Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

(Hiçliğin bekçisi…) #186

D&R siparişleri için hediye paketi seçeneğini kullanmanızı öneririm. Yıllardır kullanırım hediye paketini unuttunuz mu sebze çorbası gibi gönderiyorlar ama hediye paketini seçerseniz çicek gibi geliyor. Hem de güzel hediye paketleriniz oluyor. :joy:

(Ozancan Demirışık) #187

İdefix’ten hep kötü paketlenmiş geldi bana ki D&R ile aynı firma biliyorsunuz, işleyişlerinde pek fark olmuyor.

Tıpkısının aynısı :slight_smile: gelecek 3 kitabım kaldı. Umarım kazasız atlatınız bu d&r macerasını :slight_smile:

(Ufuk) #189

Benimde 3 kitap kaldı. D&R totem mi yapıyor acaba :joy:

(Y. Ezgi Erdoğan) #190

10 gün önce idefixten 9 kitap sipariş ettiim altı tanesi 2 gün sonra geldi stoklarında vardı diğer üçünü bir haftada temin edemediler sonra bugün bir baktım iki tanesini kargoya vermişler yani biri hala hazırlanıyor. Kondisyonları nasıl gelir feci korkuyorum zaten bir de üç kitabı toplayamamışlar çıldıracağım :scream:

Kesinlikle totem başka açıklaması olamaz :slight_smile:

(galeme) #192

D&R ve İdefix’in bu şekilde parçalı göndermesi benim hoşuma gidiyor. Zaten fazla acelem de yok bu nedenle gecikmeyi dert etmiyorum şu an. İndirimlerden dolayı zaten yoğun bir dönem geçirdiler, doğaldır.

Fakat Kitapyurdu’nun böyle bir özelliği yok, o kötü. KPSS’ye hazırlanırken sipariş verdiği 13 test kitabının 12 tanesini sırf bir tanesi temin edilemiyor diye 4-5 gün bekletmişlerdi. Sonra da iptal etmişlerdi. O dönem için bu gecikme güzel olmamıştı pek. Paketleme konusunda ise Kitapyurdu daha iyi sanırım.

(Y. Ezgi Erdoğan) #193

Parça parça göndermeleri benim için de sorun olmazdı ama iki siparişdir az kitap olanlar bükülmüş geliyor.
Kitap fazla olunca pek bükülemiyor ama 6 kitap da dikkatli bakınca yamulduğu belliydi az hasar olsun diye tek göndermelerini tercih ederdim.

(galeme) #194

Aslında öyle bir seçenek sunsalar fena olmazdı. :thinking: Bütün kitaplar temin edilince tek parça olarak gönderin gibisinden.

(Ufuk) #195

kitapseç’de o özellik var. Depo otomasyonunu açıp ordan hangisi tedarik edilmiş hangisi bekleniyor görebiliyosun. İstersen temin edilenleri gönder, gerisi sonra gelsin yada geri kalanı iptal et para iadesi yap gibi seçenekleri var.Güzel olmuş sistem son alışverişimde gördümç

D&R Şahane Cuma’dan 9 kitap aldım. Salı günü hepsi elimdeydi. Ben de bu kadar hızlı ve kusursuz kargo beklemiyordum ama bu da benim şansım oldu sanırım.

Idefix’in, İthaki %50 indirim kampanyasından aldığım kitaplar dün geldi ve Yaban Diyarlarda Yabancı kitabı 2.kez eli yüzü çizik içinde geldi. İlkini sırf bu yüzden iade ettim. İkinci kez aynı şekilde gelmesi canımı sıktı.

(Duygu) #198

Benim de Orsinya öyküleri paramparça geldi. Cuma günü değişim için gönderdim. Cumartesi ellerine ulaştı hala yenisini göndermediler. Her gün telefonla konuşuyorum durumunuzu acil olarak güncelledik en kısa zamanda kargoya verilecektir diyorlar ama bir haftadır gelen giden yok. Keşke iade edip yenisini sipariş etseymişim. :frowning:

(Erdal Hellaçoğlu) #199

Benim idefix 5 kitap 15 lira kampanyası ile 2 ayrı kitap ekleyip almıştım. 3 kitap paketlenmiş. Sadece 1 kitap 3 liralık.

(Doğan Can Urul) #200

Aynı kitap idefix’ten benim de ön kısmında çiziklerle geldi. Mat selefon kaplı kitap kapaklarını bu yüzden sevmiyorum çizikler çok belli oluyor, hele ki siyah olunca.

(fatih çetin) #201

Kitapseç’de o sistem var ama pek baktıklarını sanmıyorum. Geçen ay bir sipariş vermiştim. Sipariş ettiğim kitaplar hep stokta bulunan kitaplar olmasına rağmen bitebilir ihtimali yüzünden o menüye girip temin edilince gönderilsin dedim ama stokta olmasına rağmen ne ilk başta ne sonradan geldi. Kpss kitapları hariç kitapseçi önermem.

İki haftadır idefix aldığım kitapları göndermiyor, üç kere arayıp adres güncellettirdim.

İdefixte 11 gün önce verdiğim siparişte 4 kitap temin edilmesine rağmen 1i stokta olmadığı için(ben alırkan stoktaydı) günlerdir bekliyor.
Sizce o kitabı iptal mi edeyim bekleyeyim mi?
Kitap gece yarısını dört geçe

(Mehmet ) #204

Benimde orsinya öyküleri sayfalari matbaada kesilmemiş sekilde hatalı geldi mecbur kendim kestim.

(Y. Ezgi Erdoğan) #205

9 kitaplık siparişin iki parçası daha gelmiş bugün. Pakedi açarken görseniz içinden bomba çıkacak gibi açtım ama kondisyon diğerlerine göre baya düzgündü bu sefer şaşkınım hala. :dizzy_face: Tabii son kitap için hala korkuyorum.