2022 Dünya Kupası

Final olsa bu kadar heyecan yapmazdım. Helal olsun Japonya ve Kosta Rika’ya.

Edit 1: Şom ağzıma tüküreyim.

Maçları şöyle takip ediyorum. :smiley:

1 Beğeni

İspanya ve Japonya son 16’da. Almanya ve Kosta Rika veda etti.
Ankette Japonya’nın üst tura çıkacağını tahmin edenleri tebrik ederim :clap:t3:
@Ramazan_Karakoc @ulu.taborlin.kvothe

2 Beğeni

Derin devlet…

G grubundan hangi takım üst tura çıkar
  • İsviçre :switzerland:
  • Kamerun :cameroon:
  • Sırbistan :serbia:

0 oylayanlar

H grubundan hangi takım üst tura çıkar
  • Gana :ghana:
  • Güney Kore :kr:
  • Uruguay :uruguay:

0 oylayanlar

Dün akşam sürprizlerde doluydu. Almanya elendi (benim şampiyon adayımdı), İspanya’nın elenme ihtimali vardı, Almanya’nın yenmesiyle paçayı kurtardı, Japonya lider çıktı.
İspanya Fas ile eşleşti, Japonya da Hırvatistan.

Grup maçlarında son güne geldik.
G grubunda Brezilya son 16’yı garantilemişti, liderlik için de en güçlü aday. Son maça rotasyonlu bir kadro ile çıkabilir. Tahminim Kamerun-Brezilya berabere kalır, Sırbistan İsviçre’yi yener, Brezilya 1., Sırbistan 2. olur.

H grubunda Portekiz çıkmayı garantilemişti. Tahminim son maçta Portekiz Güney Kore’yi yener, Gana-Uruguay berabere kalır, Portekiz 1., Gana 2. olur. (Japonya’dan sonra bir sürpriz de Güney Kore’den gelir mi acaba)

1 Beğeni

Japonya bir bana sürpriz oldu herhalde. :slight_smile:

@Everfever Mehmet Demirkol, Ersun Yanal Japonya tahminlerinde yanılmadılar.

Geçen maç Abuş’u braz daha erken içeri atsaydı hoca. Belki Kamerun 'un son 16 için daha çok şansı olurdu . İsviçre kaybetmez ve Brezilya İsviçre son 16 diye diye tahmn ediyorum.

H grubunda Protekiz ve Gana kazanarak son 16’ya kalırlar.

https://twitter.com/fenerrmedya/status/1598421753860362241?s=20&t=zStP22cB9II_fIZMmGsvRA

https://twitter.com/SocratesDergi/status/1598421380462157840?s=20&t=zStP22cB9II_fIZMmGsvRA

2 Beğeni

Yalnız dün Lukaku’nun kendini soktuğu durum traji-komikliğin tillahlarından biridir.O kadar çok pozisyon kaçırdı ki boş yere uzatmalarda hocadan Fatih Terim’in Emre’yi 2000 de kenara döve döve göndermesi gibi bir muamele görmemek için adam yerde topu falan tekmeliyordu.Bir de maç bitince Kanada-Fas maçı boşa çıktı ya adamlar son dakikaları boşuna oynadılar.Çok garip bir geceydi çok :rofl: :rofl:

1 Beğeni

Biz bu formaya gönlümüzü verdik!

1 Beğeni

Kazanamadılar. :slight_smile:

Adamlar nasıl bir futbol yaratmışlarsa artık ne tahmin etsek edelim tutmuyor.

Yine sürprizli ve heyecanlı bir akşam. Ankette Güney Kore gruptan çıkar diyen tek isim @ulu.taborlin.kvothe Yine tebrikler :blush: :clap:t3:
Yalnız Uruguay’ın son dakikalarda penaltısını yediler sanki. Maç sonunda Muslera’yı gördünüz mü, çok sinirliydi hakemlere karşı

1 Beğeni

Bence güzel bir turnava oluyor. Uzun zamandır sonucu bu kadar belirsiz maçlar izlemiyorduk.

Şampiyon olacağını düşündüğüm Almanya’dan sonra desteklediğim takım Gana da turnuvaya veda etti. Kendime yeni bir şampiyonluk adayı bulmalıyım.

Gönlümde Arjantin-Portekiz finali yatsa da olası final tahminim Brezilya-İngiltere.

Hangi takım çeyrek finale çıkar?
  • Hollanda :netherlands:
  • ABD :us:

0 oylayanlar

• Arjantin :argentina:
  • Avustralya :australia:

0 oylayanlar

Yine heyecanlı, yine sürprizli bir gün yaşandı. Güney Kore çıktı, Uruguay ve Gana elendi. İsviçre çıktı, Kamerun ve Sırbistan elendi. Son anlarda Brezilya’nın ikinci olma ihtimali belirdi, az kaldı son 16’da Brezilya-Portekiz eşleşmesi izleyecektik.

Grup aşaması sona erdi, sıra son 16’da :fire:
Son 16’da Hollanda ve ABD karşı karşıya. Ben bu maçta oyumu ABD’den yana kullanıyorum.
Arjantin-Avustralya maçında oyum favori Arjantin’e. Arjantin elenirse çok büyük sürpriz olur, Avustralya tarih yazar

1 Beğeni

Baya keyifli bir grup aşaması oldu. Son maçlarla beraber güzel hikayeler ortaya çıktı, heyecanlı ve rekabetçiydi. Epeydir grup aşamaları böyle olmamıştı, 9 puan toplayan takım yok yanlış bakmadıysam

Güney amerikalıların performansına şaşırdım, yalnızca 2 takım çıkabilmiş.

1 Beğeni

Arjantin’in tek iyi oynadığı maçın Meksika maçı olması ok.

O nasıl bir goldü lan? Sağlam pres yaptılar helal olsun.

Çeyrek finalde ilk eşleşme belli oldu
Hollanda-Arjantin

Sırada Fransa’nın ve İngiltere’nin son 16 maçları var

• Fransa :clipperton_island:
  • Polonya :poland:

0 oylayanlar

• İngiltere :england:
  • Senegal :senegal:

0 oylayanlar

Son 16’da şu ana kadar sürpriz bir sonuç olmadı. Hollanda-Arjantin eşleşmesinden sonra belli olan yeni eşleşme Fransa-İngiltere

Yarın Japonya-Hırvatistan ve Brezilya-Güney Kore maçları var. Son 16’daki 3 Asya ülkesinden Avustralya dün elenmişti. Japonya ve Güney Kore ne yapacak bakalım. Tabi yarın gözler en çok Brezilya’da olacak

• Japonya :jp:
  • Hırvatistan :croatia:

0 oylayanlar

• Brezilya :brazil:
  • Güney Kore :kr:

0 oylayanlar

1 Beğeni