Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

Dediklerinizde haklılık payı var. Ben panik bir insanım. Olumlu bir yorum göremeyince ve kendilerinden cevap gelmeyince iyice karamsarlığa kapıldım. Bekleyip görelim.

1 Beğeni

bir de köklü firmalar sayılırlar sorun çıksa da çözümü olur elbet takmayın kafanıza. ben şimdi kitaplojiden sipariş vererek kumar oynadım kendimce mesela, 4-5 gün sonra beni burada ağlarken görürseniz selam verin :d

Ben büyük firmalardan sipariş verirken bile ağzım yüzüm yamuluyor. Bugüne kadar çok şanslıyım ki hiç sorun yaşamadım. Fakat bu hiç yaşamayacağım anlamına gelmiyor; bir gün elbet piyangonun bana da vuracağına inanıyorum. Sizin alışveriş yaptığınız siteyi hiç duymadım bile ki kendiniz böyle ifade ettiğinize göre akla karayı seçmişsinizdir :grinning:

1 Beğeni

Idefix’te ben de hiç sorun yaşamadım. Çoklu sipariş verdiğimde, bazı ürünlerin temini gecikince elindekileri kargoladıkları bile oluyor. Sonra da kalan ürünler ayrı kargoyla geliyor. Hiç pişman etmedi beni bugüne kadar. Sizin problem de bayram kaynaklıdır, sıkıntı etmeyin :slight_smile:

1 Beğeni

Şimdiye kadar İdefix’ten 5 sipariş verdim. Birinde yanlış adrese yolladığım için iade aldım. Maillere bazen geç dönüyorlar ama içiniz rahat olsun sıkıntı yaşamazsınız.

1 Beğeni

Adamlar o %90 indirimli kitapları bile gönderdi pek sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Olayı bilmeyenler için sitenin algoritmasında bir hata oluyor ve yapı kredi kitapları %90 civarı bir indirime giriyor. İnsanlar 3-4 liraya bir sürü kitap alıyor ve sonunda kitaplar gönderiliyor. Ayrıntılı olarak alttaki başlıkta okuyabilirsiniz.

2 Beğeni

biliyorum ya o zaman ben sepet aşamasındayken fiyatları düzeltmişlerdi, başka başlıkta ondan kitaplojiyi duyunca kalbime hançer saplanıyor gibi oluyor dedim :d ama aşırı şikayet gördüm site hakkında o yüzden korkum var.

2 yıldır İdefix’ten alışveriş yaparım, hiç sorun yaşamadım. Temin edilemeyen kitapların ücret iadesini otomatikman yapıyorlar zaten. Sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. İçiniz rahat olsun

2 Beğeni

Ben %90 indiriminden sonra bir kere daha alışveriş yaptım (yine korka korka) ama hiç pişman kalmadım, kargolama paketleme vs iyiydi. Umarım size de sorunsuz ulaşır.

1 Beğeni

Evet. Yeni kitaplarını bekleyen ve şimdilik okuyacak kitabı olmayanlar cemiyetinden geliyorum. Çok sıkıcı.
Bu arada 2-3 yıldır bkm kitap mobilden alışveriş yapıyorum çok kaliteli bence şimdiye kadar bi sorun yaşamadım. Kargo genelde bedava zaten o da ayrı bi güzellik herkese tavsiye ediyorum.

1 Beğeni

Bugün başıma kendi dikkatsizliğimden kaynaklanan talihsiz bir olay geldi. Alamadığım kitapların temini ve gönderimi sırasında bunaldım…

Amazon indiriminden yararlanmak için 31 Temmuz’da ufak çaplı bir sipariş vermiştim, bayram bittiği için ha geldi ha gelecek modunda kitapları bekliyorum. Kargo durumuna bir bakayım dedim, siparişlerim sayfasında verdiğim siparişe dair hiçbir şey yok. Arkadaşıma sordum neden olabilir diye, dedi sen sipariş vermemişsin. Sahiden de maillerimi kontrol ettiğimde hesabımdan para çekilemediği için alışverişin gerçekleşmediğini öğrendim… Halbuki bu esnada kitapların yollarını gözlüyordum :joy: :joy:

Nitekim fark eder etmez aynı siparişi tekrar verdim ama 1-2 kitapta fiyat değişmiş olduğu için bu kez 11tl fazladan ödedim… Bir kitap parası boşa girmiş oldu yani :sob:

5 Beğeni

İdefix bir haftadır göndermiyor kitapları. Sanırım Çınar Yayınlarından aldığım Sarı Odanın Esrarı yüzünden bekliyor. Ben alırken stokta vardı, ertesi gün kaldırdılar. Bakalım ne kadar beklicem…

Yeri burası mı bilmiyorum ancak alışverişimle ilgili sıkıntı yaşıyorum, bilgisi olan yardımcı olabilirse sevinirim. :neutral_face:

Ben geçen gün Idefix’ten 9 kitaplık bir alışveriş yapmıştım, kitaplardan biri parçalı sevkiyatla mı ne sonradan gönderilecekti o da bugün gönderilmiş. Ancak asıl sorun, aldığım kitaplardan biri iki kitaplık setti (Kutsal Oyunlar - 2 Kitap Takım) ve kutudan yalnızca ilk cilt çıktı. Bunu mesajla kendilerine bildirdim ve bana kitabı kargoyla göndermem gerektiği söylendi. Ben de pandemi dolayısıyla kargoya gitmeyi istemediğimi, zaten benim hatam olmadığını, iade etmek veya değiştirmek istediğim bir kitap olmadığını ve yalnızca ikinci cildi yollamaları gerektiğini söyledim. Israrla yardım edebilmemiz için kitabı geri yollamanız gerek dediler. Bu konuda bir bilgisi olan var mı acaba, mecbur muyum ben onların hatası yüzünden virüs döneminde gidip eksik setin bir kitabını yollamaya?

Evet, kutulu takım halinde olduğundan değişim için elindekini iade etmen gerekli.

Kutulu değil ki, ben Idefix’in bütün kitapları koyduğu kutudan bahsediyordum. :upside_down_face:

Anlıtorum… Eğer idefix’de iki kitap sizin aldığınızdan farklı olarak ayrı ayrı da satılıyor ise gönderebilirler. Yoksa sadece bu şekilde ikili takım halinde satılıyor ise sizin elinizdekini göndermeniz gerekir. Benzer bir durumu arkadaşım Poe’nun iki kitaplık takım olan iletişim baskısında yaşadı. D&R’dan kitapların biri hasarlı geldi, değişim için ikisini birden gönderdi tek tek satılmadıkları için.

Anladım, çok mantıklı gelmedi aslında çünkü kendi hataları, neden ben uğraşmak zorunda kalıyorum… Neyse çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. :slightly_smiling_face:

Eve kargoyu kurye olarak çağırabilirsiniz. Gerekli bilgileri yazarsınız onlar yollar. Dışarı çıkmamış olursunuz.

Artı kurye ücreti vermek zorunda kalırım öyle de ama belki öyle yapabilirim, çok teşekkürler fikir için. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Yok kurye ücreti istemiyorlar. Ben daha önce en az 3 farklı firma çağırmışımdır hiç ekstra bir ücret ödemedim. Siz idefixten hangi firma ile çalışıyorlarsa o firma için kod alın yeter.

1 Beğeni