24. İzmir Kitap Fuarı (Üstelik yılın ilk yeşil eriği fırsatları ile:) )

Rıhtım rozetlerini nereden bulabiliriz?
(●´ω`●)

Maalesef şu an tükenmiş durumdalar :confused:

11’de oradayım inşallah :slight_smile: Ben de fazla kalamayacağım yalnız. Ayarlayabilirse @cemaziyel de gelecek. Görüşmek üzere :hanci:

1 Beğeni

Saat 11.00’de orada olurum ben de öyleyse. İthaki standına gelirim. Kitap fuarında görüşmek üzere.

Bekliyorum arkadaşlar :slightly_smiling_face: @mit @Firtinakiran

1 Beğeni

@erdo biz bir şeyler içmek için dışarı çıkma gafletinde bulunduk. İçeri giremiyoruz şimdi :sweat_smile: Korkunç bir sıra var dışarıda. İlerlemeyen sıra yapmışlar. 5-10 dakika bekledikten sonra pes ettik. Söz vermemize rağmen dönemiyoruz yanına. Kusura bakma lütfen.

2 Beğeni

Çok üzüldüm dostum, sizi özellikle beklemiştim yardımcı olabilmek için. Seneye mi diyelim artık bilemedim :slightly_smiling_face:
Tanıştığıma da çok memnun oldum. Saramago Körlük’ten ibaret değildir :v:t2::v:t2::slightly_smiling_face:

3 Beğeni

Ben de çok memnun oldum tanıştığımıza. Görüşürüz yine bir ara elbet. En kötü ihtimalle seneye :smile: Ufaklığa selamlar.

3 Beğeni

Kayıp Rıhtım ekibinin her üyesiyle tanışmamış olsam da @mit ve @Firtinakiran ile tanışma şansına sahip olduğum için çok mutlu olduğumu söylemeliyim öncelikle. Hem okudukları kitaplarla ilgili bilgileri benimle paylaşmaktan çekinmeyip görevli kişilerle kurdukları harika diyaloglara kulak misafiri olmak hem de birey olarak çok güzel bir kalbe ve samimiyete sahip olmaları günümün en güzel yanını oluşturdu.

Ayrıca @erdo beyle Saramago tartışmak isterseniz size tamamen destek olurum. Saramago’yu hep merak etmişimdir ve onun sayesinde en yakın zamanda okumaya başlayacağım. Sonraki kitap fuarlarında görebilmeyi diliyorum =)

Umarım sonraki etkinliklerde daha fazla katılımla hep beraber olabiliriz. Kayıp rıhtım üyelerinden birisi olarak raporumu sundum, detayları üzerinde ne zaman isterseniz konuşabiliriz efendim!

7 Beğeni

Ben de tanıştığımıza memnun oldum Onur :slight_smile: Tarık ve Hazal’a da geldikleri için teşekkürler. Bir dahaki sefere daha kalabalık olma dileğiyle.

Şimdi kredi kartı ekstrelerimize bakıp ağlama vakti…

4 Beğeni

Ben Ankara’ya varınca ağlamayı düşünüyorum, şu an İzmir’in biraz daha tadını çıkarıyım :sweat_smile: Tarık Bey’e de selamlar buradan!!!

3 Beğeni

Ben şimdi kimlerle tanıştım bana ulaşın :slight_smile:

3 Beğeni

Bu başlıktaki yazışmalar beni mutlu etti. İlk defa çoğunluğu İstanbul’da olmayan bir topluluk gördüm. Önümüzdeki sefer ben de senelik İzmir zamanımı Kitap Fuarına denk getirmeye çalışacağım. Sizlerle tanışmayı canı gönülden isterim.

4 Beğeni

Başüstüne tabiki söylerim :slight_smile: Seneye %1 forum + %49 dostluk indirimi olmak üzere yardımcı olacağıma söz veriyorum :smiley:

Ben de sizlerle tanıştığıma çok memnun oldum. Sohbetin tadı damağımda kaldı. Keşke daha uzun konuşabilseydik. Hem pazar yoğunluğu hem de standımızda iki imza birden olmasının yoğunluğu ile çok fazla ilgilenemedim sizlerle, affola. Seneye görüşmek üzere :smiley:

Bana özel “Yeni Kitap Haberleri” ve “Son Yaptığınız Alışveriş” başlıklarını gizleyebilir misiniz :smiley:
Ekstre değil ama kütüphanem ağlıyor şu an.

4 Beğeni

Tam da @EinSpiegel ile de tanıştık, onu dememişsiniz diyordum ki kendisi yazmış konuya :slight_smile: Çok da güzel olmuş.

Kimlerle tanıştınız Tugay Bey? Sıralı tam liste: İhsan Tatari --> @mit , bendeniz --> Fırtınakıran ve Onur Bey --> @Forsaken ile eşim Tarık. Tarık uzun zamandır foruma girmediği için onu etiketlemiyorum :unamused:

Her sene olduğu gibi yine dostluk kazandı, cüzdanlar ağladı :smiley: Bol bol kitap sohbeti yaptığımız, arada ülkeyi kurtardığımız, çaylarla kahvelerin su gibi aktığı ve araya limonlu keklerin sıkıştığı bir fuar oldu. Güneşli bir güne denk gelmesi de bir başka güzelliğiydi.

Elbette bu sene de hunharca “onu alma bunu al! Ne demek şunu okumadım!” diye birbirimizin gırtlağına sevgiyle sarıldık :slight_smile: Herkes bir diğerinin cebini yaktı böylece.

Bu sene @EinSpiegel ile İş Bankası Kültür standında ilk kez tanıştık. Bizi çok güzel karşıladı.

Yine bu sene ilk kez @erdo ile tanışmış olduk. Hatta kendisi, eşi ve tatlı kızı ile tanıştık demek daha doğru :slight_smile: Kırmızı Kedi standında karşıladı bizi. Kısa olsa da oldukça güzel bir sohbetti.

@Forsaken ilk kez bir Rıhtım buluşmasına geldi. İstanbul’dan katılıp Ankara’ya döndü sanırım :smiley: Onu oradan oraya sürüklemelerimize iyi dayandı.

Son olarak @irbis 'e gidip, “Alacakaranlık satıyor musunuz? Ehaheahe” yapmam üzerine üstüme 12387432 tane kitap fırlattı. Hepsini yakalamış ve kasada ücretini öderken buldum kendimi :frowning: İntikamı aklımda olmayan onlarca kitapla kanıma girerek oldu. Öte yandan her sene olduğu gibi @irbis 'i görmek, onunla sohbet etmek insanın yüzünü güldürdüyor ve enerji veriyor :blush:

@mit için konuşmayacağım. Bu sene de geldi :unamused: Hep peşimde, hep.

Özet

:smiling_face_with_three_hearts:

Fiyatlar:

Birkaç güzel indirim dışında listemin çoğunu ( her yıl olduğu gibi) değerlendirmedim. Elbette internet yine en avantajlısı. Fuarlar benim için sık görüşemediğim güzel insanları görmek, yayınevleri ile geveleme zamanı :slight_smile: Aldıklarımı bugün yarın paylaşırım.

7 Beğeni

Geleneksel “Bu yıl fuardan hiçbir şey almayacağım işte!” fotoğrafı…

Özet

8 Beğeni

Bence makul :grimacing:

10 Beğeni

makul bir öneri :smile:

1 Beğeni

Edgar Allan Poe kitaplarının ithakinin bastığı kitaptan ne farkı var? Merak ettim.

Çeviri farkı var dostum. Ben de her iki basım da var fakat iletişimin çevirisinin iyi olduğunu duydum.

1 Beğeni