Zaman Çarkı Yardım

mesela düşündüğünüz fiyatı söyler misiniz

Geçen nadirde ciltsiz olanına 150 diyorlardı, satılmış galiba. Şimdi bundan az bir fiyat vermem mantıksız.

Zebremoda ciltsiz 50-60 ciltli 100-150 arası geliyor

112 TL’ye satılıyor, fiyat uyuyorsa kaçırmayın derim.

112 lira aşırı mantıklı, bence de kaçırmayın.

Kaçırın yahu, yazık günah. Sırf baskı bitti diye, bu karaktersiz kişilere para kazandırmayın. Benim zoruma gidiyor böyle durumlar açıkçası. Kitap savaştan çıkmış gibi; içleri sararmış, şömiz yırtık. Ama normal fiyatının 2-3 katı istiyor!

4 Beğeni

Tamamen arz talep meselesi hocam, eğer alıcısı varsa 3 katı değil 10 katını da isterler. :slight_smile:

Bence de hiç fırsat vermeyin derim, İthaki’nin yeni kapaklı basımlarını yapacağını yazmıştı biri. Yeni kapaklarıyla makul fiyata alırsınız. Ben de Centilmen Piç serisinin 2’nci kitabı Kızıl Gökler Altında Kızıl Denizler’i bekliyorum sahaflar 100 tl ye kadar çıkmışlar basımı olmadığı için ancak beklemedeyim.

kitap oldukça yıpranmış ve iç tarafında yazı var maalesef

5ci cilde kadar okudun mu hocam? 6cı kitabın pdfsini oku bence kitabı da çıkınca uygun fiyata alırsın

3 Beğeni

Biri kitabı kütüphaneden çalmış gibi duruyor. Neler gelmiş o kitabın başına?

Güncel fiyatları da çok yüksek yalnız. 70-95 arasında fiyatları var. İndirimle bir nebze makul duruyor ama bu kitaba baya biri suikast düzenlemiş… Korku filmi gibi.

İthaki ciltli bastığı zaman 80-90 liranın altında olacağını sanmıyorum

Evet ancak yukarıdaki fiyattan daha uygun ve en azından sıfır temiz yeni baskı sahibi olmuş olursunuz.

1 Beğeni

Öyle tabii ama bu konuda genel bir bilinçlenme şart. Yüzyılın en iyi bilimkurgu öyküleri kitabı için 250 normal fiyat şu an; insanlar 150-200 arası bulunca sıradan karşılıyor, ucuz diyor. İnanılacak gibi değil. Bazıları resmen bu alanı ekmek! kapısı yapmış, önceden alıp tükenmesini bekliyor. Ne bileyim, ben yapsam acaba diye düşünüyorum bazen, utanıyorum yahu. Gerçekten. Bekleyin, muhakkak bir yerden çıkıyor uygun yollu. Merak ettiğim Üç Cisim Problemi kitabı vardı, malum o da karaborsada şu an. Takas uygulamasında karşıma çıktı, karşılıklı takas ettim. Bunlara kalsam 50TL altına bulmam mümkün değildi. Gerçi yeni baskısı geliyor diye duymuştum en son ama olsun:grin:

Farkettiniz mi bilmiyorum bahsedilen kitapların hepsi ithakiden çıkma… :slight_smile: çok güzel kitap politikaları var seni kitapları almak mecburiyetinde bırakıyorlar çünkü hangisinin baskısının az olduğunu bilmiyorsun

O konu ayrı bir durum. Sadece yayınevi suçlu değil bence; popülist tüketim olgusu kitaplara da geçti son birkaç yıldır. Çeviri, baskı ve yaprak kalitesi gibi etkenler önemli, bunları öncelik alan insanlara saygı duyarım. Ama bazı, özellikle genç-teenager arkadaşlarda olan marka takıntısı bu alana da sıçramış. Sırf İthaki diye ya da YKY diye kitap alınıyor. Bunun farkında yayın evleri de tabii, onların da işine geliyor bu durum. Atıyorum Dr. Moreau’nun Adası kitabı gördüğüm kadarıyla İş Bankası Yayınlarında da var, hem de yarı fiyatına satılıyor. Ama İthaki baskısı bazı sitelerde tükenmiş durumda, herkes ona hücum ediyor. Bu bana mantıklı gelmiyor işte. Bilinçli bir okuyucu olsak bunları yaşamayız zaten de, tüketici olunca böyle şeyler oluyor. Ben beklerim yani, 2 yıl da olsa sıkıntı değil bana :smile:

3 Beğeni

Bu kadar markalaşmasının sebebi bu zaten. Sahaflarda en çok ithakinin kitapları var… Zaman çarkı serisi bütün kitaplardan eşit basılmış olsaydı kaos lordu bu kadar pirim yapmazdı centilmen kiçi örnek alalım 1. Kitap satışta 3. Kitap satışta ama 2. Kitap tükenmiş

1 Beğeni

Hocam instagramda ‘‘sahafidem’’ isimli sayfa 6. cildi karton kapak olarak 70TL’den satıyor. Fiyatı konuşup düşürebilirsin istersen. Kitaplar temiz bu arada, bir bakın isterseniz.

sonunda seri tamam :slight_smile:

9 Beğeni

Nerden buldun 6.cı cilti? Sıfır jelatininde daha :joy: