Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

(Cankut Değerli) #792

İnstagram’da falan da çıkıp ses vermiyorlar, herhangi bir açıklama yok yani. En son baktığımda öyleydi en azından.
Ben çıktığında almasam bile en azından fiyatına falan bakacağım, zaten ingilizcesini okumaya iyiden iyiye niyetlendim. Gönül düzgün bir türkçeyle çıkacağını umuyor her şeye rağmen, ama sanmıyorum. Bakalım…

(orhan capas) #793

cankut, ingilizce sesli versiyonu cidden cok iyi. siddetle tavsiye ederim

(Cankut Değerli) #794

Bende pdfi var ondan okuyacağım, aslında dolar bu kadar yüksek olmasa Graphic Audio’dan alırdım. Ama evet Audible versiyonunu görmüştüm, 55 saat yazıyordu. :open_mouth:

(∆) #795

resim

Tabela olmasa un fabrikası diyeceğim bir mekan

KYK yurdu olacakken tabela farkıyla yayınevi şeysi olmuş.
İsterse merdiven altı olsun, isterse saray…
Oathbringer gelmeyecek neye yarar

(Hiçliğin bekçisi…) #797

Tam havuç yiyordum. Az daha boğulacaktım.:rofl:

(Enver Arman ★) #798

Gözünü sevdiğim Ankara. Zaten iş yerleri hep uzak olur şehir içine. Memur değilseniz hep fabrika gibidir çalıştığınız yerler. Mesela Gölbaşı :sweat_smile:

Tatil falan çıksın da evime gideyim.

(Yavuz Selim Güngör) #799

Forum bi bak abi:
Aşağıya bişeyler karaladım. Taslak şuan. Bunu B.S.’ nin yayın yönetmeni fln göndersek işe yarar mı acaba. Tabi daha çok iş var. İngıliççe pek yok bende. Ama bakıcam uğraşırım bu ara işlerim fırsat bulursam inş.

Sayın ;
Öncelikle Brandon sanderson gibi bir dâhiyi bizlerle buluşturduğunuz için teşekkürü borç bilirim. Ben bu mesajı sizlere türkiyeden yazıyorum.Adım Yavuz Selim. Mesajımın konusu Brandon Sanderson ‘un yazdığı kitapların türkiyedeki distribitörlüğünü alan firma hakkındadır. Bu firmanın ismi Akılçelen Yayın Evi olarak geçmektedir. Biz B.S. okurları olarak Söz konusu firmandan Muzdarip durumdayız. Ve bu sıkıntıların sizlerle paylaşılması ile çözüme kavuşulabileceği kanaatindeyiz. Sorunlar Başlıca şu şekilde sıralanmaktadır.

• ‘Akılçelen Yayın Evi’ İç Sıkıntıları nedeniyle Çevirmen bulma ve kitapların çevrilmesi konusunda çuvallamıştır. The Stormlight Archive- Oathbringer kitabının çevirisinin şu (_) tarihte yapılacağını söylemiş ve herhangi bir sonuç çıkartamıştır.(belge)
  • Kitabın pahasının yüksek olacağını bahane ederek B.S. severlerin isteklerini hiçe saymış Kitabın ikiye bölünmemesi halinde satılmayacağını belirtmiş ve kitabı bölmeye karar verdiğini açıklamıştır.(belgeler). Bu durumun doğru olmadığı B.S. okurlarınca oylamalar yapılarak ve geri dönüşlerce görülmüştür(belge).
  • Yine kitap pahasının yüksek olacağını bahane göstererek Bizim gibi Koleksiyon yapan kişilerin isteklerini ve görüşlerini hiçe saymış ve uzun vadede yıpranmaya müsait (Düşük kalite hamur kullanılan) kitaplar basmayı taahhüt etmiştir.
    Bu sebepler ve bunların sonuçları bizleri çok üzmüş; bu kitapları alma ve okuma isteklerimizi kırmıştır. Yukarıda gösterilen Okur görüşleri ve küçük çapta da olsa yapılan anket sonuçları yaşadığımız sıkıntıları dile getirmektedir. B.S. okurları olarak bu kitapları (Yazım dilinin ayrıntılı ve geniş olması sebebiyle) Türkçe okumak istiyoruz. Fakat ne yazık ki Türkiye Distribütörlüğü vermiş olduğunuz firma bizim isteklerimi karşılamakta yetersiz kalmaktadır… Mesajımızda bahsedilen konu ile ilgili olarak gerekenin yapılmasını sizlerden istirham ederiz. Bu bilgilendirme yazısını okuduğunuz ve bizlere zaman ayırdığınız için teşekkür eder, “başarılarınızın takibinde kalabilmeyi dileriz”.

(Cankut Değerli) #800

Audible’dan almak için Oathbringer’ın fiyatına baktım 66 dolar diyor @yafeshan. :scream:

(Metal Storm) #801

Daha cikmadımı ya… neyse şubat ayına çok fazla kalmadı göz açıp kapayıncaya kadar geçer…

(orhan capas) #802

İlk defa audible uyeliginde ilk kitap bedava. Fiyati kac olursa olsun. Ay sonunda para kesmeden uyeligi iptal edebiliyosun. Kitap sana kaliyor. Uyelik devam ederse her ay 1 kredi veriyor. Fiyati kac olursa olsun her kitap 1 kredi. Normal parayla da alabilirsin ekstra.
Bu bilginin yeri degil ama 66 dolar diyip milleti korkutmayalim diye yaziyorum. Ben bir kac sene once bedava icin uye olmustum hala uyeyim.

(Kemal) #804

İlla diyorlarki; kitap çıkınca forumdaki senin benim gibi kızgın okurlarla anlaş, 40-50 kişi 1 kitap al ki bu umursamazlar kazanamasın, git güzelce muhtelif bir yerde kaliteli fotokopisini çektir, kendi tasarladığın ilk iki kitaba uyacak kapakla güzelce tek parça haline getir, ciltle, kütüphaneye ekle…
Sen hiç okuru önemseme, kitabı geciktir, öneri ve istekleri umursamazlıktan gel…
Bu tarz şeyler elbette yapılmamalı, fakat kızgın bir okurun neler yapabileceğini kim bilebilir? :slight_smile:
Bu kitabı bu kadar geciktirirken ve bir tarih bile vermede bu kadar tutarsız olabilirken, bu minvalde reaksiyonlar alabileceğiniz hiç aklınıza gelmedi mi?
Siz akılçelensiniz de 2 yıldır beklettiğiniz bu okur kitlesi akıl çelemez mi?
Her neyse tabi ki bunlar birer şaka… :slight_smile:
Ama belki bu işin sonunda gülecek taraf siz değil, biz bekletilen okurlar oluruz:)

(Cankut Değerli) #805

Valla ben İngilizce olarak okuyorum şu an, yalan yok şimdi gönül ister ki düzgün bir çeviriyle türkçesinden okuyup adamakıllı tartışalım. Eh, Akılçelen sağolsun, böyle bir fırsatımız olmadı.

(Erdem ) #806

Yaklaşık 10 dakika önce parlayan sözleri bitirdim ve kafamdan dumanlar çıkıyor :rofl: Tam meraktan ve mutluluktan çıldırmışken aklıma 3. Kitabın çıkmadığı ( ve bu gidişle çıkmayacağı) geldi. Teşekkürler akılçelen, beni kendime ve bu dünyaya geri getirdiğin için :sleepy:

Kesinlikle bilinçli okurlar böyle şeyler yapmamalı. Ben varım!

Mart’ı yarıladık hala haber yok mu Oathbringer’dan ya?

(Erdem ) #809

Umudu keseli çok oldu artık düşünmemeye çalışıyorum. Hele okuyanların mükemmel bir kitaptı demelerine kulaklarımı, gözlerimi kapatıyorum resmen :face_with_symbols_over_mouth::rage:

(Kingebu) #810

Önce parlayan sözler çıkacak hesapta, ondan bile ses yok.Matbaada mürekkep bitti herhal.

Bu yayınevi yüzünden 2-3 yıl planlanmış çıkacak serilerden soğudum. Neyse bana ders verdiler, bir şey öğrettiler, bakıyorum tüm seri yayınlanmış mı? kitaplar satışta mı? Değilse kim basarsa bassın benden uzak olsun.

(Burak Kuşcu) #812

Şimdi öyle de yapamayız. Fırtınaışığı arşivi gibi bir serinin tamamlanması minimum 12-13 sene alır. 10 kitaptan bahsediyoruz. Yani bazı seriler var ki yazar yayınevi vs ne kadar hızlı olsa da tamamlanmadan başlamamız gerekebiliyor.