Zaman Çarkı

Perrin değil de Faile çok sinir bozucu bir hatun ya. Güçlü bir kadın karakterden ziyade kaprisli ve kıskanç.
Bu arada ben 4. kitapta sıkılmıştım ya. :smiley: :joy:

1 Beğeni

John Powell yükselen yıldızlardan. İyi olurdu ama dizi işlerine bakmaz herhalde. Gerçi konuşulan çoğu kişi de bakmaz ya :disappointed:

Yanlış anlaşılacak şekilde yazmışım. Hızlı tempoya dahil olmak istemediğinden Star Wars’ı bırakacak. Onu bırakmışken başka hızlı tempolu bir şeye geçeceğini sanmıyorum. Hatta müziği de bırakabilir.

Ben besteci olarak Steve Jablonsky’ı öne sürerim. Hans Zimmer’a fazla benzemesi gibi bir sıkıntı var ama ondan farklı olarak bir müziği hem çok epik, hem de çok dramatik yapmasını biliyor. The Island ile Transformers bilinen, popüler işleri. Transformers filmleri sona erdiğinden şu sıralar boşta.

Transformers teması Karayip Korsanları’na çok benziyor.
Ya şu film müzikleri konusunda bir başlık açalım orada rahat rahat bu konuyu konuşalım, bu konuya benden başka ilgili kimse bulamıyordum konuşacak. :smiley: Ya şu Daredevil’in müziklerini yapan abinin adını unutum o da olabilir sanki, kimdi yahu…

Ya sözde dizisi çekilecekti kaç ay oldu hala bir haber yok . vazmıgeçtiler acaba

Film Soundtrack Kamarası ZÇ için tahminlerimizi yine bu başlıkta konuşuruz tabii ama asıl orada dallanıp budaklandırırız konuyu. Hayırlı uğurlu olsun.

Wot hakkında yeni bilgiler öğrendim aslında serinin 12 kitap olması planlanmış anca Sanderson işin başına geçince 14 kitap olarak yazmış .

Kitabın filim hakları ilk başta Universal sütüdyolarındaymış ancak hayranları imza toplayarak iptal ettirmişler filim değil dizi olmasını istiyorlarmış .

Wto başlangıç kitapları 3 kitap olarak planlanmış ancak yazar ölünce sadece yeni bahar yazılmış.

encyclopaedia-wot - Other Planned Books

The Official Wheel of Time Encyclopedia

Harriet MacDougal has contracted with Tom Doherty Associates to produce an official encyclopedia for The Wheel of Time. There is no information yet on timing, but it will almost certainly be published after the mass market paperback of A Memory of Light.
Other Planned Books
Before his passing, Robert Jordan stated that he had thirty years’ worth of writing floating around in his head. Although it is unlikely that any of these will be written and published here are the projects he spoke about.

Prequels

Robert Jordan planned to write a total of three short (for him) novels to complement the Wheel of Time main chronology, the first being New Spring. The second prequel was to be the story of how Tam al’Thor found baby Rand on Dragonmount and returned to the Two Rivers. The third was to be the story of how Moiraine and Lan arrived at the Two Rivers just in the nick of time.

Outrigger Novels

In addition to the main chronology and the three prequel novellas, Robert Jordan said that he had an idea that might lead to another two or three novels set in the Wheel of Time world. These would be “outrigger” stories, not a part of the main storyline. He said he had to think about them and flesh out the idea for a couple of years before deciding whether or not they would be worth writing. Later, in his blog, he hinted that the story would be about Mat and Tuon in Seanchan after the Last Battle.

Infinity of Heaven

The following note appeared in the April 2005 issue of Locus magazine:

ROBERT JORDAN sold the first three books in his new Infinity of Heaven series, “high fantasy with a touch of Shogun,” to Tom Doherty at Tor.
The storyline of this new series was to be a fellow shipwrecked on a land with a Seanchan-like culture. Robert Jordan planned to begin writing this new series after he finished the main chronology of The Wheel of Time.

4 Beğeni

İkinci öncül fikri çok güzelmiş aslında, keşke yazılabilseymiş. Ve anlaşılan Jordan’ın kafasında evreni ciddi ciddi genişletme planları varmış.

1 Beğeni

Wot ilk önce 3 kitap sonra 5 kitap sonra 7 kitap sonra 10 ve daha sonra da 12 kitap olması planlandı. Sonunda sanderson’dan kalan notlar ile son kitabı yazması istendi. O da 3 kitapta abcak bitebileceğini anladı. Son kitabın son bölümünü jordan ölmeden yazdı sanderson müdahale etmedi.

Hayranları imza toplamadı red eagle enterteinment gibi bir ismi olan yapım şirketi almıştı daha jordan olmeden önce. Ancak coook uzun süre hiçbir sey yapmadılar. Sonunda eğer yayın haklarını alan şirket belli bir süre bir şey yapmazsa hakları kaybediyor diye saçma sapan birkaç kisiyle bir gecede pilot bölüm çekilip gece 3 de yayınlandı Amerika’da. Jordan’ın karısı Harriet dava etti bu hileleri için ve mahkeme şirketin hakları iade etmesine karar verdi. Harriet’de sony’e sattı. Daha önceki şirket de dizi yapacaktı film değil. Jordan film olmasını istemiyordu. Zaten sirketler de film yapabileceklerini düşünmediler hiç.

Yani universal stüdyoda olma bilgisi tamamen yanlış haberiniz olsun.

3 Beğeni

Aslında yoktu. Zaman çarkını yeterince anlattım başka şeyler de anlatmak istiyorum filan demişti. Hatta yayinevinin büyük ısrarlarına rağmen sadece bir tane yan kitap yazdı. Diğerlerini kabul etti ama yazamadan öldü ancak ikna olması baya uzun sürdü. Sonlara doğru seanchanlar ile ilgili bir şeyler yazmak istemişti ama daha fazlasını yazmak istemiyordu. Biraz daha aktif bir insan olsaydı bence bir sürü şey yapilabilirdi. Çizgi roman ve bir pc oyunu yapıldı şimdiye kadar sadece.

2 Beğeni

Yok yok universal satın almış internet bakın.

http://www.wheeloftime.tv/2017/04/red-eagle-entertainment-and-wheel-of.html

In 2014 Sony Television developed an interest in the property as an ongoing, big-budget TV series. They discussed the project with Red Eagle and with Harriet McDougal, Robert Jordan’s widow, editor and literary heir and executor.[3]

Universal’ı yazan kaynağı atabilir misiniz merak ettim gerçekten yıllardır çok yakından takip ederim Zaman Çarkı haberlerini ilk defa duyuyorum.

https://www.google.com/amp/variety.com/2008/film/features/universal-spinning-wheel-of-time-1117990464/amp/#ampshare=http://variety.com/2008/film/features/universal-spinning-wheel-of-time-1117990464/

Çok eski bir bilgi 2008 filan ama doğru

Bir tür anlaşmazlık falan olmuştur yine. Ya da alınmış ama sonra bir şey yapılamamıştır, zaman zaman çıkabiliyor böyle haberler.

Yahu çok acayip şeyler oluyor. Liandrin kızları aldı Rand’ın yardımınıza ihtiyacı var diye, götürüyor kuleden. Vay arkadaş neler neler…

2 Beğeni

Sonra çok acayip şeyler oluyor bekle ve gör

Aynen sonrası daha bir acayip.

Haydaaa, işim var bakamıyorum da arkadaş. Bir ipucu verseniz? @cankutpotter?

Vallahi olmaz. RAFO :slightly_smiling_face: