Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

Selamlar,

Oathbringer da son durumlar nasıl acaba? :hugs:
Bilgi verebilir misiniz? Heyecanla bekliyoruz.

Teşekkürler.

Merhaba,
Warbreaker’ın yayın programınızda olduğunu daha önce söylemiştiniz. Çince baskısının kapağını kullanmak gibi bir düşünceniz olur mu acaba? İki hafta falan önce yayınlanmıştı bu kapak, daha sonra yazar da Twitter hesabından paylaştı:

Bence kitabın içeriği açısından harika bir çalışma olmuş, tek eksiği sayılabilecek şeyi de yorumlarda bir grafik tasarımcı belirtmiş.
Bahsi geçen yorum:

Özet

warbreaker

Yine de bu kapağı umarım değerlendirirsiniz, kolay gelsin.

5 Beğeni

Umutlanma derim pek :frowning:

Ten millennium was past, and oathbringer never came.

1 Beğeni

@AkilcelenKitaplar

Sevgili Akılçelen hanım

10 gün önceki mesajıma cevap alamamanın hüznü ile meşgul olduğunuzu ve bizi unutmadığınızı varsayıyorum.

George.R.R Martin’in Ateş ve Kan kitabının yayın haklarını alma ihtimaliniz var mıdır?

Teşekkürler ve hala buradaysanız iyi forumlar.

Ritmatist çevirisi zaten türkçede mevcut.

Ben görememişim o zaman.

Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Soruyu düzenliyorum.

İyi forumlar.

Warbraker ön siparişe çıktı. Arcanum unbounded kitabınında çıkacağını söylediniz. Oathbringer da çevriliyor. Peki Whitesand 2 için herhangi bir haber varmı? Herhangi bir yerde rastlayamadım.

Selamlar.
Savaşkıran’ın ön siparişe çıkmış olması beni çok sevindirdi ama kafama bir şey takıldı. Kitabın orijinali yaklaık 900 sayfa bildiğim kadarıyla. Biliyorum, bizim baskının boyutu 16X24 ama 580 sayfa nedense az gözüktü gözüme, daha fazla olması gerekmiyor mu?

Merhaba, malesef Ateş ve Kan kitabı için bir anlaşma yapmadık. Başka bir yayıncı tarafından alındı mı bilemiyorum fakat bizden çıkmayacak.

Merhaba, şimdilik yok. Yayın programımızda bahsettiğiniz kitaplar mevcut.

Sen yazınca benimde alıma takıldı. Goodreads ten baktım yurtdışında ki 688 sayfa .

Merhaba,Kitap boyutu, yazı puntosu gibi farklılıklardan dolayı sayfa sayısı değişkenlik gösteriyor. Farklı bir sebep yok orijinali de 652 sayfa zaten.

1 Beğeni

Merhaba, hayır kapak tasarımlarını kendimiz yapıyoruz. Genel olarak belirlediğimiz Brandon Sanderson kapakları ile uyum halinde devam etmeye çalışıyoruz. Zaten hazırlandı baskıya gitti bile :slight_smile:

1 Beğeni

Yeni bir gelişme yok, Warbreaker geliyor, Oathbringer çalışması devam ediyor :slight_smile:

İnanayımı ? :smiling_imp::smiling_imp:

1 Beğeni

Merhaba Akılçelen hanım ve konuyu okuyan arkadaşlar
Benim bir sorum olacaktı
Warbreaker herhangi bir seriye bağlı mı yoksa direkt burdan okusam bir şey kaybeder miyim?

Yazarın bütün kitapları Kozmer adını verdiği bir evrende birbirine bağlı. Ama çok az hissedilen, satır aralarına gizli bir bağlantı bu. Warbreaker’ı ya da Elantris’i vs okumak için yazarın diğer kitaplarını okumuş olmanıza gerek yok.

Hadi ya … ilk kitap Robin Hobb’un kitabının kapağı mıymış orjinalinde… Şaşırttın beni.

Orijinali değil o kapak yalnız. Ispanyol baskı sanırım resimdeki. Görsel, Sissoylu için yapılmış bir görsel ama yayıncı başka bir kitabın kapağına kullanmış…