Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

İade için biraz sıkıştırın derim, maille yada telefonla. Ben Kitapjoy’dan iadeyi bir ay sonra, zorla almıştım.

1 Beğeni

Bahsedilen müşteri kodu olayı nedir? İlk kez karşılaştım böyle bir şeyle.

Hangi firma acaba idefix mi?

1 Beğeni

İade yaparken size verilen müsteri kodlarını belirtmeniz gerekiyor. Ben de bugün hepsiburada sitesine geri iade yaparken kargo çalışanına bu kodu söyledim.

1 Beğeni

@Husey Kitapyurdu, arada oluyor böyle.

@narpal ben Babil’den değişim yaparken direkt kargoyu verip firmayı söylüyordum, gerçi D&R da böyleydi. Uzun süredir kullanmadığım için unutmuşum. Teşekkür ederim. :smiley:

1 Beğeni

Geri gönderimlerde o kodu giriyorsunuz. Firmanın ürünü olduğu anlaşılıyor. Ona göre işlemler yapılıyor.

1 Beğeni

İdefix’ten Dune 2-3-4 sipariş etmiştim hiçbir yerde olmayan kitabı İdefix’te görünce daldım. 4 gün sonra doğal olarak iptal edildi :grimacing::grimacing: Kitaplar yok arkadaş, yine İthaki yine, baskısı tükenen kitaplar…

1 Beğeni

Kitapların arasında yok mu? Kitap sayfalarını karıştırsana genelde BKM kitapların arasına koyuyor faturayı…

Değişim gibi bir durum dışında lazım olmaz herhalde.

Eskiden olduğu gibi fatura fiş toplayıp KDV’de almıyoruz. :slight_smile:

1 Beğeni

E-mail olarak geldiyse sorun yoktur. Aslında e-faturanın amacı -en azından amaçlarından biri- kağıt tüketimini azaltmak olmalı ve çoğu firma e-faturanın bir çıktısını yollayarak gereksiz bir israf yapıyorlar.

Sadece sözleşme ve formsa fatura yerine geçmeyebilir ama. BKMden hiç alışverişim olmadı. e-fatura kullanıp kullanmadıklarını bilmiyorum. Şu şekilde fatura logolu bir pdf gelmesi gerek.

11

1 Beğeni

Siteler genelde kitapla beraber fatura göndermezler, sevk irsaliyesi yollarlar. Faturayı mail olarak yolluyorlar. Sevk irsaliyesi yoksa problem var demektir. Kargo firmaları genelde sevk irsaliyesi olmadan ticari gönderi kabul etmezler.

1 Beğeni

Yuh artık, PTT ile mi göndermişler? Belki başka bir şey vardır ama sevk irsaliyesi olmadan nasıl vermişler anlamadım.

3 gün önce BKM’den kitap almıştım hala kargoya verilmesini bekliyorum. Benim için BKM zaten bitti.

1 Beğeni

Hayır, fatura göndermiyorlar. e-fatura olarak geliyor. Ancak kitapların içinden aldığınız kitapların ve fiyatlarının yazdığı ufak bir bilgi notu tarzı bir şey çıkması lazım ancak çıkmasa da sorun değil zaten. Bana gelen siparişlerde sevk irsaliyesi oluyor. Ptt poşetinde geliyorsa poşetin , kutuyla geliyorsa kutunun üzerine yapıştırılmış olarak sevk irsaliyesi olması gerekiyor.

1 Beğeni

Ben aldım birkaç gün önce bkmden ve fatura geldi. Duruyor bende.

Hatta bkmden daha önceki alışverişlerimde de fatura gelmişti.

İlknoktadan Zaman Çarkı yeni basılan kitapları sipariş eden var mı?

6.-8. Kitapları önsipariş verdim. Perşembe sabah 10.30’da mail geldi kargoya verildi diye. Perşembe, Cuma 2 gündür kargo takip kodu gelmedi siparişin. 15-20 gün kitap beklemeye alışığız o sıkıntı değil benim için ama kargoya verildi denince evde oturup beklemek zorunda kalıyor insan. Birde sadece Aras ile çalışıyorlar bana 2 dolmuş mesafe kaçırırsam. Maillere ve mesajlara da dönmüyorlar sabahtan beri.

2 Beğeni

Okuoku kitaplarımı şubeye verdiğini söylüyor fakat herhangi bir takip numarası vermemiş. Sanırsam bugün verdiler şubeye.
Daha önce alışveriş yapan var mı bu siteden? Sistemleri nasıl işliyor?

Akşam 6 dan sonra genelde şubeden alınan kargo no siteye eklenmiş oluyor.

1 Beğeni

Elimde, D&R’da geçerli 150 TL’lik hediye çekim vardı. 2.3.2019 tarihinden bir şeyler aldım. İnşallah gönderirler. :DD

Dr kodu varmı 100/15?