Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

Parti kur oy verelim @Agape. :joy: :joy: :joy: :joy:

5 Beğeni

@Ufuk Bu gidişle en azından Akılçelen sayesinde İngilizce bilenler okumalarını geliştirecek, bilmeyenler Sanderson okumak için öğrenmeye başlayacak @Agape siyasete atılacak ve ilk sözlerinden birisi " Fırtınaışıgı arşivi serisi bölünemez, bölünmesi teklif bile edilemez" diye mecliste önerge verip, kürsüden " Eyyy Akılçelen kimsin sen yaaa" diye hesap soracak. Sanderson Tanzim satışları kurulması ve yastık altından Sanderson kitaplarının çıkarılması kampanyası yapacak.

12 Beğeni

Aslında ben de düşündüm onu yayınevi gibi. Belki de twitter instagram ve burayı açmışlar ayrı monitörde çekirdek çitliyorlar ekip olarak. Ben de Sanderson’a ilgi duyan ama okumak için bekleyenlerdenim. Zaten adam yazıyor bazı yazarlar gibi 3 kitabımı 1 er yıl arayla yayınlayacağım deyip 2 kitabı 6 yıl sonra, 3 kitabı da muhtemelen 1500 yıl sonra yayınlamıyor. En kötü elerde paralanırsam gider orjinal dilinde alırım :smile:

Aslında bu iş ticaret değil mi satmıyor deyip, basmaya kör topal devam etmek anlamsız. Prestij desen delidolu örneği var. 41 tane kitabı yavaş yavaş basıyor adamlar. ( Gerçi onlar da rıhtıma lobi kurmuşlar. Ben de dayanamayıp bu kadar lobiye önce onu alacağım. :smile:Sanderson beklesin acelesi yok. )

1 Beğeni

Senin bi ara paylaştığın baskılar harikaydı. @Agape ‘den siyasetçi olmaz. Paranın yanında değil karşısında yer alıyor. Halbuki yayınevine özelden yazsa, lobi kurcam destek amaçlı maddi desteğe ihtiyacım var diye. Yok yapmıyor anca burda yok efendim doğrular yok bu iş böyle olmaz. En önemliside topluma haklarının olduğunu söylüyor(eleştiri hakkı vs). Dost medyası bile olabilirdi aslında ama işte kriterler uymuyor :smile:

2 Beğeni

Kitabı bölmeye çalışanlar da o zaman bölücü kitap örgütü oluyor sanırım. :smiley:

3 Beğeni

@alper Şimdi sen böyle yazınca ben epey bir üşendim. Meclise filan gidip gelmek lazım değil mi? Çok meşakkatli işler. Her gün İstanbul’dan Ankara’ya git gel. Fiuuu. :crazy_face: Yok ben almayayım. Bana daha basit bir sistem lazım. (Foruma ses kaydı filan atabilsek olurdu belki :smiley: )

@Ufuk Çok şükür uymuyor. Bir de uysa kulaklarım neler görecek, gözlerim neler işitecekmiş! :scream:

6 Beğeni

Foruma kayıt atılıyordur yav. :smiley: Kayıp Rıhtım Forum Meclisi mi açsak? :joy:

4 Beğeni

Az sabır, şunun şurasında ne kaldı ki şubat ayına?

4 Beğeni

Yok ya daha çok var. 11 ay var acele etmesinler

3 Beğeni

5 Çevirmen 1 Niran Elçi etmiyor…

3 Beğeni

Teessüf ederim… 37 yıllık bilmem kaç yay… olan bir yayınevinin çevirmenlerinin mükemmeliğini nasıl sorgulayabiliyorsunuz? Cıks,cıks,cıks… Size hiç yakışmadı…

Bazen Akılçelen’i düşününce aklıma şey geliyor: Merdiven altı işletmeler olur hani. :smiley: Karanlık, rutubetli bir ortamdır. Kafamda nedense böyle bir yerde kitap çevirip, basıyorlarmış izlenimi bıraktılar son yaptıklarından sonra. :smiley:

4 Beğeni

İnstagram’da falan da çıkıp ses vermiyorlar, herhangi bir açıklama yok yani. En son baktığımda öyleydi en azından.
Ben çıktığında almasam bile en azından fiyatına falan bakacağım, zaten ingilizcesini okumaya iyiden iyiye niyetlendim. Gönül düzgün bir türkçeyle çıkacağını umuyor her şeye rağmen, ama sanmıyorum. Bakalım…

2 Beğeni

cankut, ingilizce sesli versiyonu cidden cok iyi. siddetle tavsiye ederim

1 Beğeni

Bende pdfi var ondan okuyacağım, aslında dolar bu kadar yüksek olmasa Graphic Audio’dan alırdım. Ama evet Audible versiyonunu görmüştüm, 55 saat yazıyordu. :open_mouth:

resim

Tabela olmasa un fabrikası diyeceğim bir mekan

14 Beğeni

KYK yurdu olacakken tabela farkıyla yayınevi şeysi olmuş.
İsterse merdiven altı olsun, isterse saray…
Oathbringer gelmeyecek neye yarar

4 Beğeni

Tam havuç yiyordum. Az daha boğulacaktım.:rofl:

1 Beğeni

Gözünü sevdiğim Ankara. Zaten iş yerleri hep uzak olur şehir içine. Memur değilseniz hep fabrika gibidir çalıştığınız yerler. Mesela Gölbaşı :sweat_smile:

Tatil falan çıksın da evime gideyim.

2 Beğeni

Forum bi bak abi:
Aşağıya bişeyler karaladım. Taslak şuan. Bunu B.S.’ nin yayın yönetmeni fln göndersek işe yarar mı acaba. Tabi daha çok iş var. İngıliççe pek yok bende. Ama bakıcam uğraşırım bu ara işlerim fırsat bulursam inş.

Sayın ;
Öncelikle Brandon sanderson gibi bir dâhiyi bizlerle buluşturduğunuz için teşekkürü borç bilirim. Ben bu mesajı sizlere türkiyeden yazıyorum.Adım Yavuz Selim. Mesajımın konusu Brandon Sanderson ‘un yazdığı kitapların türkiyedeki distribitörlüğünü alan firma hakkındadır. Bu firmanın ismi Akılçelen Yayın Evi olarak geçmektedir. Biz B.S. okurları olarak Söz konusu firmandan Muzdarip durumdayız. Ve bu sıkıntıların sizlerle paylaşılması ile çözüme kavuşulabileceği kanaatindeyiz. Sorunlar Başlıca şu şekilde sıralanmaktadır.

• ‘Akılçelen Yayın Evi’ İç Sıkıntıları nedeniyle Çevirmen bulma ve kitapların çevrilmesi konusunda çuvallamıştır. The Stormlight Archive- Oathbringer kitabının çevirisinin şu (_) tarihte yapılacağını söylemiş ve herhangi bir sonuç çıkartamıştır.(belge)
  • Kitabın pahasının yüksek olacağını bahane ederek B.S. severlerin isteklerini hiçe saymış Kitabın ikiye bölünmemesi halinde satılmayacağını belirtmiş ve kitabı bölmeye karar verdiğini açıklamıştır.(belgeler). Bu durumun doğru olmadığı B.S. okurlarınca oylamalar yapılarak ve geri dönüşlerce görülmüştür(belge).
  • Yine kitap pahasının yüksek olacağını bahane göstererek Bizim gibi Koleksiyon yapan kişilerin isteklerini ve görüşlerini hiçe saymış ve uzun vadede yıpranmaya müsait (Düşük kalite hamur kullanılan) kitaplar basmayı taahhüt etmiştir.
    Bu sebepler ve bunların sonuçları bizleri çok üzmüş; bu kitapları alma ve okuma isteklerimizi kırmıştır. Yukarıda gösterilen Okur görüşleri ve küçük çapta da olsa yapılan anket sonuçları yaşadığımız sıkıntıları dile getirmektedir. B.S. okurları olarak bu kitapları (Yazım dilinin ayrıntılı ve geniş olması sebebiyle) Türkçe okumak istiyoruz. Fakat ne yazık ki Türkiye Distribütörlüğü vermiş olduğunuz firma bizim isteklerimi karşılamakta yetersiz kalmaktadır… Mesajımızda bahsedilen konu ile ilgili olarak gerekenin yapılmasını sizlerden istirham ederiz. Bu bilgilendirme yazısını okuduğunuz ve bizlere zaman ayırdığınız için teşekkür eder, “başarılarınızın takibinde kalabilmeyi dileriz”.
2 Beğeni

Audible’dan almak için Oathbringer’ın fiyatına baktım 66 dolar diyor @yafeshan. :scream: