Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

(Zafer) #730

Eleştirilerden sonra yayınevi artık cevap vermez olmuş sanırım :d çevirmen bulmak bu kadar mı zor ben anlayamıyorum veya asıl sorun neyse bilgilendirin biz de bilelim…

(kimyager_ferhat gürdoğan) #731

Bende almaktan vaz geçtiğim için artık merak etmiyorum. Nasıl rahatım yaa :sunglasses::sunglasses:

(Burak Kuşcu) #732

Oo kaos alırım bi dal :slight_smile:

(Cankut Değerli) #733

Benim kafamı asıl karıştıran mevzu kitabın kalınlığını gecikmeye ve beş çevirmene bahane olarak sunmaları oldu açıkçası. Nasıl bir kafa anlamış değilim.

Kitap 29 Şubat’ta çıkıyormuş

Eh bir şey kalmamış. Seneye yani.

Sanderson akılçelende oldukça almamaya okumamaya kararlıyım.
Satmıyor diye bırakırlar belki telifi…

(Cankut Değerli) #736

Valla ne şekilde olursa olsun Sanderson’ın yayın hakları onu Türkiye’de gerçekten tanıtacak, kitaplarını özenle basacak bir yayınevine geçsin istiyorum. Ben sıkıldım bu özensizlikten.

(Sebnem) #737

bu adamlar bu kafayla onu bile yapmazlar bence

(Cankut Değerli) #738

Siz de haklasınız. Yirmi karakter.

Ben Sanderson’u kayıp rıhtım aracılığıyla keşfettim.

Akılçelen ( hatta dex) ne fiyat biçtiyse Sanderson’un hangi kitabını bastıysa aldım.

Özensiz baskılarına, ciltsiz olması nedeniyle okurken kitabın dağılmasını bile şikayet etmedim. ( imla dizgi vb olayına hiç girmedim bile) Bilmem şu kağıda bastık diye akıl bulandırmalarını “heee bak adamlar şu kağıda basmış” diye kabul ettim ama bu son olay seriyi sıfırlama, kitapları bölme “yeter artık” dedirtti.
Bu saatten sonra Akılçelen baskılarını almayacağım, alacak arkadaş,eş dost çevreme de aldırmam.

(Cankut Değerli) #740

Kitabı bölmeleri bir sorun ama dediğim gibi bence asıl sorun bu değil.
Buz ve Ateşin Şarkısı’nı da ikiye bölünmüş olarak okudum mesela ama orada iki cildi farklı zamanlarda çıkaracağız gibi koca bir saçmalık yoktu mesela. Ya da çeviri facialarıyla karşılaşmıyordum. Akılçelen çevirilerinde ve terminolojiyi türkçeleştirmede herhangi bir özen göstermiyor, kağıt kalitesiydi, başka şeylerdi derken konuyu saptırıyor. Çevirileriyle ve işi ele alış biçimleriyle okura güven veriyor olsalar bölünmesini sorun etmem, ki o zaman da bölmezler zaten. Ya da bölseler bile iki cildi de aynanda dizerler raflara.

(orhan capas) #741

Bence olay su. Bekleikleri kadar satamadilar. Bunun icin caba gostermemeleri ayri bir konu. Satmadigini da soyluyorlar. O zaman ne yapalim, hazirdaki sevenlerini mumkun oldugu kadar soyalim dediler. Bunun gaziyla birde ucuzundan ceviri yapmaya kalktilar, baslarina patladi.

Ritmatist hariç tüm kitaplarını aldım, ne yapayım şimdi satayım mı?

(Umut Özak) #743

Sissoylu’yu takip edin bence, 7. kitapta değişiklik yapacak kadar yürek yemiş değillerdir herhalde. :roll_eyes:

(Mertcan Kurnaz) #744

Herkes almıycam diyor ama ben almadan edemem. Paşa paşa alcak tek kisi ben miyim ya?Kendimi nefissiz hissettim. :frowning:

(orhan capas) #745

Ingilizce kindle ve seslisini beraber almistim, simdi satacaklari iki kitap fiyatindan daha ucuza. Kitabi orj versiyonundan daha pahaliya satacaklarsa kimse sikayete laf edemez.

(ilhan) #746

Kitaba o kadar para verileceğine İngilizce kursuna gidip, dili söküp, kitabı orjinal dili ile okumak hem daha ucuza gelir hem de Türkçe çeviri çıkana kadar yeni bir dil öğrenilmiş olur. :slight_smile:

(kimyager_ferhat gürdoğan) #747

Aldıktan sonra aynısı devam eder. Nasıl olsa alıyorlar. Almayınki belki kıymet bilirler. Gerçi okura değer verdikleri hiç sanmıyorum.

Yokya düzelsede almaktan vaz geçtim. Hakkını veren bir yayınevini bekleyeceğim.

(.) #748

O kadar eleştiriliyor yayınevi yetkilisi de cevap vermiyor.Okuyucularını umursamadıklarını düşünmeye başladım.Burada diğer bütün yayınevleri yetkilileri ilgili başlıklarıyla.En ilgisiz akılçelen olabilir

(hüseyin) #749

Eğer satmama durumu varsa ikinci baskıyı yapmazlar. Adam iyi yazıyor hemde bir çok yazarı cebinden çıkarır. Akılçelen tanıtım yapamıyor ben kardeşim aracılığıyla tanışıtım ve fırtına ışığını çok beğendim. İnanıyorum iyi bir tanıtımla çok iyi satacağını düşünüyor