24. İzmir Kitap Fuarı (Üstelik yılın ilk yeşil eriği fırsatları ile:) )

Her ne kadar bu yıl internetteki satış oranları fuar indirim oranlarını ikiye katlamış olsa da fuardan alışverişin tadı başkadır. Söyleşiler ve imzalar henüz belli olmamış. İzmirli arkadaşlara şimdiden iyi fuarlar.

6 Beğeni

Su basligi ben acsaydim adi 24. Izmir Kitap Fuari ve Yesil Erik olurdu. Yaklasik 300 yildir senenin ilk yesil erigini hep fuarda yerim:) O yuzden fuar dendikce gozumun onune erikli kitapli sahneler geliyor:)

8 Beğeni

Evet, her sene standdan bir aralık kaçar, arka kapıda her sene gelen bir abiden yılın ilk eriğini alırım ben de. :slight_smile:

4 Beğeni

Sırf erik yemeye gelesim var. :joy::joy: Kitap bahane erik şahane.

2 Beğeni

Erik ile ilgili ne kadar kitap varsa topladım. :joy::joy:

4 Beğeni

ahahaha ya başlığı değiştirdiğinizi görmemiştim :smiley: Çok gülüyorum şu an.

3 Beğeni

Ben de bu değerli seçkin karşısında kayıtsız kalamıyorum ve bir şarkı ile süslemek istiyorum :smiley:

2 Beğeni

Bu başlıktan uzak durmalıyım… Bu başlıktan erik durmalıyım… Bu karmaşada erik bulmalıyım… E-rik bul-ma-lı-yım… E-rik!

936f2c58bbc7d7c478b588eb315b75b4--batman-minion-minions

10 Beğeni

Çıksa da yesek :wink:

Kış rüzgarları
Oathbringer

Falan onlardan bahsediyorum :smile:

4 Beğeni

İzmir’de yaşadığım 7 senede gitmekten her zaman zevk alırdım. Gönül isterdi ki bir daha gideyim. Son senelerde internet indirimlerinden dolayı fuar indirimleri hep hayal kırıklığlığı yaratsa da %30 benim için minimum seviye. Daha düşük indirime almam. Fuara gelip %20 indirimle karşılaşmak pek hoş olmuyor.

İzmir kitap fuarı deyince girişte Bilgi yayınevinde oturan Bilal Şimşir ve Vural Savaş fuarın benim için simgeleri.

Bir de anons yapan, çok temiz Türkçe konuşan ve oldukça komik abla var. Onun tüm anonslarını duymak için kalmak isterdim bir tam gün.

5 Beğeni

Fuarda calistiginizda o abla sacinizi basinizi yolmaniza neden oluyor. O geyik yapacak diye musteriyle bagirarak konusuyorsun, o gumburtu migren yapiyor. Sonra fuar bitince 7 gun kapi gicirtisi sesi cikariyorsun:) Tatli tatli anons yapsin, ona bir diyecegim yok. Ama lafi cok uzatmasin. :disappointed_relieved:

“Değerli okurumuz, eminiz akşam sevgilinize güzel şiirler okumak istersiniz. Almış olduğunuz şiir kitaplarını standda unutmuşsunuz. Almak ister misiniz :relieved::relieved:

3 Beğeni

Fuarın ilk günleri İzmir’deyim, herhangi bir buluşma olursa katılmak için fırsatım olabilir. Ayrıca gidersem ilk katıldığım Tüyap kitap fuarı olacak.

Küçükken Manisa’da ekmiş olduğum -boyunuz kadar kürekle fidan ekmenin tüm zorluklarını hatırladığım kısım- papaz eriği ağacımı yıllar sonra tekrar ziyaret etme şansım da olacak. Bu yılın ilk eriğini de eski dostumdan yemeyi umuyorum. :relaxed:

2 Beğeni

Buluşma mutlaka olur arkadaşlar. O konuda kendinizi hazırlayın :slight_smile:

Bu başlık altında herkes kendine uygun tarihleri yazsın.

Evet, tarihlerinizi alalım :slight_smile:

Not: Anons yapan abla candır, gerisi heyecandır skdlajf

Kendi tarihim:

13 - 14 Nisan, cumartesi ya da pazar. Ancak o zaman rahat yürüyebilir hale geleceğim gibi.

5 Beğeni

6-7 Nisan benimki, 9 Nisan’a kadar uzar ama hafta sonu tercihim. :frowning:

1 Beğeni

13 - 14 Nisan tarihlerinde yapabilirsek harika olur. 6-7 Nisan olursa ona göre ayarlamalar yapmam gerekiyor.

Ben malum hep oralardayim. Her gun bana uygun.

2 Beğeni

Bana da her gün bayram. Her gün erik bana.

5 Beğeni

Şöyle hafif hafif başlayalım duyurulara. Bu sene gördüğüm ilk imza ve söyleşi etkinliği duyurusu İletişim Yayınlarından geldi. Oldukça doyurucu ve güzel bir liste. Ercan KESAL’ın benim hayatımda önemli bir yeri vardır. Abim gözü ile bakmışımdır hep.
7 Nisan Pazar günü yıllardır İzmir’de bir etkinlik yapmasını beklediğim Mehmet EROĞLU sonunda geliyor. Okuyan var mı bilmiyorum ama benim başarılı bulduğum bir Fay Kırığı üçlemesi vardır. Geniş anlamda bir Türkiye panaroması çizen bir seri.
14 Nisan Pazar günü kitapları ile ilk kez 2 sene önce tanıştığım Burhan SÖNMEZ imzası var.
Kitaplığımın yaklaşık 5 rafını imzalı eserlere ayırdım. Mesela eşim için çok önemli bir kavram olmasa da ben imza olayını o kitabı satın alma sürecinden başlayarak alışverişi en son olarak tamamlayan bir aşama olarak görüyorum. Yazar açısından okuyucularını görüp tanıması ve eserlerinin kimler tarafından talep gördüğünü bilmesi, okuyucu açısından ise güzel bir kitaba en iyi şekilde hakkını verme yolu olarak değerlendiriyorum.
İmza olarak Türkiyede bir iki isim dışında yabancı yazarlardan Stephen King ve J.C.Grange hedefim var. Grange’ı malesef kaçırıyorum :slight_smile: Umarım King hayal gibi görünse de bir gün ülkemize gelir.

Erik gibi adamsın :smiley:

Şimdilik şöyle bir liste yaptım:

• 14 Nisan Pazar

Ben :stuck_out_tongue:
@Asli_Dagli (banko orada, demirbaş)
@erdo (Kırmızı Kedi standında, demirbaş)
@mit (erikli adam)
@Forsaken
@Melkor (13 Nisan olma ihtimali var)

• 6-7 Nisan

@Wiarthe
@Asli_Dagli (banko orada, demirbaş)
@erdo (Kırmızı Kedi standında, demirbaş)
@onurcee (şimdilik )

Yok mu artıran?

4 Beğeni