Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

(Ufuk) #443

İdefix zaten benim için alışverişte tercih hatası onlardan onu yaparlar bunu yaparlar diye beklentiye girmeyin. Ürün yoktur sizi bekletirler bekletirler sonra yok derler. Temin edilmezse D&R’da edemez birde orada uğraşmayın aynı depoyu kullanıyolar. Şu an mevcutta da D&R’da tükeneni İdefix’te bulamazsınız yada tam tersi.

(Ufuk) #444

Baktığım heryerde tükenmiş. Eğer mutlaka alacaksanız burdan alın vakit kaybetmeden 2 adet kalmış. @_restlessness

Amazon

(İbrahim Şahin) #445

İdefix’i bekleyeceğim, pazartesi arar sorarım ona göre alırım.

(Ufuk) #446

Tercih sizin tabi fakat klasik cevaplar dışında size doğru düzgün bilgi veremezler temin için. Ama çok iyi yaptıkları bişey var. Sürecin hızlandırılması için çok iyi talep oluşturuyorlar :smile:

(İbrahim Şahin) #447

İdefix ile görüştüm, problem Öyküler kitabında değilmiş o tarafıma ayırt edilmiş. Yolun Sonundaki Okyanus problemmiş.

Kitapjoy.com’un Everest Yayınları’ndaki %52 indiriminden sipariş verdiğim 4 kitaptan 3 ü 17 gün sonra geldi, diğeri iptal edildi. Kitaplarda sorun yok, temiz geldi. Ancak arada attığım iki maile hiçbir cevap gelmedi. İptal edilenin ücretinin iadesi sorunsuz gerçekleşirse acelemin olmadığı ve indirim oranının yüksek olduğu kitaplar için tekrar sipariş düşünebilirim.

(Everest için indirim devam etmiyor ama İthaki’de %47, İş Bankası ve YapıKredi Yayınlarında %43, Can Yayınları’nda %42 indirim var. )

Kitap Fırsat/Kampanya Alanı
(Umut K.) #449

İade için biraz sıkıştırın derim, maille yada telefonla. Ben Kitapjoy’dan iadeyi bir ay sonra, zorla almıştım.

(Umut Özak) #450

Bahsedilen müşteri kodu olayı nedir? İlk kez karşılaştım böyle bir şeyle.

(Hüseyin gök) #451

Hangi firma acaba idefix mi?

(Mustafa Erdem) #452

İade yaparken size verilen müsteri kodlarını belirtmeniz gerekiyor. Ben de bugün hepsiburada sitesine geri iade yaparken kargo çalışanına bu kodu söyledim.

(Umut Özak) #453

@Husey Kitapyurdu, arada oluyor böyle.

@narpal ben Babil’den değişim yaparken direkt kargoyu verip firmayı söylüyordum, gerçi D&R da böyleydi. Uzun süredir kullanmadığım için unutmuşum. Teşekkür ederim. :smiley:

(Kenan Ulusoy) #454

Geri gönderimlerde o kodu giriyorsunuz. Firmanın ürünü olduğu anlaşılıyor. Ona göre işlemler yapılıyor.

İdefix’ten Dune 2-3-4 sipariş etmiştim hiçbir yerde olmayan kitabı İdefix’te görünce daldım. 4 gün sonra doğal olarak iptal edildi :grimacing::grimacing: Kitaplar yok arkadaş, yine İthaki yine, baskısı tükenen kitaplar…

(fatih çetin) #456

Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Pazartesi sabah verdiğim kargo an itibariyle elime ulaştı fakat bir sorum var.

Bkmkitap’tan verdiğim sipariş sağlam ve orijinal geldi fakat paket içeriğinde fatura gibi bir şey çıkmadı. Sadece kargo garanti belgesi gibi ufak bir kağıt çıktı. Bu durum normal midir? İlk defa alışveriş yaptığım için soruyorum. Fatura yanlış hatırlamıyorsam e-mail olarak gelmişti ama farklı firmalar kargonun içinde de fatura gönderiyordu.

Kitapların arasında yok mu? Kitap sayfalarını karıştırsana genelde BKM kitapların arasına koyuyor faturayı…

(fatih çetin) #458

Yok maalesef. Kitaplarda herhangi bir sıkıntı filan yok. Fatura bir daha lazım olur mu ki? Benlik bir sıkıntı olur mu?

Değişim gibi bir durum dışında lazım olmaz herhalde.

Eskiden olduğu gibi fatura fiş toplayıp KDV’de almıyoruz. :slight_smile:

(Gülçin Akın) #460

E-mail olarak geldiyse sorun yoktur. Aslında e-faturanın amacı -en azından amaçlarından biri- kağıt tüketimini azaltmak olmalı ve çoğu firma e-faturanın bir çıktısını yollayarak gereksiz bir israf yapıyorlar.

(fatih çetin) #461

Satış sözleşmesi ve ön bilgilendirme formu olarak 2 ek geldi mailime. Bence de bu kağıtlar gereksiz ama çıkmayınca dedim bir problem mi var bilemedim.

(Gülçin Akın) #462

Sadece sözleşme ve formsa fatura yerine geçmeyebilir ama. BKMden hiç alışverişim olmadı. e-fatura kullanıp kullanmadıklarını bilmiyorum. Şu şekilde fatura logolu bir pdf gelmesi gerek.

11