2019 Yılında Kaç Adet Kitap Okudunuz?

Hepinizi takdir ve tebrik ediyorum ve de… Kıs-ka-nı-yo-rum

Hedef 40

Okunan 40

Sayfa sayısı 14.164

Kitap başına sayfa ortalaması 354 sayfa. Yeterli.

Sayfa sayısını önemsiyorum zira geçen 2 yıl yine 40 ar kitap okumama rağmen sayfa sayılarım 10.820 ve 11.363 te kalmıştı.

2 Beğeni

Hedefim 100 olmasına rağmen 75 kitap okumuşum.

4 Beğeni

28

2 Beğeni

50 koymuştum ama şubat-temmuz arası 3-4 kitap anca okuduğum için kırkta kaldı. :neutral_face:

3 Beğeni

Yaşadım ve 89 kitapla yılı kapattım. :buyucu:

4 Beğeni

Bende 80 de kaldım 2020’de 100 zorlanır aslında. :thinking:

2 Beğeni

Ben hedef olarak her zamanki sallamasyon sayımla 183 seçtim. Geçen yıl hedefim yine atmasyon olan 72 idi. Yaşayıp göreceğiz. Muhtemelen fazla havadan salladım bu sefer ama olsun. Tek rakibim kendimim. :sweat_smile:

2 Beğeni

1 8 3 bunu unutmayalım seneye de aynı başlığı açıp verdiğin oyu merakla bekleyeceğim. :sweat_smile: Ama olmaması için bir sebep var mı? Yok.

2 Beğeni

Sebep çok aslında. Normalde eğer aksilikler olmasa bu sene çok rahat 100’ü devirirdim ama olmadı. Hayat en büyük aksilik sebebi. Belli de olmaz bu işler tabii. Bakalım.:buyucu:

4 Beğeni

59 kitap okudum. Sınava hazırlanmaya başladığım için Aralık’ta hiç okuyamadım. Bir süre böyle devam edecek gibi bu durum. Genel olarak iyi kitaplar okuduğum bir yıl oldu. Klasik,modern, spekülatif kurgu ve normal kurgu , yabancı ve Türk derken bir şekilde her daldan kitap okumuşum.

4 Beğeni

2018’de sadece 18 tane kitap okuduğum için 2019’da 50 kitap hedefi koymuştum ama bu hedefin 2 katı kadar yani 100 kitap okudum. Bu aralar okuma isteğim tavan yaptığı için 2020 hedefini 100 olarak belirledim. Umarım geçen seneki gibi hedefi tuttururum ve hatta 2 katı kadar kitap okuyabilirim.

5 Beğeni

33 kitap okudum. Bol klasik okuduğum bir yıl oldu. Okuduğum kitaplar arasından Gazap Üzümlerini 2019 okuduğum en iyi kitap seçiyorum. 2020 hedefim en az 45. kitap. Yaşarsak seneye yazarız gene buraya.

2 Beğeni

41 kitap okudum. Bu sene de hedefim en az 30 kitap okumak.

2 Beğeni

Kitaplarla aram baya bi kötü olmuştu, sonra üniversiteye başlıyınca olum kendine gel boş geçirme dedim Kasım’da kendime 20 kitap hedef vermiştim kasımdan sonra Aralık’ta çok daha düzenli olarak okuyarak yılı 27 kitapla kapadım…
2020 yılı ise 100 kitap hedefim var bakalım ulaşabilecekmiyim…

3 Beğeni

Sadece 23 kitap :frowning: İşim o kadar çok yoruyor ki bu kadar okumam bile mucize :confused:

2 Beğeni

284 kitap okumuşum.Eh insan pek sosyal olmayınca, iş güç de yoksa tabi…Hedef koymadım hiç kendime, zaman buldukça okudum. Umarım devam eder böyle.

2 Beğeni

Ben e-kitap okuduğum için gözlerim ağrıyordu.O yüzden fazla okumadım bu sene.Sonuçta gözlerim benim için daha kıymetli. :nerd_face:Ama toplamda 20 kitap okumuşum.

3 Beğeni

Dedi ama sadece 16 kitap okumuş bu yıl. :smile:

1 Beğeni

2020 için yeni konu henüz erken olur ama karantina dolayısıyla herkesin okuma planları biraz daha artmıştır diye düşünüyorum. Ben yıllık hedef olarak 63/75 deyim şuan. Hedefi geçicez gibi duruyor. :upside_down_face: Sizde durumlar nasıl?

2 Beğeni