Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

(Kingebu) #109

Oarthbringer’ın çevirisi ne durumda bilgi verebilir misiniz ? Ayrıca diğer cosmere kitaplarının çıkış tarihleri hakkında güncel bir bilgi mevcut mu ? Birazcık sabırsızlanıyorum da.

@AkilcelenKitaplar

Selamlar Akılçelen Hanım

Edge Dancer’ı çevirmeyi düşünüyor musunuz?

Beyaz Kum 2 hakkında bir gelişme var mı?

Warbreaker ve Arcanum Unbounded’i bu sene içinde beklemeli miyiz?

Cosmer haritası tarzında, tüm Evren’i ve yıldız haritasını gösteren bir poster düşünür müsünüz?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

İyi forumlar
[/quote]

Selamlar Akılçelen Hanım

Edge Dancer’ı çevirmeyi düşünüyor musunuz?

Beyaz Kum 2 hakkında bir gelişme var mı?

Warbreaker ve Arcanum Unbounded’i bu sene içinde beklemeli miyiz?

Cosmer haritası tarzında, tüm Evren’i ve yıldız haritasını gösteren bir poster düşünür müsünüz?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

İyi forumlar

(Talha Zengi̇n) #112

Selamlar,

Oathbringer da son durumlar nasıl acaba? :hugs:
Bilgi verebilir misiniz? Heyecanla bekliyoruz.

Teşekkürler.

(Yusuf Ekici) #113

Merhaba,
Warbreaker’ın yayın programınızda olduğunu daha önce söylemiştiniz. Çince baskısının kapağını kullanmak gibi bir düşünceniz olur mu acaba? İki hafta falan önce yayınlanmıştı bu kapak, daha sonra yazar da Twitter hesabından paylaştı:

Bence kitabın içeriği açısından harika bir çalışma olmuş, tek eksiği sayılabilecek şeyi de yorumlarda bir grafik tasarımcı belirtmiş.
Bahsi geçen yorum:

Özet

warbreaker

Yine de bu kapağı umarım değerlendirirsiniz, kolay gelsin.

(Eren Diakotra) #114

Umutlanma derim pek :frowning:

(Eren Diakotra) #115

Ten millennium was past, and oathbringer never came.

@AkilcelenKitaplar

Sevgili Akılçelen hanım

10 gün önceki mesajıma cevap alamamanın hüznü ile meşgul olduğunuzu ve bizi unutmadığınızı varsayıyorum.

George.R.R Martin’in Ateş ve Kan kitabının yayın haklarını alma ihtimaliniz var mıdır?

Teşekkürler ve hala buradaysanız iyi forumlar.

(Yakup Alioğlu) #117

Ritmatist çevirisi zaten türkçede mevcut.

Ben görememişim o zaman.

Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Soruyu düzenliyorum.

İyi forumlar.

(Mehmet Turan) #119

Warbraker ön siparişe çıktı. Arcanum unbounded kitabınında çıkacağını söylediniz. Oathbringer da çevriliyor. Peki Whitesand 2 için herhangi bir haber varmı? Herhangi bir yerde rastlayamadım.

(Cankut Değerli) #120

Selamlar.
Savaşkıran’ın ön siparişe çıkmış olması beni çok sevindirdi ama kafama bir şey takıldı. Kitabın orijinali yaklaık 900 sayfa bildiğim kadarıyla. Biliyorum, bizim baskının boyutu 16X24 ama 580 sayfa nedense az gözüktü gözüme, daha fazla olması gerekmiyor mu?

(Meltem) #121

Merhaba, malesef Ateş ve Kan kitabı için bir anlaşma yapmadık. Başka bir yayıncı tarafından alındı mı bilemiyorum fakat bizden çıkmayacak.

(Meltem) #122

Merhaba, şimdilik yok. Yayın programımızda bahsettiğiniz kitaplar mevcut.

(Rocket quuen) #123

Sen yazınca benimde alıma takıldı. Goodreads ten baktım yurtdışında ki 688 sayfa .

(Meltem) #124

Merhaba,Kitap boyutu, yazı puntosu gibi farklılıklardan dolayı sayfa sayısı değişkenlik gösteriyor. Farklı bir sebep yok orijinali de 652 sayfa zaten.

(Meltem) #125

Merhaba, hayır kapak tasarımlarını kendimiz yapıyoruz. Genel olarak belirlediğimiz Brandon Sanderson kapakları ile uyum halinde devam etmeye çalışıyoruz. Zaten hazırlandı baskıya gitti bile :slight_smile:

(Meltem) #126

Yeni bir gelişme yok, Warbreaker geliyor, Oathbringer çalışması devam ediyor :slight_smile:

(Rocket quuen) #127

İnanayımı ? :smiling_imp::smiling_imp:

(Hakan) #128

Merhaba Akılçelen hanım ve konuyu okuyan arkadaşlar
Benim bir sorum olacaktı
Warbreaker herhangi bir seriye bağlı mı yoksa direkt burdan okusam bir şey kaybeder miyim?

(M. Ihsan Tatari) #129

Yazarın bütün kitapları Kozmer adını verdiği bir evrende birbirine bağlı. Ama çok az hissedilen, satır aralarına gizli bir bağlantı bu. Warbreaker’ı ya da Elantris’i vs okumak için yazarın diğer kitaplarını okumuş olmanıza gerek yok.