Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

(Lecter) #206

Konu ile pek ilgili olmayabilir ama bir sorum var arkadaşlar. Bugün d&r dan kargom gelecekti ama ben evde yoktum. Akşam kargomu takip numarasından kontrol ettiğimde kargomun teslim edildiği gösteriliyordu. Buna benzer bir durumla karşılaşanınız var mı önceden?

Kitap Fırsat/Kampanya Alanı
(Hiçliğin bekçisi…) #207

Karşı komşuya, alt komşuya, üst komşuya sorun. Yapıyorlar öyle maalesef…

(Mustafa Erdem) #208

Allah bilir kime bıraktılar. Geçen hafta kargomun durumunu internette takip ediyordum mesai bitiminde teslim edilemedi yazdılar. Bir saat sonra sitenin güvenliği getirdi, öğlen bırakmışlar bana sormadan.

(Lecter) #209

İşin garibi binaya yeni taşındım, kimseyi tanımıyorum. Kim benim adıma kargoyu kabul edebilir ki çok enteresan?

(Lecter) #210

Saat geç olduğu için firmaları arayamıyorum da, kargonun belirsizliği çok sinir bozucu bir durum…

(emre) #211

Büyük olasılıkla kargonuz kimseye teslim edilmedi yarın gelir size. Yurtiçi kargo hep teslim etmiş gibi yazıyor merkezle papaz olmamak için. İşlerini yapmış gibi gösteriyorlar. Umarım öyledir.

(Ufuk) #212

Bu durumu bende yaşadım yurtiçiyle aradığımda yarın dağıtıma çıkacak siz oraya bakmayın dediler :slight_smile: Muhtemelen teslim edilmedi yarın dağıtılır size. Sisteme ne girdiklerine bakmayın. Çağ bilgisayar çağı olsada biz hala o çağda değiliz ne yazık ki.

(Lecter) #213

Umarım dediğiniz gibidir arkadaşlar, eğer gerçekten kargomu başkasına teslim ettiler ise öfkemi üzerilerine kusacağım :grin:

Aslında kargolara kapıdan ödeme (müşteri ödeyecek) zorunluluğu getirilse, bakın bakalım paşalar gibi nasıl getiriyorlar.

(Hiçliğin bekçisi…) #215

Vallahi ben de yeni taşındığımda böyle bir şey yaşadım. Kapı kapı dolaştım sonunda buldum. Yurtiçi kargo ile bin kez kavga ettim. Şubeden almaya başladım bir ara sırf bu sebeple.

( tansel) #216

D&R kargo firmalarıyla çalışmayı bırakıp hepsiexpress’le göndermeye başlamamış mıydı ya? Hepsiexpress gözüküyorsa teslimat şekliniz birine bırakmış olabilirler, birkaç sefer evde bulunamadığımda o sorunu yaşamıştım kendileriyle, genelde arayıp söylüyorlar evde bulamadık nereye bırakalım diye, şubeleri de olmadığını için illaki birine bırakıp kurtulmak istiyor adamlar ertesi gün tekrar gelmemek için. Ulaşamadılar ya da ulaşmadılarsa komşu olur, apartmanınızın alt katında dükkan falan varsa orası olur, bir yerlerden çıkabilir kargo. Sırf bu yüzden D&R kullanamıyorum artık ne kadar iyi kampanyalar olursa olsun.

(Emre ) #217

Siz niye dolaşıyorsunuz ki kargoyu alan getirsin madem, almasını biliyorsa.

(Hiçliğin bekçisi…) #218

O da oldu merak etmeyin. Öncesinde kargonun geleceğini iş yoğunluğundan unuttum hatta öyle oldu ki bir şey aldığımı bile unuttum. Sonra bir akşam kapı çaldı. Kargo açılmış, kurcalanmış sayfalar hatta bazısının kenarı katlanmış okunmuş gibi. Demek ki beğenmediler pek :sweat_smile: sonra getirip verme kararı almışlar. Böyle bir şey yaşayınca insan kapı kapı dolaşıyor. Ben mesela bana ait olmayan ya da görüşmediğim bir insanın kargosunu almam. Alıyorsam da mutlaka o kişiyle muhabbetim vardır ki kendisini ararım hemen söylerim. O kadar çok şey yaşadım ki kargolarla alakalı ben bezdim.

Düzenleme: Hatta bir keresinde sırf bu sebepten uyuz olup camda bekliyordum. Kargo aracı geldi. Adam indi araçtan. Apartmanın girişine yöneldi. Diyafondan merdiveni çıkmasıni dinledim ve otomatiğe bastım. Bekledim bekledim gelmedi. Sonra aşağı indim. Allah allah nereye gitti ki acaba bana gelmedi mi dedim. Tam döndüm arkamı dış kapıda bi kağıt… Geldik bulamadık. Ondan sonra olanları tahmin edersiniz az çok.

(galeme) #219

Ufak bir şehirde yaşamanın avantajı sanırım Yurtiçi kargoyu çok başarılı buluyorum. Eskiden, çalıştığım ofisin adresini verirdim. Ofiste olmadığım zaman gelince telefon edip neredesiniz oraya getirelim veya şu tarafa gidiyoruz yolun üstündeyseniz bırakalım falan derlerdi. Şimdi ev adresi yazdığım için gidip şubeden alıyorum. Yürüyüş oluyor hem 10 dakika da olsa.

Evet, paralel bir evren gibi gözüküyor ama böyle bir Yurtiçi şubesi de var.

(Ufuk) #220

Kargo çalışanı mısınız yoksa :joy:

(Emre ) #221

Mahkemeye verseydiniz hem alanı hem kargo şirketini iyi olurdu.

(Hiçliğin bekçisi…) #222

Bir o eksikti :rofl: Bence hayatıma daha fazla koyu renk gerekmiyor. :blush:

(Lecter) #223

Uff, ne büyük facia. Klavye erkekliği olarak algılamayın ama böyle bir şey yaşarsam sanırım olaya karışan herkesin belası olurdum. Maalesef kitap konusunda gereğinden fazla hassasım.

(Hiçliğin bekçisi…) #224

Sizden önemli degil sonuçta. Meraklı bir toplumuz. Savurgan bir toplumuz. Olur öyle. Yılların verdiği kargo mücadelesi sonucu bu tarz bir bakış açısına sahip oldum. Gerçekten sizin canınızdan, ruhunuzdan önemli değil. ^^

(Lecter) #225

Hakkımın peşinde koşmazsam ruhum rahat etmez gibi geliyor ama bazı açılardan haksız olduğunuzu da söyleyemem :blush: