2020 Yılından Beklentilerimiz

Bence her şey bir dilekle başlar. Önce dileriz sonra dileği gerçekleştirmek için çaba gösteririz. Olursa mutlu oluruz. Olmazsa başka bir dileğe geçeriz. Tabi ki olay bu kadar basit değil, biliyorum. Ama yine de yaşamanın uğruna savaşmaya değer olduğunu düşünüyorum. Bence siz de bunu içten biliyorsunuz ki bugüne kadar savaştınız. Şimdi pes etmeyin. Pes etmenin düşüncesini bile düşünmeyin. Çünkü o düşünce bir virüs gibi. Aslında mutlu olacağınız şeylerden bile zevk almamanıza neden olur.

5 Beğeni

images

2020 yılı için çok güzel dileklerimiz var, beklentilerimiz var. Umarım yılımız görseldeki gibi geçmez :smiley:

4 Beğeni

mutlu ve huzurlu olmak. kafa rahatlığı. bir arkadaşımın olması ya da birini sevmek. kitaplardan ayrı kalmadığım bir yıl olmasını diliyorum.

2 Beğeni

Ben epeydir bir şey beklemiyorum yeni yıllardan ama bu sefer 2020’nin benden bir beklentisi var gibi. 11 yıl sonra İstanbul yolları görünüyor bana…

1 Beğeni

Canım uzun süredir Çerkes tavuğu istiyordu. Tek beklentim oydu. Onu da bugün, daha 2020 gelmeden yedim. Beklenti falan kalmadı, rahatladım.

7 Beğeni

2020 oldu ama yine de yazsak kabul olur mu hocam? Niyet önemli sonuçta, bence olur, ehe. Ben son 2 yıldır falan bildiğimiz elle tutulur hedefler koyuyordum ve bu hedefler genelde ömrüm boyunca gerçekleştirmediğim ve aslında bundan sonra da gerçekleştireceğime inanmadığım şeyler oluyordu. Yine de hedefleri koyup koyup sonra ilk aydan üzülüyordum. Bu yılki en güzel şey, böyle hedeflerimin olmaması ve hem kendimi hem çevremi çoğu şekliyle kabullenmeyi öğrenmiş olmam. En büyük beklentim bu tatmin ve kendini sevme duygusunun önümdeki tüm yıllar da böyle devam etmesi. Ve tabi ki, sevdiklerimle sağlıklı ve birlikte olabilmek. Dur ya, yine de hedef kasacak olursam, daha çok film;daha az dizi izlemek olabilir. Çok vakit yiyor bu diziler ya. İzlerken sorun değil, eğleniyorsun da. Bitince niye bu kadar saat verdim ki oluyor falandır filandır. Bitti. İyi seneler herkeseeeeeee.

1 Beğeni

Tekrar düşündüm de, mutlu olsak yeter. (Mutlu Seneler Kayıp Rıhtım Ailesi :heart:)

8 Beğeni

Herkesten çok kendimi sevebilmek. Ama kendimi gerçekten sevmek. hepsi bu sahiden.

1 Beğeni

Beklentimi değiştiriyorum: Bir şekilde hayatta kalalım, yeter.

17 Beğeni

Bu gidişle beklentilerimizi düşüreceğiz gibi geliyor. Oysa ne beklentilerimiz vardı…

2 Beğeni

Bir şey beklemiyorum… Yalnızca ülkemin her gün karanlığa biraz daha gömüldüğünü gözlemliyorum. Bu durumda ne bekleyebilirim ki?

Éomer’in dediği gibi: “Umut bu toprakları terk etti artık.”

6 Beğeni

Daha fazla kitap okumak istiyorum.

2 Beğeni

Konuyu hortlatalım. Beklentisi olan arkadaşlar ne durumda acaba?

Ekonomi bozuk, sanki savaş kapıda gibi, yeni ve öldürücü bir virüsümüz var artık, depremler can almaya devam ediyor gibi gibi.

1 Beğeni

Artık bu zamanda ölümden korkan kalmadı diye düşünüyorum. Merak ediyorum ölümün ötesinde ne var? Bizi daha güzel bir yer mi bekliyor yoksa daha kötü bir yer mi? Yoksa reankarnasyon gerçek mi? Diğer yaşantımızda mutlu olabilecek miyiz? Ya da bu hayat sonsuz döngüdeki bir simülasyon mu? Aynı hayatı tekrar mı yaşayacağız? Ya da daha kötüsü hiçlik mi, yok mu olacağız? (2020 fena halde psikolojimizi bozmuş bizim :smile: )

1 Beğeni

Ne bekledik neler gördük filmin sonu güzel bitse bari…

2 Beğeni

Daha ilk 3 ay bitmedi. Sonu güzel bitecek gibi durmuyor. :roll_eyes:

2 Beğeni

Umudunuzu yitirmeyin bence,iyi düşünün iyi şeyler olsun.Bazen bana da karamsarlık geliyor ama neleri atlattık bunu da atlatırız diyorum kendi kendime,moralimi bozmamaya çalışıyorum.

3 Beğeni
2 Beğeni

Dune ve Zaman Çarkı’nı okumak.

Zaman Çarkı’nın 6 kitabını okuyup bıraktım. Dune’un 4. kitabına başlayacağım.

1 Beğeni

İki seriyle de ilgileniyorum, beğendiniz mi acaba?

1 Beğeni