Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

D&r ilk defa en uzun gece indiriminde alışveriş yaptım.Genel olarak tedarik ve kargoya veriş veriş süresi nasıl ?

11 kitap almıştım, 9 tanesi ertesi gün kargolandı ve gayet hızlı ve temiz şekilde 2 gün içinde elime ulaştı. Kalan 2 kitap için ne kadar bekleriz allah bilir…

Teşekkür ederim bilgilendirme için.

1 Beğeni

Ben bu D&R sitesini, politikasını vs çözemiyorum. Cumartesi günü jestini yap üzerinden bir kupon yakaladım ve en uzun gece indirimlerinden sipariş verdim. 10 güne kadar beklemeye razıydım. İşin garip kısmı 9 kitaptan 7 kitap için pazartesi sabahtan paketleme mesajı geldi. Bu günde kargoya verildi diye mesaj geldi. Şimdi bakıyorum siteye paketlenen 7 kitap değil diğer 2 kitap kargoya verilmiş. 7 kitapta dünden beri faturası kesildi durumda…

1 Beğeni

İdefixle telefonlaşmaktan bıktım. 10 aralıkta 11 adet kitap sipariş etmiştim. 8 tanesi kargolandı ve bana ulaştı. Ama kalan 3 kitap… Ah o 3 kitap… Sipariş hazırlanıyor olarak görünüyorlar. Yeni başlattıkları indirimlerin hepsinde kitaplar yer alıyor, yani tükendi falan da değiller. Müşteri hizmetleri tedarik aşamasını biz görüntüleyemeyiz diyor. Ama iptal edilirse haberim olurmuş :joy: Evet siparişim iptal olduğunda bana haber vereceğim için teşekkürler idefix. :expressionless: Şimdi d&r da 2 kitabımı kargolamadı. Onlarla da aynı süreç işleyecek anlaşılan… Nasıl da dolmuşum. Yaz yaz bitiremedim.

2 Beğeni

Çok ararsanız hemen iptal ediyolar. Ve siz çok sıkıldıysanız iptal edebiliyorsunuz siparişlerim bölümünden. Sipariş verince unutmak lazım iki site içinde geçerli bu durum. Yoksa gerçekten yaptıkları can sıkıcı :slight_smile:

1 Beğeni

Bende en uzun gece kampanyasıda 5 kitap sipariş verdim.Hala hazırlanıyor ilk siparişimdi d&r’ ın sitesinden umarım son olmaz.Genel uyarıda temin süresi 3-7 gün arası yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Valla adamlar 5 iş günü geçmeden asla temin olayını tamamlamıyorlar.

Evet iptal edebiliyorum ama bu indirimi bir daha bulamam diye inat etmiş durumdayım.:joy: Artık kısmet :yum:

1 Beğeni

DR en uzun gece indirimlerinde aldığım 14 kitabın 11’i geldi bile. Hem de pazar gününe denk gelmesine rağmen faturası kesilmişti. Bir önceki siparişimde de çok hızlıydı DR. Tek sorun 2 haftadır iade ettiğim DVD’lerin tutarını hesabıma hala yatırmamış olmaları.

Benim orada derdim temin süresi değil. Sürekli alışveriş yapıyorum ve 10 güne kadar razıydım alırken. Sorun 9 kitaptan 7 tanesi dün sabah paketlendi. Ama kargoya paketlenmeyen kalan 2 kitap verildi. 7 kitap iki gündür temin edilip, paketlenmiş olarak bekliyor. Yoksa temin süresi 15 gün bile olsa şaşırmam bu indirimlere.

Idefix 10 gündür paramı iade etmiyor. Sanırım CİMER’e şikayet edeceğim.

Alfa Yayınları halen niye 10 günlük temin süresi uyguluyor, bilgi olan var mı.?

6-7 tane murakami alıp tamamladım kitaplarını… bekle ki gelsinler :slight_smile:

Bankaların parayı hesabınıza aktarma süresi 15 iş günü diye biliyorum.

Idefixte Dune Mesihi 7 Aralıktan beri siparişiniz hazırlanıyor diye görünüyor. Bir ara aradım temin edilmiş kargolanacak dendi hatta hafta sonuna geldi bugün kargolayın lütfen dedim kargolamadılar. Dün aradım temin edilmemiş sistemsel bir hata olmuştur dendi. Dune serisinin diğer kitapları geldi bir tek o yok. Bir de müşteri hizmetlerini arayınca Dune serisini direkt dune diye okumaları var ki gülmemek için zor tutuyorum kendimi 6 farklı kişiyle konuştum biri doğru telafuz edemedi. Hatta biri Düne dedi. Gereksiz bir ayrıntı ama ilginç hiçbiri duymamış demekki.

3 Beğeni

Aynı problemi yaşıyoruz.Az önce bende yazmıştım.Yanlış yere yazmışım.Musteri hizmetlerini telefonla aradım temin edileceğini soylediler.İnternet sitesinde geçici olarak satışa kapalı gösteriyor.

1 Beğeni

Babil’den Bir Noel Şarkısı’nın ciltlisini sipariş vermiştim, 2 iş günüydü temin süresi. Dün 3.gün olunca Babil mail attı 28inde temin edilecek tedarikçi firmadan diye. Diğer kitabınızı önden gönderiyoruz, gecikme için özür dileriz yazmışlar. Valla benim çok hoşuma gitti bu bilgilendirme. D&R konusunda anlatılanlara bakıyorum da iyi ki oradan almamışım bir şey.

2 Beğeni

ptt kargo pişmanlıktır bir kez daha anladım. Her seferinde kendime söz veriyorum ama unutuyorum.

2 tane kitap aldım kidega 3 günde verebildi kargoya hadi eyvallah stoğunda yoktur odur budur anladım. Bu ptt de gezdiriyor Allah gezdiriyor. Yurt dışından gümrüğe girse bu kadar sürmezdi. Yok KİM’e gider, torbaya eklenir geliş kaydı yapılır gidiş kaydı alınır. Delirmemek elde değil. 3-4 gündür 2 kitap gezip duruyor. Bugün cuma ,cumartesi pazar da kurumumuz yatışta biliyorsunuz hafta içi çok çalıştığından dolayı dinleniyor.

1 haftada kidega’dan(merkezi ikitellide) verdiğim adrese anca gelecek kitaplar(ne acıdır o da ikitelli’de)

Kafayı sıyırdım.

1 Beğeni

1 hafta olmuş beklemeyi bıraktım dm atsam ne şu saatten sonra.

Gelsin bakalım istediği zaman.