Zülfü Livaneli İmzalı "Kardeşimin Hikayesi"nin Bir Doppelganger'ı Var: Kıyamet Çiçeği

Bu olay sinirlerimi bozdu mu bozdu… Şaşırdım mı Hayır… Neden?
Bir süredir deneme amacıyla yazdığım hikayeleri başta Wattpad olmak üzere çeşitli sitelerde yayınlıyor - büyük gayretlerle yayınlamaya çalışıyorum. Haliyle ne yazılmış ne yapılmış bunları inceliyorum. Bu süreç içerisinde iki durumla yaygın olarak karşılaşıyorum birincisi sıfır okuma ile kitap yazma ikincisi copy paste ile kitap yazma. İkisini de deneyim tarafımı seçemiyorum. Bu durumu gördükçe de iyice sinir oluyorum çünkü yayın evleri bu duruma resmen çanak tutuyor. Bire bir bir editör ile görüşmemden aldığım cevabı söylüyorum “Kalemin çok iyi, kurgun çok iyi, Twiter’ın yok, Instagramın yok facebook takipçin çok az… takipçin hiç yok” bizim için kurgu ve kalem de önemli ama takipçi ilk öncelik… Kendisi devam ediyor " çoğu zaman sana yaptığımız gibi detaylı inceleme yapmıyoruz bile, çarpıcı bir başlık ve bir bölüm yeterli oluyor. zaten belli trendler var yakalamışsa bizim için yeterli"

Haliyle, yeterki takipçi bulun, çalın, çırpın ne yaparsanız yapın tutuyor. Keşke bir istatistik olsa, eminim bu kitap çalıntı çıktığı haberi duyulduğu andan itibaren satış rakamını katlamıştır…

2 Beğeni

aaaa.Bu da yapıyor. Aşkolsun.Ne ünlü şiirleri adıyla paylaşıyor.(:

face hesabı daha eğlencelli.Ben artık sıkıldıkça açıyorum.Tavsiye ederim.Müşfik kenter in bile şiirini araklamış (: altına adını çakmış…çok eğlenceli çook.