğeni

Rand’in gördüğü bir rüya şeklinde verilebilir. Elma bahçelerinde dolayısıyla ilgili anıları rüyaları vardı ama hiç elma bahçesine gitmemişti.

1 Beğeni

Öyle de olabilir ama pek hoşuma gideceğini zannetmiyorum. 3.sınıf fantastik filmler aklıma geliyor. Bence Rand’dan ayrı olarak gösterilmeli bu sahne. Rüyalar işin içine girince gerçeklik çarpılıyor.

1 Beğeni

Aslında ilk giriş sahnesi yüzüklerin efendisinin girişi gibi yapılabilir.

2 Beğeni

Evet ancak bu da ileride göreceğimiz çoğu düş ile çakışabilir. Ba’alzamon’la ilgili rüyalar, gelecek ile ilgili rüyalar, Düşler Dünyası… Bunlar kitapları okumayan kişiler için aradaki farkı görmeyi zorlaştırabilir kanısındayım. Hiç kitapları okumamış şahıslar için işler birbirine girebilir gibi.

1 Beğeni