Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

Kesinlikle totem başka açıklaması olamaz :slight_smile:

1 Beğeni

D&R ve İdefix’in bu şekilde parçalı göndermesi benim hoşuma gidiyor. Zaten fazla acelem de yok bu nedenle gecikmeyi dert etmiyorum şu an. İndirimlerden dolayı zaten yoğun bir dönem geçirdiler, doğaldır.

Fakat Kitapyurdu’nun böyle bir özelliği yok, o kötü. KPSS’ye hazırlanırken sipariş verdiği 13 test kitabının 12 tanesini sırf bir tanesi temin edilemiyor diye 4-5 gün bekletmişlerdi. Sonra da iptal etmişlerdi. O dönem için bu gecikme güzel olmamıştı pek. Paketleme konusunda ise Kitapyurdu daha iyi sanırım.

4 Beğeni

Parça parça göndermeleri benim için de sorun olmazdı ama iki siparişdir az kitap olanlar bükülmüş geliyor.
Kitap fazla olunca pek bükülemiyor ama 6 kitap da dikkatli bakınca yamulduğu belliydi az hasar olsun diye tek göndermelerini tercih ederdim.

1 Beğeni

Aslında öyle bir seçenek sunsalar fena olmazdı. :thinking: Bütün kitaplar temin edilince tek parça olarak gönderin gibisinden.

kitapseç’de o özellik var. Depo otomasyonunu açıp ordan hangisi tedarik edilmiş hangisi bekleniyor görebiliyosun. İstersen temin edilenleri gönder, gerisi sonra gelsin yada geri kalanı iptal et para iadesi yap gibi seçenekleri var.Güzel olmuş sistem son alışverişimde gördümç

3 Beğeni

D&R Şahane Cuma’dan 9 kitap aldım. Salı günü hepsi elimdeydi. Ben de bu kadar hızlı ve kusursuz kargo beklemiyordum ama bu da benim şansım oldu sanırım.

3 Beğeni

Idefix’in, İthaki %50 indirim kampanyasından aldığım kitaplar dün geldi ve Yaban Diyarlarda Yabancı kitabı 2.kez eli yüzü çizik içinde geldi. İlkini sırf bu yüzden iade ettim. İkinci kez aynı şekilde gelmesi canımı sıktı.

Benim de Orsinya öyküleri paramparça geldi. Cuma günü değişim için gönderdim. Cumartesi ellerine ulaştı hala yenisini göndermediler. Her gün telefonla konuşuyorum durumunuzu acil olarak güncelledik en kısa zamanda kargoya verilecektir diyorlar ama bir haftadır gelen giden yok. Keşke iade edip yenisini sipariş etseymişim. :frowning:

Benim idefix 5 kitap 15 lira kampanyası ile 2 ayrı kitap ekleyip almıştım. 3 kitap paketlenmiş. Sadece 1 kitap 3 liralık.

1 Beğeni

Aynı kitap idefix’ten benim de ön kısmında çiziklerle geldi. Mat selefon kaplı kitap kapaklarını bu yüzden sevmiyorum çizikler çok belli oluyor, hele ki siyah olunca.

2 Beğeni

İki haftadır idefix aldığım kitapları göndermiyor, üç kere arayıp adres güncellettirdim.

1 Beğeni

İdefixte 11 gün önce verdiğim siparişte 4 kitap temin edilmesine rağmen 1i stokta olmadığı için(ben alırkan stoktaydı) günlerdir bekliyor.
Sizce o kitabı iptal mi edeyim bekleyeyim mi?
Kitap gece yarısını dört geçe

1 Beğeni

Benimde orsinya öyküleri sayfalari matbaada kesilmemiş sekilde hatalı geldi mecbur kendim kestim.

1 Beğeni

9 kitaplık siparişin iki parçası daha gelmiş bugün. Pakedi açarken görseniz içinden bomba çıkacak gibi açtım ama kondisyon diğerlerine göre baya düzgündü bu sefer şaşkınım hala. :dizzy_face: Tabii son kitap için hala korkuyorum.

3 Beğeni

Konu ile pek ilgili olmayabilir ama bir sorum var arkadaşlar. Bugün d&r dan kargom gelecekti ama ben evde yoktum. Akşam kargomu takip numarasından kontrol ettiğimde kargomun teslim edildiği gösteriliyordu. Buna benzer bir durumla karşılaşanınız var mı önceden?

Karşı komşuya, alt komşuya, üst komşuya sorun. Yapıyorlar öyle maalesef…

1 Beğeni

Allah bilir kime bıraktılar. Geçen hafta kargomun durumunu internette takip ediyordum mesai bitiminde teslim edilemedi yazdılar. Bir saat sonra sitenin güvenliği getirdi, öğlen bırakmışlar bana sormadan.

1 Beğeni

İşin garibi binaya yeni taşındım, kimseyi tanımıyorum. Kim benim adıma kargoyu kabul edebilir ki çok enteresan?

Saat geç olduğu için firmaları arayamıyorum da, kargonun belirsizliği çok sinir bozucu bir durum…

Büyük olasılıkla kargonuz kimseye teslim edilmedi yarın gelir size. Yurtiçi kargo hep teslim etmiş gibi yazıyor merkezle papaz olmamak için. İşlerini yapmış gibi gösteriyorlar. Umarım öyledir.

2 Beğeni