Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

Ben iade ya da değişim için hemen iletişime geçerdim.

1 Beğeni

Bunun şans işi olduğunun bilincindeyim. Amazon herkese bir günde kargolarken benimkini 3 günde kargolayabildi. Mesela BKM’den çok şikayet gelirken bana jilet gibi kitaplar gelmişti. :laughing: Biraz iç dökmek için yazdım.

@SJack sabaha kadar biraz daha düşüneceğim. Tembelliğim tutup “amann” deyip geçebilirim.

Bu arada Amazon siparişin hepsini mi iade alır yoksa 4 kitaptan 3’ünü verebiliyor muyuz? Bilgisi olan var mı?

1 Beğeni

Kitapyurdu 5 senelik üyeliğim için platin üye yapmış beni kargo avantajlarıyla beraber. Haliyle ben de 80 TL’lik alışveriş yaptım, kargo avantajı dediği şey Jetteslim diye bir firmaymış. Nereden alışveriş yaptım ya keşke PTT ile gelsin deseymişim. 01.07.20 tarihinde sipariş verdim, cumartesi günü kargo firmasının şubesine ulaşmış gözüküyordu ama dağıtım pazartesi 13-15 arası yapılacaktır diye mesaj geldi. Dün yani pazartesi evdeydim ve ne göreyim kargo firmasından 14.26da mesaj geldi 14.24de adresinizde bulunamadığınız için teslimatı yapamadık diye, cama koştum baktım kargo aracı falan görmedim zira arayan da olmadı zile basan da olmadı. Kuryenin numarası vardı aradım meşgule düştü geç de olsa sonradan açtı. Dedim böyle böyle, valla biz geldik zile basıp durduk ama açmadınız dedi, evdeyim ben zile basmadınız camdan da baktım aracınızı göremedim kargom ne olacak dedim, doğrudur biz siz açmayınca pazara gitti herhalde diye düşündük merak etmeyin yarın getiririz kargonuzu dedi ve gülerek dedi bunları. Ama bugün bakıyorum teslimat tarihini yarın yapmışlar ve kargom dağıtıma falan çıkamamış. Nasıl bir kargo firması bu sitelerinde şubelerini bile göremiyorum kitapyurdu kimlerle çalışılıyor?

2 Beğeni

Kitapyurdu jetteslim diye bir gerizekalı kargo șirketiyle siparişi bir buçuk haftadır getiremedi. Kargo takip no ile aratınca da gönderi bulunamadı yazıyor. Arayınca telefonları da açmıyorlar. @serotonin size ulaştı mı kargonuz acaba?

Ben de kitapyurdu ile benzer sorun yaşadım.

Bu arkadaşların jetteslim seçeneğini seçtim. Kitaplar pzt kargolandi, salı günü öğlen Ankara şubeye geldi. Crs akşama kadar hareket olmadı. Çarşamba akşam şubeyi aradım, dediler ki burası yeni kuruldu, size cuma dağıtıma çıkacak. Dedim öyle şey mi olur, maalesef öyle dediler. Cuma oldu gelen giden yok, aradım elli defa açmadılar. İstanbul şubeyi aradım, yeni kuruldu orası filan diye gevelediler.

Cmt günü, pzt öğlen 11-13 arası gelecek diye mesaj geldi. Haliyle bekledim ama pzt o saatlerde gelen giden olmadı. Akşam 19.30da gelebildi nihayet.

Kısacası, pzt kargolanan ürünler, ertesi hafta pzt akşam geldi. Hız konusunda çığır açmışlar resmen. Bir daha asla tercih etmem sanırım.

2 Beğeni

Yanıtınız için teşekkürler. Bu sorunları yaşayan birçok kişi varmış biraz araştırdım. Bilsem ben de tercih etmezdim pişman oldum.

Kargo takip numarasından bakınca gönderi bulunamadı demesi ilginç. Çünkü ben de gözüküyordu kargo hareketleri, zimmetli kişi ve numarası. Evde yoktunuz bahanesinden 2 gün sonra elime ulaştı kargo neyseki. İstanbul’da yerleri Küçükyalıdaymış arayın sorun derim inşallah kaybetmemişlerdir. İlginç bir firma gerçekten. En iyisi bilindiği seçmekmiş.

1 Beğeni

Teşekkürler cevabınız için.Evet gönderi koduyla aratınca bulunamaması ilginç.Hiçbir şekilde nerede olduğunu bilmiyorum.Yarın tekrar ulaşmaya çalışacağım

1 Beğeni

PTT kargo hala çözülemedi sanırım pandemi yoğunluğundan. Kargo İzmir’den bir haftadır gelemedi :unamused:

İzmir dağıtım yerinde ciddi sorun var. Taşeronları çıkardıktan sonra eleman sayısı aşırı yetersiz olduğunu duymuştum. Bir tane kargom tam olarak 2.5 ayda gelmişti. :slightly_smiling_face:

2.5 ay mı :scream: Aman evlerden ırak. İzmirden torbaya eklenerek çıktı görünüyor. Ordan çıktıysa gelir o zaman yakında

İdefix’ten sipariş verme hatasına düşen ellerim kırılsın, buna karar veren beynimi de ayrı seveyim. Uzun zamandır D&R ve İdefix grubundan uzak duruyordum keşke uzak durmaya devam etseymişim.

Temmuzun 29unda tek kitaplık bir sipariş oluşturmuştum. 30unda faturası kesildi ama kargoya verilmedi. Ne zaman kargoya verilir diye mail attım bugüne kadar hala kargoya verilmediği gibi cevap da alamadım. İyi niyetle bu sabah 3 kitaplık yeni bir sipariş daha oluşturdum. Akşama kadar da temin edilemeyip paketlemesi yapılmayınca işkillenip siparişi iptal ettim, para iadesi bekliyorum.

Bende hiç iyi bir izlenim bırakmamışlardı teeee ne zaman önceden. Şimdi de çok fazla bir şey değişmemiş herhalde ki bu sefer faturası kesilen ama kargoya henüz verilmemiş ürünümün iptal edilmesi için mail attım. Bunlar “ama faturası kesildi” deyip elimi kolumu bağlayacakmış gibi bir his içerisindeyim.

Şikayetvar’a millet ne yazmış diye bir göz atayım dedim; kitabı gelsin diye 3 ay bekleyenler… Hala para iadesi yapılmayanlar… Okudukça kötü oldum. Sabrım çok zorlanmadan, çok da vakit geçmeden hemen Tüketici Hakem Heyeti’ne mi başvursam? Benzer süreçlerden geçen var mı?

4 ağustos salı güncellemesi: Tek kitaplık ürünümün bugün kargoya verildiği bildirimi geldi. İptal ettiğim ürünlerim içinse henüz para iadesi yapılmadı. Hala göndermiş olduğum mailler için bir cevap alamadım.

4 ağustos salı güncellemesi 2: İptal ettiğim ürünlerin para iadesi yapıldı.

Bayram öncesi yoğunluk olmuştur büyük ihtimal. 30’unda kargoya verilmemesinin sebebi budur bence. Zaten geri kalan günler de bayram olduğu için kapalıdır. Bugün de bayramın 4. günü olduğu için kapalıdır. Yarın verilir büyük ihtimal. Benim de siparişlerim arife günü verdiğim için kargoya verilmedi henüz. Yani gayet normal bir durum.

Ben de sizin gibi dişimi sıkıp biraz daha bekleyeyim o zaman. Maile cevap gelmeyince, muhatap bulamayınca kötü oluyor. Amazon’un ilgi, alaka ve hızına iyi alışmıştım. :man_shrugging:

1 Beğeni

ben şimdiye kadar idefix ile de d&rdan ile de böyle sorun yaşamadım. sorununuzun sebebinin depo çalışanlarının çalışmaya etmelerinden ancak müşteri hizmetleri ve kargo firmalarının çalışmadığından kaynaklı olduğunu ve biraz abarttığınızı düşünüyorum. bayram dönemindeyiz, kargonun tesliminin haftaya kalması bile normal karşılanmalı bence bu dönemde.

1 Beğeni

Dediklerinizde haklılık payı var. Ben panik bir insanım. Olumlu bir yorum göremeyince ve kendilerinden cevap gelmeyince iyice karamsarlığa kapıldım. Bekleyip görelim.

1 Beğeni

bir de köklü firmalar sayılırlar sorun çıksa da çözümü olur elbet takmayın kafanıza. ben şimdi kitaplojiden sipariş vererek kumar oynadım kendimce mesela, 4-5 gün sonra beni burada ağlarken görürseniz selam verin :d

Ben büyük firmalardan sipariş verirken bile ağzım yüzüm yamuluyor. Bugüne kadar çok şanslıyım ki hiç sorun yaşamadım. Fakat bu hiç yaşamayacağım anlamına gelmiyor; bir gün elbet piyangonun bana da vuracağına inanıyorum. Sizin alışveriş yaptığınız siteyi hiç duymadım bile ki kendiniz böyle ifade ettiğinize göre akla karayı seçmişsinizdir :grinning:

1 Beğeni

Idefix’te ben de hiç sorun yaşamadım. Çoklu sipariş verdiğimde, bazı ürünlerin temini gecikince elindekileri kargoladıkları bile oluyor. Sonra da kalan ürünler ayrı kargoyla geliyor. Hiç pişman etmedi beni bugüne kadar. Sizin problem de bayram kaynaklıdır, sıkıntı etmeyin :slight_smile:

1 Beğeni

Şimdiye kadar İdefix’ten 5 sipariş verdim. Birinde yanlış adrese yolladığım için iade aldım. Maillere bazen geç dönüyorlar ama içiniz rahat olsun sıkıntı yaşamazsınız.

1 Beğeni