Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

Bu durumu bende yaşadım yurtiçiyle aradığımda yarın dağıtıma çıkacak siz oraya bakmayın dediler :slight_smile: Muhtemelen teslim edilmedi yarın dağıtılır size. Sisteme ne girdiklerine bakmayın. Çağ bilgisayar çağı olsada biz hala o çağda değiliz ne yazık ki.

4 Beğeni

Umarım dediğiniz gibidir arkadaşlar, eğer gerçekten kargomu başkasına teslim ettiler ise öfkemi üzerilerine kusacağım :grin:

Aslında kargolara kapıdan ödeme (müşteri ödeyecek) zorunluluğu getirilse, bakın bakalım paşalar gibi nasıl getiriyorlar.

3 Beğeni

Vallahi ben de yeni taşındığımda böyle bir şey yaşadım. Kapı kapı dolaştım sonunda buldum. Yurtiçi kargo ile bin kez kavga ettim. Şubeden almaya başladım bir ara sırf bu sebeple.

2 Beğeni

D&R kargo firmalarıyla çalışmayı bırakıp hepsiexpress’le göndermeye başlamamış mıydı ya? Hepsiexpress gözüküyorsa teslimat şekliniz birine bırakmış olabilirler, birkaç sefer evde bulunamadığımda o sorunu yaşamıştım kendileriyle, genelde arayıp söylüyorlar evde bulamadık nereye bırakalım diye, şubeleri de olmadığını için illaki birine bırakıp kurtulmak istiyor adamlar ertesi gün tekrar gelmemek için. Ulaşamadılar ya da ulaşmadılarsa komşu olur, apartmanınızın alt katında dükkan falan varsa orası olur, bir yerlerden çıkabilir kargo. Sırf bu yüzden D&R kullanamıyorum artık ne kadar iyi kampanyalar olursa olsun.

Siz niye dolaşıyorsunuz ki kargoyu alan getirsin madem, almasını biliyorsa.

O da oldu merak etmeyin. Öncesinde kargonun geleceğini iş yoğunluğundan unuttum hatta öyle oldu ki bir şey aldığımı bile unuttum. Sonra bir akşam kapı çaldı. Kargo açılmış, kurcalanmış sayfalar hatta bazısının kenarı katlanmış okunmuş gibi. Demek ki beğenmediler pek :sweat_smile: sonra getirip verme kararı almışlar. Böyle bir şey yaşayınca insan kapı kapı dolaşıyor. Ben mesela bana ait olmayan ya da görüşmediğim bir insanın kargosunu almam. Alıyorsam da mutlaka o kişiyle muhabbetim vardır ki kendisini ararım hemen söylerim. O kadar çok şey yaşadım ki kargolarla alakalı ben bezdim.

Düzenleme: Hatta bir keresinde sırf bu sebepten uyuz olup camda bekliyordum. Kargo aracı geldi. Adam indi araçtan. Apartmanın girişine yöneldi. Diyafondan merdiveni çıkmasıni dinledim ve otomatiğe bastım. Bekledim bekledim gelmedi. Sonra aşağı indim. Allah allah nereye gitti ki acaba bana gelmedi mi dedim. Tam döndüm arkamı dış kapıda bi kağıt… Geldik bulamadık. Ondan sonra olanları tahmin edersiniz az çok.

2 Beğeni

Ufak bir şehirde yaşamanın avantajı sanırım Yurtiçi kargoyu çok başarılı buluyorum. Eskiden, çalıştığım ofisin adresini verirdim. Ofiste olmadığım zaman gelince telefon edip neredesiniz oraya getirelim veya şu tarafa gidiyoruz yolun üstündeyseniz bırakalım falan derlerdi. Şimdi ev adresi yazdığım için gidip şubeden alıyorum. Yürüyüş oluyor hem 10 dakika da olsa.

Evet, paralel bir evren gibi gözüküyor ama böyle bir Yurtiçi şubesi de var.

4 Beğeni

Kargo çalışanı mısınız yoksa :joy:

2 Beğeni

Mahkemeye verseydiniz hem alanı hem kargo şirketini iyi olurdu.

Bir o eksikti :rofl: Bence hayatıma daha fazla koyu renk gerekmiyor. :blush:

2 Beğeni

Uff, ne büyük facia. Klavye erkekliği olarak algılamayın ama böyle bir şey yaşarsam sanırım olaya karışan herkesin belası olurdum. Maalesef kitap konusunda gereğinden fazla hassasım.

Sizden önemli degil sonuçta. Meraklı bir toplumuz. Savurgan bir toplumuz. Olur öyle. Yılların verdiği kargo mücadelesi sonucu bu tarz bir bakış açısına sahip oldum. Gerçekten sizin canınızdan, ruhunuzdan önemli değil. ^^

Hakkımın peşinde koşmazsam ruhum rahat etmez gibi geliyor ama bazı açılardan haksız olduğunuzu da söyleyemem :blush:

1 Beğeni

Aras hariç her kargodan çok çektim ben de. Bir seferinde Agape’nin yaşadığının bir benzeri bana oldu. MNG Kargo geldik, bulamadık diye kâğıt bırakmış apartman kapısına. Hâlbuki evden çalıştığım için bütün gün evdeydim ve zili duymamama imkân yok. Aradım kargo şirketini, “Gelip alacaksınız, bir daha çıkamayız,” dediler. Bir de üstüne dayılandılar. Öyle mi dedim, merkeze gayet kibar ama ağdalı bir şikâyet e-postası yazdım. Üstüne kargoyu gönderen kişiye de efendi efendi durumu anlattım, o da şikayet etti. Kargocu ertesi gün paşa paşa getirdi paketimi. Adamcağıza ne dedilerse artık korkusu yüzünden okunuyordu. Üzüldüm ama kendi kaşındı. O gün bugündür ne zaman bana kargo getirse elden teslim ediyor ama surat bir karış :smiley:

Bir seferinde de Yurtiçi Kargo’yla yaşadım. İstanbul’dan İzmir’e bir günde (1) gelen kargo bizim evin üç sokak aşağısındaki şubeden 4 günde bize gelemedi. Arıyorum, açmıyorlar. İnterntette dağıtımda görünüyor. Sonunda dayanamadım, gene merkeze ağdalı bir e-posta yazdım. Ertesi gün kargom bir paket çikolata ve özür mektubu eşliğinde geldi :smile:

Yani hakkınızı aramaktan kaçınmayın. Ama hakkımı arayacağım diye çirkefleşmeyin tabii, efendilik sizde kalsın. Ödülü çikolata oluyor.

12 Beğeni

Bende buna benzer bir olay yaşadım MNG kargoyla. Çalışma saatlerine bitmesine az kaldı diye ürünü vermeyip kapıya kağıt bırakıp gitmişlerdi. Daha sonra aradığımızda bulamadıklarını filan söylediler. Olaylar tek bununla da sınırlı değil. Yarın getireceğiz demelerine rağmen getirmediler.

MNG kargoya güvenmeyiniz arkadaşlar.

Abi ne çekmişsiniz be :joy: Bende zorluk çekmeyen nadir insanlardanım herhalde. Hatay’da yaşamanın faydaları bu olsa gerek. Bi aralar Aras Kargo çalışanıyla samimiyetimiz bile olmuştu. Adam kargom Hataya ulaştığı gün evime getiriyordu. Kapının önüne gelip korna çalıyordu " Fatih kardeşim kargonu buraya bıraktım " diyip gidiyordu eleman :joy:

1 Beğeni

Benim de kitapyurdu bir günlük platin üyeliği zamanında başıma gelmişti bir olay MNG kargoyla, evde olmama rağmen teslim edilemedi dendiği için gidip şubeden teslim aldım kitabı. Bir sonraki hafta başka bir kargonun da dağıtıma çıktığını görünce camda bekledim bu sefer, kargodan geldiler gelmesine ama karşı sokağa girdiler geri dönerlerken de camdan bağırdım artık benim kargom vardı elinizdeki o olabilir mi acaba diye :grinning: ki gerçekten de oydu, sorun şu ki ben hep aynı adresi veririm yurtdışı siparişlerinde bile, nasıl aynı hatayı iki kere yapabiliyorlar anlamadım doğrusu :grinning:

1 Beğeni

Camda kargo beklemen :rofl: inan seni çok iyi anlıyorum.

Ben şubeden alıyorum yurtiçi kargo’yu. Hiç sorun yaşamadım. Çok hızlı oluyor ve saati falan belli olduğundan rahatça akşam eve gelirken alıp geçiyorum.

Kargoyu şubeden almayı tavsiye ederim hepinize. Benim okuluma Aras, Mng, Yurtiçi yakın olduğu için hep şubeden alırım. Kafam rahat eder. Diğer türlü anneme evde beklemesini söylüyorum, yazık kadıncağız dertlere biniyor, kulaklık takamıyor, merkete falan gidemiyor.

1 Beğeni