Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

Boyanın içeriğini bilmiyorum ama bu uygulama sırf bu kitaplar için yapılmış değil. Bir çok kitaba estetik katması için yapılıyor. Çok da güzel oluyor. Mesela Zülfü Livaneli’nin o berbat kitabı Huzursuzluk’un kenarı mavi, sanırım. Helikopter Yayınları’nın tüm kitaplarının kenarı kırmızı. Benim tüm kitaplarım boyansa çok sevinirdim. O yüzden bu Doğan Kitap kampanyasından gelen kitaplar müthiş hoşuma gitti.

1 Beğeni

Görünüm olarak benim için sıkıntı yok,dediğiniz gibi görsellik de katıyor.Sadece aklıma takılan sağlık açısından olumsuz bir durum teşkil eder mi .İnternet üzerinde o tür yazıları görünce çekiniyor insan ister istemez.

İdefix tükendi gözüken bir kitabı tekrar satışa açtığı halde temin edemiyor. :confused: Müşteri hizmetleri de ne zaman temin edileceğini bilmiyor. 25 kasım’da vermiştim siparişi, diğer kitaplarım geldi ama bir tek Magisterium Demir Yılı’nı alamadım.

D&R’dan 23 kasımda aldığım Southern Reach üçlemesinin 3. kitabı olan Kabulleniş, 21 gün temin edilemeyip bugün iptal edildi.

20

Alfa yayınlarındaki bu temin sıkıntısı hala devam ediyor anlaşılan. Her ne kadar muhattabım D&R olsa da, D&R kitabı alfadan istemiş ama Alfa D&R’a göndermemiş. Magazin haberi gibi -miş’li -mış’lı oldu ama D&R’dan bana söylenen bu :smile:

1 Beğeni

Alfa için Babil veya kidega tercih ediyorum. Babil genelde stoklu oluyor.değilse de temin süreleri 3-4 gün civarı oluyor.
Geçen ay da Alfa kitaplar siparişimi Kidega’dan almıştım onlar da 2-3 güne gelmişti.

2 Beğeni

Bende D&R dan PKD Alfa Ayın Kabileleri kitabını Efsane Cumadan beri bekliyorum. Bugün iptal oldu. Pek çok D&R mağazasında var kitap. Ama temin edilemedi dediler. Amazon dan stoktan aldım tekrar.

Benimde iptal edildi haftabaşı gibi aynı kitap. Kidega amazon alfa için tercihim artık,hep eksik kalıyor siparişlerim ne zaman alfa everest siparişi versem

1 Beğeni

22 kasımda almıştım ben de 2. ve 3. kitap bugün kargolanmış içinden hıyar çıkmasa bari :slight_smile: iptal edilmesi ilginç numuneyle mi alıyolar. Ama hala aynı yayın grubundan çıkmış çok eski kitaplar bekliyorum aynı siparişimden.

1 Beğeni

D&R’ın DVD kampanyasından arşivini yaptığım bir set için filmler almıştım ve bazıları istediğim baskıda gelmediği için bugün iade ettim bir kısmını.

Daha önce D&R iadesi yapmış olan var mı? Süreç nasıl işliyor? Onların mail ve saire göndermesini mi beklemeliyim yoksa aramalı mıyım? İadesi yapılan ürünlerin ücreti kaç gün içinde hesaba geri aktarılıyor?

Bilgilendiren olursa sevinirim.

1 Beğeni

Genelde iade süreci şöyle işler.

1. D&R çağrı merkezini ararsın ve durum ile ilgili bilgi verirsin. Onlar da sana bir kod verir ve kargocuya kodu söyleyerek geri gönderirsin.
  2. Gönderimden sonra D&R çağrı merkezini ararsın ve gönderdiğin kargonun numarasını iletirsin.
  3. Sipariş hazırlanma sürecinde işlemi iptal ettiğinde para iadesi 2-3 gün sürerken, bu durumdaki iadelerde paranın iade edilmesi rahat 2 hafta sürüyor.
    Eğer iade ettikten 3-4 gün sonra durumla ilgili D&R’a mail atarsan veya sitesindeki iletişim kısmından mesaj yazarsan, seni ararlar ve işlemini acil durumuna getirip hızlandırdıklarını söylerler.(Ne kadar doğru söylüyorlar bilmiyorum.)
    Aynı sistemi kullanan D&R ve İdefix’te 4-5 kere iade sürecim oldu. Ve bütün hepsinde süreçler aynı anlattığım gibi işledi.

Okuoku da çok geç kargoluyor siparişleri. Günlerdir hazırlandı demesine rağmen hala kargolayamadılar :confused:

İlk kez Kidega’dan alışveriş yaptım. Burayı kullanan arkadaşlara bir şey sormak istiyorum.

17 Aralık günü yaptığım alışveriş 19 Aralık günü kargoya verildi. Ancak halen daha kargo takip numarası ortada yok.

Kitapların altında şöyle yazıyor:

Ürün Durumu: Kargoya Verildi
Kargo Durumu: Gönderi işleniyor.

Kidega’ya soru olarak da bunu ilettim, fakat bilen varsa beni aydınlatabilir mi? Kargo takip numarasını görünür kılmaları bu kadar sürüyor mu sahi?

Kargo takip numaralarını kargolar iletir şirkete otomasyon sistemleri kötüyse veya yavaşsa yüklemeleri uzun sürebilir. Ya da kargoya verilmemiştir kargoya verildi olarak gösterirler bazen.

1 Beğeni

Muhtemelen Kargoya vermeyi unuttular…

Kidega’da bir kez bunu yaşadım,. 3 gün bu şekilde kalınca bende sordum. Kargo kaynaklı dediler ve aynı gün kargoya verilmiş olarak kargo sorgu sayfasında gözüktü, ertesi gün teslim edildi…

2 Beğeni

İyi ki sordum o halde :slight_smile:

Olmadı haftya bir de müşteri hizmetlerini ararım.

Müşteri Hizmetleri’ni aradım, kargom çıkış yapmamış :slight_smile: Çıkış yapması iletilecekmiş. Sanıyorum sizinle benzer bir şey yaşadım. İlk siparişimde olması hoş olmadı, ama yaşasın Enpara kampanyası.

3 Beğeni

14/15 siparişim oldu Kidega’dan, bunun dışında bir sıkıntı yaşamadım ama böyle bir durum da yaşandı sonuçta.

1 Beğeni

Muhtemelen son dönemde kampanyalardan dolayı yaşanıyor bu durum. Çünkü küçük bir ekipleri var sanırım. En az 10 sipariş vermişimdir hiç sıkıntı yaşatmadılar ve müşteri hizmetleri geri dönüşleri çok iyi.

3 Beğeni

D&R’a geçtiğimiz hafta iade yaptım, haftasonlarını çıktığımda bile 6 iş günü oluyor. 2 kez de aramama rağmen para idesi hala gerçekleşmedi. İade siparişlerim kısmında da herhangi bir şey gözükmüyor.

Bu süreci yaşamış olanlardan bilgi alabilir miyim?

Daha önce de dediğim gibi, D&R ve İdefix’te para iadeleri, iade tarihinden en az 2 hafta sonra yapılıyor. Şu ana kadar benim için hep böyle oldu.

1 Beğeni