Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

Bakınız sizin kendi tercihiniz.
Yayınevi, tıpkı Epsilon ve İthaki’nin yaptığı gibi alternatif şekillerde basabilir seriyi. Ve isteyen iki ciltle, isteyen tek cilt alır kitabı. Zaten sorun bu değil. Sorun, yayınevinin okuyucuya yeterince şeffaf olmaması. Keza kağıttan daha önemli sorunları var Akılçelen’in, çeviri ve düzelti gibi.

2 Beğeni

Onların illaki düzeltilmesi lazım. Bu olmadan yeni baskıya bile yönelmeleri doğru değil.

1 Beğeni

Dostum bu iş kağıt kalitesinin değiştirilmesinden patlak vermedi. Yeni katıldın eğer geri dönüp eski mesajları okursan yayınevi kalitemizden ödün vermeden kağıdı değiştireceğiz dediğinde kimsenin gıkı çıkmadı.

Sorun ne biliyormusun? Sorun biz tek kitabı 100 liraya satamayız ama bunu ikiye bölersek yüz küsur liraya iki kitap aldığını sanar garipler mantığıyla hareket edilmesi.

Bunu da geçtim yayınevinin önceki ciltleri alan okuyucusuna yaptığı saygısızlık ne olacak?

Çeviriyi 2 yıldır bekliyoruz ve gelip çeviride “ufak” bir aksilik oldu. 5 kişilik çevirmen ekibiyle yeniden çevirilerek, kitabı bölerek çıkarıp kısımları belli bir arayla çıkaracaklarını söyledikten sonra tepkiler çoğaldı.

Bu tepkiler sadece buradan yöneltilmiyor. Sosyal medyadan da tepki verildiğini ve çoğunluğun tek cilt istediği ortada.

Hepsine rağmen biz diyoruzki bölecekseniz bölün ama ilk iki cildi sattığınız kitle için ciltli versiyonu da sınırlı sayıda da olsa basın.

Yayınevi bu isteğimize kulak tıkıyor ve günlerdir gelip de doğru düzgün bir açıklama yapma zahmeti bile gösteremediler!!!

8 Beğeni

Senaryo kurmuşsunuz iyi güzel belki doğrudur ama siz hiç bunu kağıt olayı diye “yorumluyor” olabileceğiniz üzerinde düşündünüz mü? Belki yanılan sizsinizdir ve bizim “yayınevleri varolduğundan beri yürütülen 2 cilde ayır daha pahalı sat mantığı” yorumumuz doğrudur. Gerçeği bilemem.

Ancak bana kalırsa yayınevi iki yüzlülük yapmıyor, bizi salak yerine koyuyor. En azından benim “Kitapçı rafında satılamayacak 100 TL etiketli bir kitabı ortaya çıkarmak istemeyiz.” söyleminden anladığım şey kağıt, hamur, ekmek değil etiket fiyatı, ancak tabi takdir sizin “tercihiniz”.

2 Beğeni

Sular durulmuyor . Yukarıda birisi 2.kitap kuşe kagit demis ama benim elimdeki normal kagit ?,

Çok heyecanlı okuyorum buraları herkese de hak veriyorum hayirlisi

2 Beğeni

Patrick Rothfuss - Bilge Adamın Korkusu / Kral Katili Güncesi 2. Gün, 1144 sayfa, karton kapak, raflardaki fiyatı 67 TL, internetteki fiyatı 40 TL.

Bu kitap bu güne kadar okuduğum (Brandon Sanderson, Isaac Asimov’un kitapları da dahil) en iyi kitap. En başından 3.kez okuduğum tek kitap. Bu kadar iyi bir kitap, sayfa sayısı bu kadar çok olan bir kitap tek baskıyla 67 TL olurken, sayfa sayısı neredeyse aynı olan(Oathbringer 100 küsür sayfa daha fazla) kitabın iki kısım halinde baskı ile, toplamda 100 TL üzeri bir fiyatta satışa sunulması, 1. ve 2. kısım baskıları arasında ayları bulan süre farkının da olacak olması okuyucuya yapılacak en büyük hakaret.

Yukarıda da belirtiltiği gibi “ticari bir ilizyonla” kitap bize olması gerekenden çok fazla bir fiyatta satışa sunulursa kendimi keriz yerine koydurtmak istemediğimden ne kadar istesemde almam bu kitabı.

10 Beğeni

Kitabın bölünmesini geçtim, piyasa koşulları ,kağıt fiyatları ,pazarlama kaygısı falan… anladım da, serinin ortasında kapak değişimini bir yere oturtamadım ,aslında oturttum da, dilim varmıyor söylemeye .

7 Beğeni

Bölmeden gelseniz aklımı çelerdiniz ama…

5 Beğeni

Yerli üretimdi sanki onu dememişler mi? :grin:

1 Beğeni

Durun durun biz aylardır uyutulduk. Hani herkes “Enflasyona karşı milli mücadele” yaparak %10 indirim yapıyordu? Nerde o indirim aylardır? Onu da eklesinler bir zahmet.

2 Beğeni

Yüzde 38’in içinde o. :sweat_smile:

Benim niye haberim yok?

O da senin problemin. :zipper_mouth_face:

4 Beğeni

Yayınevinden nasıl basacaklarına dair yeni bir haber var mı? Ben takip edemedim.

Bildiğin bombayı kurup bırakmışsın ortaya gene konu açılacak :slight_smile:

Yok en son burda konuşulanlar dışında gelişme.

1 Beğeni

Söylenecek çok şey var da, boş verdim paşa gönülleri bilir. Nasılsa bu ortaklık çok sürmez

2’ye bölünüp farklı kapakla geleceği kesin ama tek cilt olayı ne oldu, bilemiyorum açıkçası.

1 Beğeni

Bak hala tek cilt diyor :smile:

2 Beğeni

https://www.instagram.com/p/BuUZDi8HIQA/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1gk31n5k81cms

Arkadaşlar Brandon az önce twitter ve instagramdan gönderi paylaştı.

@Agape’ den aldığım metin ile her iki mecrada da şikayet yazısını yorum olarak da paylaştım.

Kitabı tek cilt isteyen arkadaşlar girip bir destek olursanız mesajlara dikkatini çekelim yazarımızın…

4 Beğeni