2019 Yılında Kaç Adet Kitap Okudunuz?

2020 bitimine ay olarak fazla bir şey kalmamış. Bu seneye özel yeni konu açılabilir. Bu konuyu da arşivde saklayabiliriz.

2 Beğeni

Hiç sormayın, 16/25 :see_no_evil:

Demeyin öyle, daha 9 kitap var hedefe. :smiley: Hele mutlaka oku dediğim kitaplar…

2 Beğeni

17/30
Bu benim durumum. 13 kitap daha okuyacağım. :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

Ben bu sene başında başladım okuduğum kitaplarının listesini tutmaya. Dört dakika önce 41. kitabım olan Genç Werther’in Acıları’nı bitirdim. Hedef olarak da kendime 60 kitap hedefini belirlemiştim.Hedefime ulaşacağıma inanıyorum.:slightly_smiling_face:

5 Beğeni

Daha 4 ay var neler neler okunur. :smiley: Umarım herkes hedeflerine ulaşır ve hatta üzerine bile çıkar.

3 Beğeni

Eh, Dünya 2021’e ulaşırsa arşivleme işini de o zaman yaparız.

3 Beğeni

Geçen sene 75 hedefleyip 54 tane okumuştum.
Bu sene de 75 belirlemiştim şu an 37. kitabımdaydım, muhtemelen bitmeyecek ama olsun.

4 Beğeni

Geçen sene 30 okumuştum. Bunun 6 tanesi yılın ilk yarısı, 24 tanesi de diğer yarısında okundu. Yaz tatili sağolsun.
Bu senenin ilk yarısı da geçen seneden farksız değil maalesef. Toparlarım umarım.

3 Beğeni

2018 ve 2019 yıllarında toplam 74 kitap okumuşum. Bu sene 18 kitap bitirmişim (15 tanesi son 2.5 ayda bitti). Hedefim 48. Bir aksilik olmazsa rahat ulaşırım hedefime.

3 Beğeni

40 kitap okumuşum şu ana kadar. Ama mesela çizgi roman ciltlerini sayıyor musunuz? @arkenstone ile okuma yarışı yapıyoruz o saymamam gerektiğini iddia ediyor. :smiley:

4 Beğeni

Bu yıl 45/30

Dergileri saymadım. Sayıyor muyduk?

3 Beğeni

Geçen sene okuduğum kitapları düzenli takip etmiyordum ama planlı olarak kitap okumaya mayıs ayında başlamıştım. Kesin olarak okuduğumu bildiğim ancak 20 küsür kitap var. Buz ve Ateşin Şarkısı ve Yüzüklerin Efendisi setlerini okumuştum mesela.
Bu sene ise şimdiye kadar 50 kitap okumuşum. Aradaki fark gerçekten inanılmaz. Tabii karantinanın etkisi çok büyük. Neredeyse tüm günümü kitap okumaya ayırabiliyorum özellikle yaz tatili de olunca. Ancak bu sefer de, özellikle şu sıralar, hırs yapıp okuma hızımı yükseltmeye çalışıyorum ve bu da ters etki yapıyor maalesef.
Bu senenin sonuna kadar 100 kitap bitirme hedefi koymuştum ama elimde kalın ve zaman alan çok fazla kitap olduğu için tamamlayamama ihtimalim var. :thinking:

4 Beğeni

Bu çok büyük bir soru işareti benim için. :smile:
Çizgi romanlar yıllık okunan kitap sayısına dahil edilmeli mi? :thinking:

• Dahil edilmeli.
  • Alakası yok, dahil edilmesin.

0 oylayanlar

5 Beğeni

Peki ya dergiler? Zamanında çok okurdum. :smile:

3 Beğeni

Çizgi romanlar ile aynı kategoriye koyabiliriz sanırsam. Oylama sonucuna göre hareket edelim. :smiley:

3 Beğeni

Yani bence edilmeli ama mesela kalınlığına göre 3 çizgi roman 1 kitap etmeli gibi yoksa 1 cilt 1 saatte bitiyor. Kitap olarak saymak saçma olur biraz bence.

5 Beğeni

Çizgi romanlar dahil edilmelidir.

3 Beğeni

Türüne göre değişir bence. :slightly_smiling_face:

5 Beğeni

O da olabilir aslında ama mesela 1 saatte biten Stefan Zweig’ın kitapları da var. Tabii çizgi romanları üst üste okuduğumuz gerçeği de var. 1.ciltten sonra hemen 2’yi de okumak istiyoruz. Neyse oylamaya bakalım. :smiley:

5 Beğeni

Dahil edilmemeli benim fikrimce.

2 Beğeni